DAJ CYNK

LG: Optimus One i Chic

14.09.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4794

Ważne 0

0

LG zaprezentował podczas specjalnej telekonferencji swoje dwa najnowsze smartfony z systemem Google Android: Optimus One i Optimus Chic.

LG zaprezentował podczas specjalnej telekonferencji swoje dwa najnowsze smartfony z systemem Google Android: Optimus One i Optimus Chic.

Pierwszy na rynek trafi Optimus One, który w październiku dostępny będzie w 90 krajach u 120 partnerów LG. Producent liczy na sprzedaż ponad 10 mln sztuk tego modelu. Optimus Chic to z kolei propozycja dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają wyjątkowy design telefonu, jego premiera nastąpi w listopadzie.

Oba urządzenia pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.2 i oba wyposażone zostały w procesory taktowane zegarem 600 MHz.

Ich 3,2 calowe ekrany mają rozdzielczość 320 x 480 pikseli, Optimus One ma aparat 3 Mpix nagrywający wideo VGA@18fps, a Optimus Chic 5 Mpix z wideo VGA@30fps. Nie zabrakło odtwarzacza DivX, mamy HSDPA i WiFi b/g, jak i Bluetooth 2.1.

Jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji, LG przygotowuje też swój własny tablet. Intencją producenta nie jest w tym przypadku dogonienie konkurencji, lecz zdecydowane jej pokonanie.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu LG Optimus One w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu LG Optimus Chic w katalogu.

Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się