DAJ CYNK

LG ThinQ - nowa marka dla inteligentnych produktów

22.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2087

Ważne 3

1

LG prezentuje kierunek rozwoju firmy, wprowadzając nową markę urządzeń opartych na sztucznej inteligencji.LG prezentuje kierunek rozwoju firmy, wprowadzając nową markę urządzeń opartych na sztucznej inteligencji.

Marka LG ThinQ będzie obejmować wszystkie urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję, takie jak sprzęt AGD i elektronika użytkowa, a także usługi, wprowadzone w roku 2018. W ramach marki występować będą produkty korzystające z technologii deep learning, które uczą się oraz komunikują między sobą. Jest to możliwe dzięki opracowanym przez partnerów koreańskiej firmy rozwiązaniom AI oraz autorskiej technologii LG DeepThinQ.

Inicjacja działań LG ze sztuczną inteligencją nastąpiła podczas targów CES 2017, kiedy poinformowano o technologii DeepThinQ i planach związanych z wyposażeniem wszystkich urządzeń AGD klasy Premium w łącze Wi-Fi. Kolejnym krokiem było otwarcie laboratorium badań nad sztuczną inteligencją w Seulu, w którym prowadzone są różnorodne prace badawczo-rozwojowe nad AI. Dzięki nim stworzono technologie umożliwiające rozpoznawanie oraz analizę głosu, ruchomego obrazu i sygnałów z czujników, a w rezultacie uczenie się zachowań użytkowników. W ten sposób opracowano inteligentne lodówki, pralki i odkurzacze, a także pierwszy na świecie klimatyzator zapamiętujący przeznaczenie oraz sposoby użytkowania pomieszczeń.

Wprowadzając markę ThinQ chcemy podkreślić, że inteligentne produkty LG myślą o swoich użytkownikach, by każdego dnia ułatwiać im życie. AI to kolejna bariera techniczna, dlatego jako lider w dziedzinie sprzętu AGD i elektroniki użytkowej chcemy sprawić, że sztuczna inteligencja stanie się bardziej przyjazna i przestanie budzić tak silne obawy - powiedział Han Chang-Hee, szef globalnego centrum marketingowego firmy LG.

Urządzenia wyposażone w sztuczną inteligencję, które wejdą na rynek w roku 2018, będą dostępne dla uczestników targów CES 2018 w dniach 9-12 stycznia, w strefie ThinQ Zone na stoisku firmy LG.

Źródło tekstu: LG

Tagi: LG LG ThinQ
Komentarze
Zaloguj się