DAJ CYNK

Kto wybiera telefon seniorowi?

07.06.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3886

Ważne 0

0

Chcąc jak najlepiej rozumieć potrzeby klientów, Emporia przeprowadziła badanie konsumentów, w którym zapytano ankietowanych, kto podejmuje decyzję w sprawie zakupu telefonu komórkowego.

Chcąc jak najlepiej rozumieć potrzeby klientów, Emporia przeprowadziła badanie konsumentów, w którym zapytano ankietowanych, kto podejmuje decyzję w sprawie zakupu telefonu komórkowego.

Badanie zrealizowano na reprezentatywnej próbie 1075 osób. Respondentami były osoby w wieku powyżej 30 lat.

Ponad czterech na dziesięciu badanych (40,9%) posiadających telefon komórkowy wybrało go samodzielnie. Prawie jedna czwarta przyznaje, że ktoś im go wybrał (24,6%) lub, że otrzymali go za niewielką opłatą przy podpisaniu umowy. Prawie jedna dziesiąta (9,5%) dostała telefon od kogoś, kto przestał go używać.

Fakt, że ktoś wybrał respondentowi telefon jest związany z jego wiekiem. Do takiego sposobu pozyskania telefonu przyznaje się 31%. osób z najstarszej kategorii wiekowej i tylko 17,3% spośród najmłodszych.

Osoby, które zadeklarowały, że ktoś wybrał im telefon w 57,7% przypadków odpowiadają, że zrobiło to ich dziecko. Jest to zgodne z faktem, że telefon jest wybierany przez inne osoby głównie starszym respondentom. Dla 3 z 4 osób powyżej 65 roku życia telefon wybierają dzieci. To ponad 20 punktów procentowych więcej niż w grupie osób pomiędzy 50 a 65 rokiem życia.

Badanie potwierdziło założenia firmy Emporia, która określiła swoją grupę docelową jako podwójną: osoby starsze, które potrzebują prostych w obsłudze telefonów komórkowych oraz ich najbliższych, którzy często pomagają podjąć decyzje zakupowe.

Źródło tekstu: Emporia

Komentarze
Zaloguj się
33. ~trap
0

2011-09-10 15:57:39

wRodzinie! to jedyna sieć, która jest nastawiona na seniora i nie zdziera z niego kasy poprzez ukryte koszty tak jak orange, plus i inne! Sprawdzałam innych i nigdzie nie ma tak dobrej oferty jak wRodzinie!

Odpowiedz

0

2011-06-18 19:37:48

a prawdą jest jeszcze fakt, że emporia robi dobre telefony ale dwukrotnie droższe niż równie dobre telefony od konkurencji.

Odpowiedz

0

2011-06-18 19:37:03

gratuluje emporii- wszyscy inni wiedzieli to0 bez takich ankiet :)

Odpowiedz

30. ~dejwid.gie
0

2011-06-15 23:53:58

ok, zamknijmy temat w takim bądź razie

Odpowiedz

29. ~dejwid.gie
0

2011-06-13 20:29:36

puk puk... temat się wyczerpał?

Odpowiedz

28. ~dejwid.gie
0

2011-06-10 08:14:16

dziś nawet jestem w stanie stwierdzić, że dzwonki mp3, to rzecz niepotrzebna, bo mija się to ze strategią prostego taniego telefonu

Odpowiedz

27. ~dejwid.gie
0

2011-06-09 08:27:30

uważam, że akie "bajery" jak dzwonek mp3, to rzecz zbędna. lepiej, żeby tego nie było, a żeby telefon był tańszy. A Emporia tańsza już chyba nigdy nie będzie, no chyba, że coś się zmieni po tych badaniach...

Odpowiedz

26. ~werty
0

2011-06-08 18:47:34

Nokia 3110c, 3510i - choć litery mogłyby być jeszcze większe. W myphone, maxcom wcale nie są duże litery (dla mnie duże są w emporii [ustaw max] choć emporia jako fon jest do kitu z powodu mnóstwa przełączników z boku i ceny. Nie rozumiem dlaczego przemilcza się organizer/kalendarz z przypomnieniem/alarmem. Jest to w/g mnie bardzo potrzebny element dla starszych (weź o 19 leki, jutro na 12 idź do lekarza, za tydzień są urodziny wnusi itp itd. W niektórych brak całkowicie, w innych w wersji szczątkowej tylko alarm. Czy dołożenie dzwonków mp3 to jakiś znaczny wydatek dla producenta. Starsi są niemuzykalni? Kto nie chce nie skorzysta. Czy osobę 55-letnią można nazwać starszą?

