DAJ CYNK

LTE800 ruszy komercyjnie w nadchodzących tygodniach

04.03.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5746

Ważne 9

3

Midas w pierwszej fazie uruchomi 1,2 tys. stacji bazowych LTE w paśmie 800 MHz należącym do Sferii. Wystartują one w ciągu paru tygodni.

Midas w pierwszej fazie uruchomi 1,2 tys. stacji bazowych LTE w paśmie 800 MHz należącym do Sferii. Wystartują one w ciągu paru tygodni.

Biorąc pod uwagę fakt, że w tej fazie wykorzystane zostaną dotychczasowe lokalizacje Midasa, a dokupiona zostanie głównie "elektronika", całość inwestycji można szacować na kilkadziesiąt mln zł.

Z usług sieci LTE800 będą korzystali klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Zobacz: Midas rozpoczyna budowę sieci LTE800 dla Sferii.

Źródło tekstu: wł

Tagi: LTE midas sferia
Komentarze
Zaloguj się
11. ~MB
0

2015-03-05 16:32:34

Wpuszczą na te LTE800 abonentów plusa?

Odpowiedz

10. TomekO
-1

2015-03-04 19:29:21

Czy ja dobrze rozumiem że niektóre stacje bazowe AERO2 będą miały LTE800 ? Jeżeli mało ludzie będzie miało sprzęt do LTE800 to powinno nieźle hulać w Plusie. Wiadomo które to 1200 stacji ?

Odpowiedz

9. PiotrM
-2

2015-03-04 12:02:59

@5 nie o Sferii, tylko o Midasie

Odpowiedz

8. WitekT
-1

2015-03-04 11:39:04

5: nie, nie prościej. To, że jest krótko nie znaczy, że nie jest to ważna informacja. Uważamy, że powinna wybrzmieć. Tak samo, jak dawaliśmy np. ostatnio serię newsów o Orange przy okazji wyników. Robimy tak od wielu lat. :-)

Odpowiedz

7. ~Clam7
1

2015-03-04 11:37:54

@3).Panie Hotelarz, szczególnie w O,s.s i.e :-)

Odpowiedz

1

2015-03-04 11:31:44

Co to za pytanie o "zasięg" w technice radiowej w ogóle ?To jest zależne od tylu składowych i zmienne. W jednym miejscu będzie 30km w innym 5km.Pierwsze LTE800 złapałem z 29,7km z sygnałem max -119dBm - przy otwartym horyzoncie i braku przeszkód terenowych. W ciszy totalnej z pracującym jednym nadajnikiem reszta jeszcze wyłączona.Wszystko zależy jak RF Polkomtela poustawia sprzęt na danej stacji. Pokrycie powinno być zbliżone to G/U900

Odpowiedz

5. ~
2

2015-03-04 11:24:58

3 newsy o sferii w ciagu kilkunastu godzin, przy czym ten jest wybitnie długi. Nie prościej było zrobić JEDEN news, albo aktualizację do poprzedniego?

Odpowiedz

4. ~iXi
0

2015-03-04 11:22:49

czy jest ktoś w stanie napisać jaka jest realna zmiana zasięgu w warunkach płaskiego terenu w stosunku do LTE1800?

Odpowiedz

3. ~LTE
-1

2015-03-04 11:09:39

Się bardzo cieszę, przy trasie E67 mam tego pełno, w końcu będzie normalny internet na wsi.

Odpowiedz

2. ~dan dare
-1

2015-03-04 11:02:38

No jak nie? WT korzysta z lte plusa ogladajac xvideos.

Odpowiedz

-5

2015-03-04 10:57:43

Zygmunt zawsze o krok przed konkurencją.Tylko z biznesowego punktu widzenia jest to dobre, bo dla klientów nigdy nie przełożyło się to na lepsze/tańsze oferty.

Odpowiedz