DAJ CYNK

Lumia 820 i Lumia 920 dostępne w sieci Plus

14.11.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10958

Ważne 0

0

Od poniedziałku 12. listopada w ofercie sieci Plus dostępna jest Nokia Lumia 820, a w przyszłym tygodniu pojawi się flagowy telefon Nokii z Windows Phone 8 - Lumia 920. Znamy ceny.

Od poniedziałku 12. listopada w ofercie sieci Plus dostępna jest Nokia Lumia 820, a w przyszłym tygodniu pojawi się flagowy telefon Nokii z Windows Phone 8 - Lumia 920. Znamy ceny.

Najnowsze produkty Nokii dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zastosowany w nowych Lumiach system umożliwia przez konto Windows Live integrację wszystkich urządzeń (smartfon, tablet, komputer) pracujących na najnowszym systemie Windows 8.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 820 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 920 w katalogu.

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się
27. ~Arno
0

2012-11-19 21:44:48

Tydzień temu zostałem posiadaczem Lumii 820. Poprzednio miałem N8 i Symbiana i właściwie szkoda mi było go odstawić, ale zachciałem większy wyświetlacz i coś nowego. Teraz mam WP8, który ma kilka zalet ale został „skopany” przez dominatora z Redmont. Symbian był naprawdę elastyczny i można go było indywidualizować. W WP8 producent tylko tak twierdzi. Nie ma kilku prostych rzeczy, które były w Symbianie. Nie mogę np. eksplorować pamięci telefonu czy karty. Głupia sprawa jak zegar i powiadomienia na wyłączonym wyświetlaczu, żeby nie trzeba go brać do ręki żeby sprawdzić. Brak ustawienia rosnących dźwięków. Duża czcionka w kontaktach i mailach, nie można jej zmniejszyć. W kalendarzu brak LP tygodni, co czasem potrzebuję. Historia wszystkich połączeń w jednej liście. Nie są podzielone na odebrane, nieodebrane i wybierane. Telefon nie łączy się z dedykowanym oprogramowaniem na komputerze-tu chyba trzeba czekać na poprawki. Przy wpisywaniu tekstu, kursor można włączyć wyłącznie ręcznie, naciskając obok tekstu, co jest wolniejsze od klawiszy kursora jak w Symbianie. Tak jak napisałem, telefon ma też zalety, mapy, edycja tekstu, czy przeglądanie internetu są naprawdę niezłe na takim dużym wyświetlaczu. Pakiet Office też jest niezły. Główna wadą WP8 jest to że Microsoft nie wziął z Symbiana tych kilku dobrych rzeczy, tylko wszystko zrobił po swojemu. Jeszczetaki "drobiazg". Lumia 820 ma jakiś problem z mikrofonem. Trzeba mówić dokładnie do niego bo rozmówca nie słyszy, a w telefonie przecież nie o to chodzi. Powinien łapać mowę w troszkę większym zakresie. Nokia nie powinna rezygnować z Symbiana bo ten jest naprawdę dobry a użytkownik ma wrażenie, że jest dla niego przyjazny w odróżnieniu od WP8.

Odpowiedz

26. ~Qki
0

2012-11-15 11:42:35

@4 @11 @14 @18 @21 Cena L920 wynika z kilku czynników: Najlepszy ekran - odświeżanie 9ms (krapoidy i chłample średnio 18ms) co oznacza brak smużenia. Do tego panel dotykowy, który można obsługiwać w rękawiczce. Kamera z optyczną stabilizacją obrazu - po raz pierwszy w telefonie komórkowym. Wszystkie możliwe technologie komunikacji w tym LTE i NFC. Bezprzewodowe ładowanie. To wszystko kosztuje i stąd cena. Proste. Szkoda, że Chłamsung i Krapple jeszcze nie dorosli do słowa innowacja i jak na razie prześcigają się w emejzingach i prędkości procesora (bo nic wiecej nie potrafią)

Odpowiedz

25. RobertX
0

2012-11-15 11:05:44

W ofercie dla firm jest naprawde tanio, niw wiem o co wam chodzi ...

Odpowiedz

24. ~Turbo
0

2012-11-15 07:33:33

A ja se ten telefonik juz niebawem kupię.... bo niedobrze mi się już robi od zmulonego androida. Pozdrowienia dla wszystkich dzieci którzy kochaja androida za mnogość opragramowania, które to naokrągło instalują i odinstalowują (niezła radocha ;p)

Odpowiedz

23. Rambus
0

2012-11-14 23:08:16

@20 Też się zastanawiałem nad WP8, ale brak radia mnie ocucił. Nagle zacząłem się zastanawiać ile z baboli Microsoft nie naprawił, a ile rzeczy pogorszył w nowym systemie. System fajny, ale ułomny klient email czy jedna regulacja głośności mnie rozwalają. BT czy Zune bym przeżył.

Odpowiedz

22. ~mcin
1

2012-11-14 20:08:31

Do 20. Skoro od telefonu tak niewiele wymagasz, to nawet z Nokii 1xx będziesz zadowolony:)

Odpowiedz

21. ~Longo
0

2012-11-14 20:05:04

Ceny przesadzone zdecydowanie moim zdaniem, te telefony nie warte są takiej kasy. Lumia 820 nie ma "gorilla glass" (wielki minus) a 920 trochę zbyt duża.

Odpowiedz

20. ~Caladan
-1

2012-11-14 19:54:51

@18 rozumiem że co najmniej od miesiąca testujesz Nokię 920 z WP8 skoro uważasz że ten system nic nie jest wart..Od pół roku używam samsunga z WP7.5 i jestem zadowolony.Teraz przymierzałem się do aparatu z WP8 ale po przeczytaniu Twojej opinii się zastanowię.Może podzielisz się z forumowiczami jakimiś innymi spostrzeżeniami doświadczonego użytkownika WP8.

Odpowiedz

19. ~SA10B
0

2012-11-14 19:41:04

Ciekawe ile zjadą z cenami starszych Lumii? np. w abonamencie za 39 + 10 złotych Lumia 800 kosztuje w salonie 1199 i 1169 w internecie tak więc nikt(pomijając skrjne przypaki) już by tych modeli nie kupił.

Odpowiedz

16. romek
0

2012-11-14 18:04:51

@15 jak już coś wklejaj to czytaj chociaż ze zrozumieniem, Nokia 920 ma problemy z podażą w USA stąd odległe miejsca. W Europie króluje. Poczytaj zwłaszcza komentarze pod tym newsem, to będziesz wiedział w czym rzecz.

Odpowiedz

15. ~
0

2012-11-14 17:03:13

@13 w każdym Amazonei mieli mało tych modeli, więc to nie jest żadna wykładnia. Zanto w USA sprzedaje się bardzo źle http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2012/11/bardzo-sla by-start-lumii-920-w-stanach

Odpowiedz

14. ~
0

2012-11-14 17:00:13

@12 szkoda, że nie ma porsche na rynku, tylko Fabia, która jeździ tylko prosto i Passat, który może skręcać i jest o dziwo dużo tańszy.

Odpowiedz

13. romek
0

2012-11-14 16:39:15

Chińczycy poznali się na Noki 920 i wykupili całą przedsprzedaż tamtejszego Amazonu. No ale to przecież upadający producent i szajsowatymi telefonami, nie to co Apple czy Samsung :)

Odpowiedz

12. ~nowak
1

2012-11-14 16:18:29

11. jedni wolą jedno porsche a inni 2 passaty z normalnym spalaniem

Odpowiedz

11. ~
0

2012-11-14 15:56:06

Wołałbym sobie kupi 2 Galaxy Nexus 4, z normalnym systemem. Nokia dalej nie zakumała, że ma wielkie straty.

Odpowiedz