DAJ CYNK

Ławki z Wi-Fi i ładowaniem telefonów mają pojawić się w Zielonej Górze

19.07.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 35

Ważne 4

3

W Zielonej Górze pojawią się ławki z podłączeniem do Wi-Fi i złączem USB do ładowania telefonów.W Zielonej Górze pojawią się ławki z podłączeniem do Wi-Fi i złączem USB do ładowania telefonów - informuje serwis zielonanews.pl.

Zadanie jest realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Do końca lipca pojawić się mają trzy ławki. Dostarczy je firma SEEDia, która jako jedyna złożyła ofertę. Koszt inwestycji to ok. 65 tys. zł.

SEEDiA to krakowska firma założona przez Piotra Hołubowicza, inżyniera z AGH i Artura Racickiego, twórcę Social WiFi. Projektuje i tworzy inteligentne urządzenia infrastruktury miejskiej zasilane panelami solarnymi takie jak ławki, standy, przystanki i meble. Wszystkie urządzenia są ekologiczne i wyposażone w moduły do ładowania urządzeń mobilnych, moduł Wi-Fi czy dodatkowo rozbudowane o czujnik smogu, ekrany oraz moduł z dźwiękiem. Urządzenia te wpisują się w ideę smartcity i już ułatwiają życie mieszkańcom kilku miast w Polsce (np. Warszawie i Tarnobrzegu). W ciągu kolejnych 12 miesięcy firma zamierza zainstalować w Polsce ok. 300 urządzeń.

Co ciekawe w firmę zainwestuje do 3 mln zł Fundusz bValue. Ma to pozwolić na rozwój nowych produktów, rozwój istniejących mocy produkcyjnych, a także wsparcie działań sprzedażowych.Strategicznie kierujemy się coraz bardziej w stronę inteligentnych miast oraz energii odnawialnej, a także wchodzenia na nowe rynki. Oznacza to dla nas intensywny rozwój produktów, jak również dalszy rozwój zaplecza logistycznego i produkcyjnego. Dziś mamy w ofercie 5 linii wzorniczych, kierowanych dla posegmentowanych grup klientów. Pracujemy obecnie nad rozwojem usług chmurowych, bo odpowiednie zarządzanie i przetwarzanie danych jest bardzo ważne dla zwiększania jakości życia mieszkańców miast. Chcemy, aby zwykłe meble przestawały istnieć w przestrzeni i zastąpione były meblami smart, które polepszają życie mieszkańców - mówi Piotr Hołubowicz.

Źródło tekstu: zielonanews.pl, SEEDiA, wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy