DAJ CYNK

LG Optimus 2X - najszybszy z najszybszych

16.12.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12113

Ważne 0

0

LG Optimus 2X, znany wcześniej pod nazwą kodową LG Star, został właśnie oficjalnie potwierdzony przez LG. Smukły smartfon potrafi znacznie więcej niż do tej pory dostępne na rynku telefony, łamiąc wszelkie bariery szybkości działania i jakości multimediów.

LG Optimus 2X, znany wcześniej pod nazwą kodową LG Star, został właśnie oficjalnie potwierdzony przez LG. Smukły smartfon potrafi znacznie więcej niż do tej pory dostępne na rynku telefony, łamiąc wszelkie bariery szybkości działania i jakości multimediów.

Sercem Optimusa 2X są dwa gigahercowe rdzenie NVIDIA Tegra 2, które rozpędzają smartfon pracujący pod kontrolą systemu Google Android 2.3 Gingerbread (w początkowej fazie 2.2 Froyo) do niespotykanej prędkości.

Wydajności nowego LG przyglądać będziemy się na 4-calowym ekranie dotykowym o rozdzielczości WVGA. Telefon ma aparat fotograficzny 8 Mpix i dodatkową kamerę 1,3 Mpix z przodu obudowy. Nowy procesor pozwala na nagrywanie i odtwarzanie plików wideo w rozdzielczości FullHD - 1920 x 1080 pikseli, z kodowaniem do MPEG-4 i H.264.

Dzięki DLNA świeżo nagrane pliki FullHD mogą być bezprzewodowo prezentowane na zgodnych telewizorach. Nasze multimedia będziemy mogli trzymać w 8 GB pamięci wewnętrznej oraz na dodatkowych kartach microSDHC o pojemności do 32 GB. Zasilanie zapewni litowo-jonowa bateria o pojemności 1500 mAh.

Sprzedaż rusza już w styczniu.



Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~Calm7
0

2011-02-12 10:17:40

21, tak to z pradem bywa: technika sie rozwija a bateryjka stoi w miejscu.. I za dzien/dwa pada.. ;)

Odpowiedz

21. ~Inżynier
0

2011-02-12 09:37:48

Rewelacja tylko skąd brać ''prąd" do zasilania tego cacka ? Nawet mój LG E900 wytrzymuje góra dwa dni :-(

Odpowiedz

20. ~bob
0

2011-02-12 01:28:25

A może tak skupimy się bardziej na tym, że na pokładzie nowego lg optimus 2x jest dwurdzeniowy procesor, który to ów procesor wgniata w ziemię. To chyba najważniejsze! może teraz nie wykorzystamy pełnej możliwości tego sprzętu, ale to chyba przyszłościowy zakup? gdyby apple wypuściło taki telefon to kosztowałby miljon... bo apple napisane! :D błagam was bez tekstów "telefon ma być do dzwonienia i pisania smsów". Wiadomo, że to telefon stworzony do czegoś więcej :)to praktycznie laptop :D. Akurat wzorowanie się na obudowie iphona przy konstrukcji własnej przez inne firmy to dobry pomysł. Ona jest po prostu elegancka... no nic nie poradzisz :(

Odpowiedz

19. ~Natt
0

2011-02-07 19:03:05

A iPhone jak caly Apple jest taki full super oryginalny? :) Pewnie powiecie, że Windows zerżnął od niego okna, ale o Workbenchu na na 16 bitowy komputer firmy Commodore to już nie pamięta nikt? Zrobiły się z Was straszne apple fan-boye, ale co poradzić - realia polskie. W UK czy w USA nikt na widok iPhone''a nie piszczy bo to popularny towar. Tylko w polsce wyniesiony pod niebiosa ;).

Odpowiedz

18. ~
0

2011-01-04 18:07:18

ciekawe jak z gpu

Odpowiedz

17. ~zaspan
0

2010-12-24 08:06:00

Ale telefonu z dużym dotykowym ekranem nie wymyśliło apple - tylko wypromowało. Dawno, dawno temu było np HTC z Windows Mobile :)

Odpowiedz

16. ~bloomberg
0

2010-12-22 20:21:45

Nie wiem co się niektórym na oczy rzuciło, że każdy telefon z dużym wyświetlaczem już im iphona przypomina. Bo jest prostokątny i ma głośnik u góry na środku? No proszę was nie róbcie wsi... Mi się osobiście bardziej podoba iphone4, właśnie dlatego że widzę wyraźną różnicę.

Odpowiedz

15. Kaprys
0

2010-12-16 18:13:20

Wszyscy ci narzekacze, którzy psioczą że to tamto siamto wygląda jak chłam-phone, zastananówcie się czemu samochody mają 4 koła i kierownicę? Bo przepisy drogowe? A one skąd się wzięły? Ergonomia i standaryzacja, czyż nie tak?

Odpowiedz

14. ~Artur
0

2010-12-16 16:24:59

zawsze mnie ciekawilo w jakim to kierunku telefony zmierzaja? Mi na dzieD dzisiejszy wystarczylby samsung s8500 albo 723. Nic lepszego :) a jak juz do dzwonienia i pisania sms to nokia 6310i lub 3510i.

Odpowiedz

13. ~cd59
0

2010-12-16 16:18:57

Znając LG telefon będzie tańszy od Galaxy S i nie będzie w nim działać wszystko jak należy jak nie pod względem funkcjonalnym to pod względem "wizualnym" tanie plastiki, bateria dotykowy ekran itp. Czekamy aż wyjdzie LG Optimus X2 Tab:) LUDZIE ŻADEN TELEFON JEST KOPIOWANY OD IPHONE''A taki jest po prostu dzisiejszych "styl" smartphoneów w takiej postaci są funkcjonalne i fajne:) Co wy myślicie, że gdyby nie było Iphone''a korzystalibyśmy wszyscy z wielkich cegieł z alfanumerycznymi klawiaturami?! Pomyślcie trochę!

Odpowiedz

12. ~Daro
0

2010-12-16 15:46:18

Zgłupieli na punkcie tej kichy Androida. Czemu LG nie zrobi czegoś oryginalnego tak jak Samsung?? Komu są potrzebne telefony takie jak ten??? Do dzwonienia wystarczy po prostu telefon. Zdjęcia robię normalnym aparatem, a filmy oglądam w LCD-ku w domu, a maile mogę ściągać także zwykłym fonem. To tylko gadżety dla ludzików którzy nie maja co z kasa robić i lubią się czymś pobawić. Jak nie mają czym, dobry i telefon :)))))

Odpowiedz

11. PLANET
1

2010-12-16 15:00:50

No wlasnie Galaxy S i nie tylko on jest zmalpowany pod wzgledem designu z iP. Na serio, malo tam kreatywnosci..

Odpowiedz

10. ~SZWAB
-1

2010-12-16 12:53:34

cudowny!!! SLICZNY TELEFON I SUPER PARAMETRY!!!KUPIE GO ZARAZ JAK WYJDZIE;)CENA BEZ ZNACZENIA;pHEHE;)

Odpowiedz

1

2010-12-16 12:08:16

I generalnie moim zdaniem błędem jest, mowienie, że Samsung czy LG nie mają własnego stylu telefonu. Mają, już od bardzo dawna, wystarczy się przyjrzeć ich modelom... jak dla mnie aż za bardzo podobnych do siebie... bo ich styl akurat mi nie przypadł do gustu i wole mojego HTC i w przyszłości wolałbym tez prawdopodobnie HTC, mimo, że jestem świadom wad tych telefonów na tle konkurencji.

Odpowiedz

1

2010-12-16 12:05:50

No to powiedz mi, co według ciebie powoduje, że galaxy S jest podobne do iPhone? Jak dla mnie ma tył inny zupełnie, fakt ma środkowy guzik, ale jest on inny niż u Apple i inny niż u innych androidów... to też bez sensu, żeby każdy android miał dokładnie taki sam zestaw przycisków i tego samego typu... czyli dotykowe. iPhone ma bardziej symetrycznie ułożony ekran, galaxy już nie, fakt głośnik może być uznany za podobny, ale co, miał być trójkątny? Niby wszystko podobne do Apple, ale ta firma też innowacyjna aż tak nie jest, ale chce za nią uchodzić... choćby sprawa z pozywaniem przez Apple innych producentów o to, że guzik włącz, wyłącz jest u góry telefonu... pierwszy iPhone kiedy był? W 2006 roku... a pierwszy telefon z tak umiejscowionym przyciskiem? No, ale oni jako pierwsi wpadli na pomysł by patentować taki kretynizm i oskarżać innych o kradzież wartości intelektualnych. Żeby nie było, nie jestem anty fanem iPhone''a ani Apple, bo bym MacBookiem bym nie pogardził, ale starajmy się wybić ponad firmowe fanboyostwo i być bardziej rozsądnym.

Odpowiedz