DAJ CYNK

Lenovo smartfonowym liderem w Polsce?

03.08.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4427

Ważne 3

5

Plan jest prosty: w trzy kwartały zdobyć ponad 10% udziałów w rynku, a za trzy lata - pozycję lidera - przekazał w rozmowie z Pulsem Biznesu Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska.

Plan jest prosty: w trzy kwartały zdobyć ponad 10% udziałów w rynku, a za trzy lata - pozycję lidera - przekazał w rozmowie z Pulsem Biznesu Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska.

Lenovo Polska liczy na uzyskanie 10% polskiego rynku smartfonów w zaledwie trzy kwartały, wykorzystując jako narzędzie posiadaną przez siebie markę Motorola. Niewykluczone, że oprócz świeżo zaprezentowanego nowego portfolio Motoroli (start sprzedaży we wrześniu), ruszy w końcu oficjalna dystrybucja telefonów Lenovo, popularnych w Azji.

Zobacz: Moto G, Moto X Play i Moto X Style zaprezentowane

Większość osób w Polsce kojarzy Lenovo głównie z komputerami, w którym to segmencie firma jest światowym liderem. Nie brakuje też na naszym rynku tabletów tej firmy - Lenovo jest trzecim największym na świecie producentem tego typu urządzeń po Apple'u i Samsungu.

W I kwartale tego roku Lenovo (wraz z marką Motorola) sprzedał 18,8 mln sztuk smartfonów, co dało mu trzecią lokatę w zestawieniu największych producentów i 5,4% światowego rynku. O ile w Polsce firma nie musi specjalnie obawiać się Apple'a (ten ma około 3% rynku), to do przeskoczenia w drodze do pozycji lidera będzie Samsung czy dobrze radzące sobie u nas smartfony Xperia i Lumia.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~miro
0

2015-08-04 22:48:55

E tam, ja mam smarta Lenovo i nie narzekam, mam już 10 miesięcy i działa tak jak od nowości - czytaj nie zwalnia tak jak Sony ze średniej półki (mam porównanie do Xperii L).

Odpowiedz

16. ~Pawcio
0

2015-08-04 09:58:24

Jeśli chcą zrealizować ten ambitny plan to muszą w Polsce wprowadzić do sprzedaży Moto G z 2GB ram/16GB rom. Oraz w wersji dual sim. Za cenę ok 800 zł rzecz jasna. W innym przypadku Lenovo może się samo cmoknąć w pompkę :)

Odpowiedz

15. ~Val
1

2015-08-03 16:43:06

I z pewnością w tych planach pomoże im ograniczanie dostępu do modeli które wielu ludzi chciałoby kupić jak G z 2GB pamięci. Jak ktoś mnie traktuje niepoważnie ze względu na kraj w którym żyję to ja dziękuję takiej firmie.

Odpowiedz

14. ~
1

2015-08-03 16:40:55

Adi.a te inne 4-y laptopy w tej firmie, to nie są przypadkiem z innego segmentu? Górnej półki?13). LTE NKSwO:może mu chodziło o rozszczelnione zawiasy..?;-)

Odpowiedz

13. ~LTE na kazdym smietniku w Ossie
0

2015-08-03 16:30:03

Adi: masz jeszcze przed wrzesniem opanowac pisownie: /''kojazy/'' i /''szczelił/''

Odpowiedz

12. ~p
0

2015-08-03 16:00:19

@10 to drugie zdecydowanie :)

Odpowiedz

11. ~Adi
-1

2015-08-03 15:11:14

Ktoś w tej firmie widac ma dobry humor... Lenovo kojazy mi sie z słabo wykonanym tanim produktem. Raz kupiłem u nich laptopa i po 1,5 roku szczelił zaczep monitora. Otwierając obudowe platkik obok zaczepu się poprostu posypał w drobny mak (tzw zmeczenie materiału) Lenovo Polska oczywiscie umywa rączki. Mam jakos jeszcze 4 inne laptopy w firmie i w zadnym laptopie nie połamał mi sie zaczep... Nawet w 7 letnim laptopie. Dlatego nigdy juz nie kupie chińskiego padła Lenovo

Odpowiedz

10. orson_dzi
0

2015-08-03 14:50:59

@8 czyli w zwiazku z tym jest lepszy czy chodzi Ci o to, ze ludzie na niego leca?

Odpowiedz

9. Morvius
0

2015-08-03 14:33:01

ach ten kowcio i jego LG :P

Odpowiedz

8. ~p
0

2015-08-03 14:32:11

Orson... A5 to jest Samsung. IP6 też nie grzeszy zbyt mocną specyfikacją. Niestety dopóki nie znajdą się Motorole u operatorów to sukcesu w PL nie osiągną.

Odpowiedz

7. ~beret62
0

2015-08-03 14:13:24

Sugerowsp bym by osoby nie majace pojecia o produktach Lenovo czyt. smartfonach nie komentowali.Mimo iż nie posiadam produktu tej marki ale rozważałem (w tym czasie nie było jej w pol dystrybucji) a posiadam produkt polski czyt. chiński.

Odpowiedz

6. pumba
0

2015-08-03 14:07:35

Podstawową sprawą aby takie plany zostały zrealizowane to wprowadzenie telefonów marki motorola do oferty polskich operatorów, bo jak się nie mylę na chwilę obecną żaden z czterech operatorów nie ma w swojej ofercie telefonów marki motorola.

Odpowiedz

5. Hose
0

2015-08-03 13:48:49

Poproszę mocne Lenovo na testy, ciekawe czy później odstawię swoją Z1 compact, ale raczej nie spodziewałbym się tego.

Odpowiedz

2

2015-08-03 13:35:41

@3 Galaxy A5 jakos sie sprzedaje, a cene ma duzo wyzsza. Specyfikacja jest bardzo podobna.

Odpowiedz