DAJ CYNK

Lenovo przejmuje od Google'a dział urządzeń Motoroli

29.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6995

Ważne 8

3

Google przejął Motorola Mobility w 2011 roku za 12,5 mld dolarów. Teraz przejmuje je Lenovo za 2,91 mld dolarów.

Google przejął Motorola Mobility w 2011 roku za 12,5 mld dolarów. Teraz przejmuje je Lenovo za 2,91 mld dolarów.

Motorola Mobility była potrzebna Google'owi przede wszystkim z powodu bogatego portfela praw patentowych, który stał się orężem w niekończących się bitwach patentowych, rozgrywanych głównie z Apple'em. I to właśnie zatrzymanie przez Google'a zdecydowanej większości patentów Motoroli powoduje, że Lenovo za Motorola Mobility zapłaci tylko 2,91 mld dolarów (w tym 750 mln dolarów w formie udziałów w Lenovo).

Po przejęciu Motorola Mobility przez Google'a, smartfony Motoroli znikły z wielu rynków, w tym z polskiego. Teraz może to się zmienić. Lenovo przejmuje brand i znaki towarowe Motoroli, jak i otrzymuje licencję na korzystanie z własności intelektualnej Motorola Mobility.

Google zostawia sobie działy badawcze zajmujące się rozwojem "Wearable devices" (w tym Google Glass) i inteligentnych urządzeń domowych. Nie wydaje się by w najbliższym czasie Google planował prezentację własnych smartfonów z Androidem.

Motorola Mobility jest obecnie trzecim największym producentem smartfonów z Androidem w USA i trzecim największym producentem telefonów w Ameryce Łacińskiej. Jednym z największych hitów Motoroli ostatnich miesięcy jest niedroga Moto G oraz jej większy brat wyposażony w LTE - Moto X. Oba smartfony zakupić można samodzielnie wybierając kolory poszczególnych elementów obudowy.

<: F1511 :>

<: F1591 :>

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się