DAJ CYNK

LG GD880 Mini: pierwszy telefon z obsługą HTML 5

08.04.2010

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Do sklepów trafił właśnie pierwszy telefon obsługujący w standardzie język dla stron WWW, HTML, w wersji 5 - LG GD 880 Mini.

Do sklepów trafił właśnie pierwszy telefon obsługujący w standardzie język dla stron WWW, HTML, w wersji 5 - LG GD880 Mini.

LG GD880 Mini wyposażony został w przeglądarkę Phantom, która oprócz obsługi języka HTML 5 pozwala również na jednoczesne otwarcie do 10 kart. Jakby tego było mało, obsługuje ona również środowisko Flash w pełnej jego wersji (nie Light).

Dodatkowo, dzięki usłudze LG AirSync, nowa propozycja tego koreańskiego producenta umożliwia synchronizację zakładek oraz historii przeglądanych stron na zdalnym serwerze. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Oprócz tego GD880 Mini został wyposażony w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 3,2 cala z obsługą multi touch, aparat o rozdzielczości 5 Mpx oraz transmisję danych w technologii HSDPA i WiFi. Na pokładzie nie zabrakło również modułu GPS oraz wsparcia dla najpopularniejszych sieci społecznościowych.

LG GD880 Mini ma już być dostępny w Europie w cenie około 350 euro, która ostatecznie zależeć będzie również od rynku docelowego.

Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się