DAJ CYNK

LG zna przyczyny "bootloopingu"?

20.12.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 44

Ważne 4

0

Bootlooping, to przypadłość, z którą zmagali się posiadacze różnych smartfonów LG, głównie flagowych. Firma twierdzi, że zna przyczyny powstawania problemu.

Bootlooping, to przypadłość, z którą zmagali się posiadacze różnych smartfonów LG, głównie flagowych. Firma twierdzi, że zna przyczyny powstawania problemu.Zacznijmy od tego, czym jest bootloop. Tłumacząc wprost można użyć zwrotu pętli uruchamiania. Polega to na tym, że smartfon się uruchamia, na ekranie pokazuje się logo producenta, trwa ładowanie i... ekran gaśnie, pokazuje się logo producenta, trwa ładowanie i... tak bez końca. Na ten problem skarżyli się posiadacze m.in. LG G4, a ostatnio LG V20.

Zdaniem LG problem powstaje w momencie, kiedy poszczególne komponenty smartfonu tracą ze sobą połączenie. Tak było to tłumaczone w przypadku LG G4. Kiedy okazało się, że ten sam błąd pojawia się w LG V20 (ale już na mniejszą skalę), zdanie serwisów LG jest zgodne - problemem jest korzystanie przez użytkowników z tanich kabli USB typu C i to one powodują bootloopy.

Problem został podchwycony przez użytkowników Reddita i XDA-Developers. Można tam przeczytać, że aktualne standardy i sposoby sprawdzania produktów, które są stawiane producentom przewodów USB typu C (nawet w przypadku małych, chińskich firm) są na tyle dokładne i sztywne, że jest bardzo mało prawdopodobne, żeby to one powodowały bootloopy.

W obecnej sytuacji do końca nie wiadomo, czy LG V20 ma ten same problemy z utratą połączenia między komponentami co LG G4, czy faktycznie tani zamiennik kabla USB jest tutaj sprawcą całego zamieszania.

Źródło tekstu: GSMArena; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy