DAJ CYNK

LG niezadowolony z WP7

14.01.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5

Ważne 0

0

Dyrektor marketingu LG, James Choi, jest zawiedziony systemem Windows Phone 7. Smartfony nie sprzedają się tak, jak oczekiwano. LG zastanawia się nad zakończeniem współpracy z Microsoftem.

Dyrektor marketingu LG, James Choi, jest zawiedziony systemem Windows Phone 7. Smartfony nie sprzedają się tak, jak oczekiwano.

Nowy system Microstoftu nie oferuje zbyt dużej ilości funkcji, co może nie odpowiadać bardziej zaawansowanym użytkownikom. Z drugiej strony, system Android, który jest najbardziej rozbudowany, może odstraszać trudniejszą obsługą. Dla nas, gadżeciarzy, system WP7 może się stać nieco nudny po tygodniu, czy dwóch, ale są tacy ludzie, którym prostota systemu będzie odpowiadać - powiedzuał Choi.

Dyrektor twierdzi, że nie ma co liczyć na większą sprzedaż słuchawek z WP7 dopóki nie będą one tańsze. Póki co, windowsowe smartfony stanowią najdroższy segment urządzeń tego typu. Jest to związane z wysokimi wymaganiami sprzętowymi systemu operacyjnego. Pojawienie się modeli średniej klasy spowodowałoby na pewno znaczny wzrost sprzedaży.

Sprzedaż modeli z serii Optimus 7 jest dużo niższa niż oczekiwano.

Microsoft bardzo ostrożnie wypowiada się na temat ilości sprzedanych urządzeń z WP7. Szef korporacji z Redmond, Steve Ballmer, powiedział ostatnio o sprzedaniu 1,5 miliona smartfonów z nowymi mobilnymi okienkami. Problem w tym, że nie powiedział dokładnie ile z nich zalega na półkach sklepowych i w magazynach operatorów.

Sprostowanie 19/01/2010
W oryginalnej wiadomości napisaliśmy, że LG rozważa zakończenie współpracy z firmą Microsoft - jest to nieprawda. Autor serdecznie przeprasza wszystkich czytelników oraz firmy LG i Microsoft za wprowadzenie w błąd.

Źródło tekstu: Pocket-Lint, wł

Komentarze
Zaloguj się