DAJ CYNK

Lucent podpisał kontrakt z TP

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 671

Lucent Technologies ogłosił dzisiaj rozszerzenie umowy ramowej z Telekomunikacją Polską na dostawę szerokopasmowych systemów dostępowych na terenie całego kraju, na potrzeby usług neostrada tp i internet DSL tp. Wartość rozszerzonej umowy wynosi 100 milionów euro.

Lucent Technologies ogłosił dzisiaj rozszerzenie umowy ramowej z Telekomunikacją Polską na dostawę szerokopasmowych systemów dostępowych na terenie całego kraju, na potrzeby usług neostrada tp i internet DSL tp. Wartość rozszerzonej umowy wynosi 100 milionów euro.

W ramach umowy Lucent nadal będzie instalował w sieci TP koncentratory dostępowe Stinger(R) xDSL, które TP wykorzystuje do świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w ramach neostrady tp oraz dostępu do internetu DSL tp. Oferta usług szerokopasmowych skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych, umożliwia stały i bardzo szybki dostęp do Internetu, a w przyszłości - nowe usługi, takie jak Video over DSL lub Voice over IP dla klientów usług szerokopasmowych.

Polscy internauci przyzwyczajają się już do stylu życia opartego na nieprzerwanym dostępie do sieci powiedział Mariusz Gaca, dyrektor Pionu Multimediów Telekomunikacji Polskiej. Mimo zwiększenia prędkości transmisji, neostrada tp znajduje się wśród najtańszych ofert dostępu szerokopasmowego w Europie. Spodziewamy się, że na koniec tego roku liczba użytkowników usług ADSL może przekroczyć 500.000.

Cieszymy się z kontynuacji naszej współpracy z Telekomunikacją Polską przy zwiększaniu potencjału wiodącej oferty dostępu szerokopasmowego w Polsce powiedział Andrzej Dulka, Dyrektor Handlowy CEE w Lucent Technologies. Dzięki zainstalowanym w sieci TP koncentratorom dostępowym Stinger neostrada tp obecnie dostępna jest we wszystkich większych ośrodkach w kraju.

Lucent zainstalował ponad 28 tysięcy koncentratorów dostępowych Stinger(R) DSL na całym świecie i sprzedał ponad 6 milionów portów w ponad 25 krajach. Lucent jest jedynym liczącym się dostawcą DSLAM, który zajmuje pozycję lidera na rynku DSL zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Platforma Stinger(R) DSL obsługuje usługi triple play, jak transmisja danych, wideo i głosu, oraz umożliwia operatorom oferowanie abonentom dochodowych usług. Stinger(R) obsługuje protokoły telekomunikacyjne ATM, IP i Frame Relay, jak również wszystkie powszechnie używane technologie dostępowe. Elastyczność platformy Stinger(R) powoduje, że produkt ten jest idealny do obsługi skumulowanych, licznych połączeń wychodzących z modemów i routerów CellPipe(R) Lucenta, jak również sprzętu CPE pochodzącego od innych dostawców.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Lucent

Przewiń w dół do następnego wpisu