DAJ CYNK

LG oskarża Samsunga o naruszenie jego patentów w Galaxy S IV

LuiN

Wydarzenia

Najpierw LG zaprezentował funkcję Smart Video w Optimusie G Pro, potem bliźniaczą funkcją chwalić zaczął się Samsung w swoim Galaxy S IV (Smart Pause). Czyżby szykowała się kolejna wojna patentowa?

Najpierw LG zaprezentował funkcję Smart Video w Optimusie G Pro, potem bliźniaczą funkcją chwalić zaczął się Samsung w swoim Galaxy S IV (Smart Pause). Czyżby szykowała się kolejna wojna patentowa?Zacząć należy od tego, do czego służą wspomniane funkcje. Obie powodują, że w czasie odtwarzania filmów uruchamiana jest pauza, gdy tylko przestaniemy patrzeć na wyświetlacz. Tym sposobem nic nie umknie nam podczas oglądania.

Na rozmaite technologie rozpoznawania ruchów gałek ocznych postawił najpierw LG w swoim nowym Optimusie, a chwilę później funkcjami tymi Samsung postanowił wypromować Galaxy S IV. To wystarczyło by LG oskarżyło Samsunga o złamanie należących do firmy praw patentowych (z 2009 roku, choć firma podejrzewa naruszenie też starszych patentów z 2005 roku). Oczywiście Samsung odpiera oskarżenia LG, twierdząc, że w swoim produkcie postawił na własne rozwiązania, różniące się od tych należących do LG.

Zarówno LG Optimus (Swift) G Pro, jak i Samsung I9500 Galaxy S IV trafić mają na rynek w kwietniu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia Samsunga Galaxy S IV w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia LG Optimus G Pro w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Verge, wł