DAJ CYNK

LG E730 Optimus Sol oficjalnie

22.08.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3258

Ważne 1

0

LG oficjalnie zaprezentował najnowszy telefon ze swojego portfolio, model E730 Optimus Sol. Ciekawostką jest zamontowany w nim ekran o nazwie Ultra AMOLED.

LG oficjalnie zaprezentował najnowszy telefon ze swojego portfolio, model E730 Optimus Sol. Ciekawostką jest zamontowany w nim ekran o nazwie Ultra AMOLED.

LG E730 Optimus Sol posiada ekran o przekątnej 3,8 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Został on wykonany w technologii nazwanej Ultra AMOLED, co według producenta ma zagwarantować lepszą widoczność na zewnątrz oraz zużywać mniej energii względem ekranów typu AMOLED. Ma to pozwolić na wydłużenie czasu pracy na baterii o 20 do 30%.

Wbudowany aparat fotograficzny z autofokusem wykona zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix. We wnętrzu telefonu odnajdziemy również moduły WiFi (b/g/n), AGPS oraz Bluetooth 3.0. Pamięć operacyjna 512 MB będzie wspomagana przez 2 GB pamięci wewnętrznej (150 MB na aplikacje) oraz dodatkową, znajdującą się w komplecie kartę microSD o takiej samej pojemności.

Nad wszystkim czuwać będzie system Google Android w wersji 2.3 Gingerbread, którego napędzać będzie 1 GHz procesor Qualcomma. Za jego zasilanie odpowiadać będzie ogniwo o pojemności 1500 mAh. Wymiary urządzenia to 122,5 x 62,5 x 9,8 mm. Trójkolorowa (czarna, tytanowa oraz biała) premiera rynkowa w Europie - w połowie września.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: AndroidCentral, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~adas
0

2011-08-22 22:08:30

A LG tak krytykowało Samsunga za (S)AMOLEDY(+) w smartfonach...

Odpowiedz

13. ~
0

2011-08-22 19:47:47

Maniek CM ma sporo wad,nie jest to stabilny rom

Odpowiedz

12. Maniiiek
0

2011-08-22 17:02:51

@10 wgraj CM to będziesz miał 2.3

Odpowiedz

11. thonka
0

2011-08-22 16:57:32

jezeli cenowo zejda ponizej HTC Desire S to moze byc calkiem przyjemny telefon.

Odpowiedz

10. ~
0

2011-08-22 15:30:32

Niech dadzą 2.2 do GT540..niestety kupiłem ten fon a LG ma w d..ie użytkowników...nigdy więcej LG!

Odpowiedz

9. ~
0

2011-08-22 15:00:26

Nieładny, bo ma brzydką ramkę wokół ekranu. I na pewno będzie drogi. Ale plusik za Bluetooth 3 - czy to pierwszy telefon LG z tą wersją interfejsu?

Odpowiedz

8. ~-
0

2011-08-22 13:50:20

@3 tyle że podzespoły mają się do rzeczywistej wydajności dokładnie nijak, szczególnie w przypadku htc :) Zdarza się ze telefon z tym samym taktowaniem potrafi pracować kilka razy szybciej niż inny model.A gdy jeszcze układ graficzny jest inny...

Odpowiedz

7. ~Ktuś
0

2011-08-22 13:39:57

"Trójkolorowa (czarna, tytanowa oraz biała) premiera rynkowa" ? Chyba gdzieś słówko obudowa znikło.

Odpowiedz

6. ~Rybak
0

2011-08-22 12:44:40

@3: Ale grafę masz 2x słabszą niż LG (Adreno 200 vs Adreno 205). Oprócz tego, ten LG to już nie najwyższa półka, Optimus 2X czy Optimus 3D mają sporo mocniejsze, dwurdzeniowe układy.

Odpowiedz

2011-08-22 12:25:47

@3 - o ile kupiłeś go za dobrą cenę ;) poza tym hardware nieraz tylko pozornie wydaje się takie samo. Możesz np podkręcić Cortex A8 z standardowych 600MHz do 1000. I wydajność będzie taka sama, a baterii nie starczy Ci do wieczora.

Odpowiedz

4. ~
0

2011-08-22 11:30:04

Bardzo fajny telefon z niezłym ekranem ale denerwuje mnie szerokaa ramka po bokach i brak fizycznych przycisków funkcyjnych pod ekranem. rcicho

Odpowiedz

3. ~eM
0

2011-08-22 11:24:51

widać że zakup HTC HD2 był opłacalny. coraz to nowsze telefony i ten sam hardware - 1GHz i 512MB RAM. W HD2 mam 1GHz i 576MB i do tego 4.3" ekran - cud miód i orzeszki :) Niech w końcu idą do przodu... chyba że ten telefon będzie za 499zł - to ok. rozumiem niskobudżetowce. Ale za cenę ok 900-1100zł - nieopłacalne

Odpowiedz

2

2011-08-22 10:51:38

@2 a co? Zły telefon? Jak dadzą dobrą cenę może być hitem.

Odpowiedz