Odpowiedz

25. ~dejwid.gie
0

2011-06-08 18:12:29

Realista: w pełni się z Tobą zgadzam, bo ceny po jakich oferują te telefony Emporia są tak wysokie, że nic im nie pomoże. Ludzie, nie bądźcie ślepi i porównajcie sobie ceny innych konkurencyjnych telefonów (i nie mówię tu o Nokiach, Samsungach itp.) - cena dużo niższa, a jakoś wykonania, serwis itp. co najmniej takie same

Odpowiedz

24. Janeo
0

2011-06-08 13:47:11

Kupiłem starszej 80-letniej osobie Emporię ELEGANCE ze względu na wielki i czytelny wyświetlacz - i szybko sprzedałem. Ja się dziwię, że w ogóle Emporia przeprowadza tak bzdurne badania. Jak się bierze tą Emporię do ręki, to od razu widać, że wszystkie przełączniki umiejscowione na krawędziach tego telefonu siłą rzeczy muszą być niechcący dotykane i co raz włączać/ zmieniać obraz na wyświetlaczu (niechciane wejścia w sms-y, w dolne poziomy menu, i kilka innych które dezorientują starszą osobę. Mimo, że poinstruowałem tą osobę, że przy zmianie z podstawowego stanu ekranu do dzwonienia na jakieś inne bzdety, może wracać do stanu wyjściowego naciskając raz czy parokrotnie klawisz powrotu - to skończyło się na tym, że umęczona tym wszystkim owa osoba była szczęśliwa, że wróciła do poczciwej Nokii 3310. I świecący wyświetlacz w sumie jest niepotrzebny, bo wystarczy ustawić w ks.tel. najważniejsze osoby w kolejności dodając przed nazwiskiem ''1'',''2'' ...

Odpowiedz

23. ~pikla
0

2011-06-08 12:01:35

Na pewno znajdą się osoby, którym nie będzie przeszkadzać wygląd telefonów dla seniorów, a będą liczyć się funkcje i dla nich one są. Dla tych, którzy zwracają uwagę na obudowę- muszą wybrać inny prosty telefon. Nigdy nie dogodzi się wszystkim! Moja babcia używa myPhone, już ponad rok i jest zadowolona, nie zwraca uwagi na wygląd i jej to odpowiada:)

Odpowiedz

22. ~zbyszek
0

2011-06-08 10:39:25

Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, ale BB pearl jest idelany dla dojrzalych ludzi, duze przyciski, dobry wyswietlacz na ktorym mozna powiekszyc czcionke, bardzo powiekszyc, wybieranie glosowe, bardzo dobrze dziala, glosne dzwonki z dioda, dobra bateria, spokojnie trzyma tydzien, poza tym sam telefon moze by? bardzo prosty, szybkie wybierania, a nawet samo szybkie szukanie kontaktow, serio jak tak si? zastanowic to takie BB 9105 pearl to swietny wybor, lepszy od jakis wymyslow emporii.

Odpowiedz

21. Monstrual
0

2011-06-08 10:27:16

~facet (18) lepiej nie komentować tych bzdur. W serwisie 50 zl za wymiane baterii biorą. Rzeczywiście, cena zaporowa..

Odpowiedz

20. TomekO
0

2011-06-08 09:40:08

Dałem ojcu starego Samsunga i600. Videorozmowy, internet, filmiki, muzyka, klawiatura fizyczna qwerty czyli prawie wszystko jest. Ciężko obsługiwać taki telefon bo klawisze za małe, dużo funkcji itp. Kupiłem Maxcoma który prawie nic nie ma i wygląda jak stary kalkulatorek. Ma za to latarkę, klawisze memory :) i jak dzwoni miga czerwona lampka. Dobre też są telefony z klapką. Otwieramy i obiera się połączenie. Takie telefony powinny być proste i dostosowane do osób starszych.

Odpowiedz

19. ~
0

2011-06-08 09:14:49

babcia za duzo grala w gry i bateria padla ;)

Odpowiedz