DAJ CYNK

Koniec Symbiana? Jednak nie

28.03.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5489

Ważne 0

0

Wiceszef Nokii Purnima Kochikar wystosowała list otwarty do deweloperów związanych z platformą Symbian. Przeczytać można w nim o planach Nokii dotyczących Symbiana.

Wiceszef Nokii Purnima Kochikar wystosowała list otwarty do deweloperów związanych z platformą Symbian. Przeczytać można w nim o planach Nokii dotyczących Symbiana.

Nokia będzie wprowadzała na rynek kolejne telefony z systemem Symbian^3, nie zaprzestanie też wsparcia programistycznego i rozwoju platformy. Nowe urządzenia przyniosą procesory z taktowaniem 1 GHz i wyższym, doskonalsze usługi lokalizacyjne i jeszcze wyższą jakość zdjęć.

Szykują się też zmiany w interfejsie, które dodać mają telefonom większej lekkości działania. Wiceszef Nokii obiecuje zupełnie nowy ekran startowy, elastyczne widżety i nowe ikony menu.

Lifting przeżyją Ovi Store i Ovi Maps, będzie szybsza przeglądarka internetowa i większa integracja z serwisami społecznościowymi. Aktualizacja systemu trafić ma do telefonów w najbliższe wakacje, a wybrane jego elementy pojawią się już teraz w amerykańskiej wersji Nokii C7.

Tym samym poprawione telefony z Symbianem^3 będą towarzyszyły na sklepowych półkach nowym Nokiom z Windows Phone 7.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się
47. matteo
-1

2011-03-30 18:04:42

Nie, nie wierzę w to już. Był czas. Ile można słuchać obietnic? Dziękuję, czas na Apple.

Odpowiedz

46. kwistas
0

2011-03-29 20:02:23

45Jak ja miałem N70 zabijałem procesy, to wtedy już lepiej chodził, gorzej jak tego nie robiłem, po naciśnięciu przycisku menu potrafiło się wczytywać 10-15 sekund :-D Od tamtej pory ze sporym dystansem podchodzę do telefonów z OS na pokładzie, lepiej się dowiedzieć co i jak niż później utopić pieniądze.

Odpowiedz

45. Maniiiek
0

2011-03-29 14:31:13

@44 nie prawda. N70 chodził mi ślicznie ale już E50 i E65 potrafiły napsuć krwi człowiekowi.

Odpowiedz

44. kwistas
0

2011-03-29 12:57:04

42 zmień na jakiegoś szybszego Symbiana w N70 to najwolniejszy Symbian jaki znałem.

Odpowiedz

43. ~Ziiomek
1

2011-03-29 10:13:58

No i bardzo dobrze :] i niech co miesiac bedzie aktualizacja do ^3 :] milo milo takie wiadmosci czytac :] bo jakby porzucili ^3 to juz raczej nokii nigdy bym nie kupil ;)

Odpowiedz

42. ~Nokia N70
0

2011-03-29 09:31:01

Ja mam N70 i nie narzekam. Tak samo nie lubie Windowsa a Linuxa tak.

Odpowiedz

41. ~
0

2011-03-29 09:19:57

ad.38. Htc można,więc nazwać specjalnym,chińskim bublem.

Odpowiedz

40. Kamil_K
-1

2011-03-29 09:07:10

@39 Raczej Nokia wyciągnęła rękę do Microsoftu po system jakikolwiek ;-). I nie WM, a Windows Phone.

Odpowiedz

39. ~login
0

2011-03-29 07:25:56

Symbian ma wielu zwolenników. Zamieszanie sprawiła informacja że microsoft zwrócił się do Nokia aby oni poprawili niewydolny system windows mobile.

Odpowiedz

38. ~
-1

2011-03-29 07:17:40

37 z alcatela to zostasła tylko nazwa, kiedyś to byłtelefon dla biedaków a teraz to zwykły chiński bubel

Odpowiedz

37. ~
0

2011-03-29 02:53:09

ad 32. Firma Alcatel żyje i ciągle produkuje telefony komórkowe,min oczywiście. Dużo fachowców tym razem się trafiło w komentarzach,niczym w rządzie Tuska.

Odpowiedz

35. ~fresh
1

2011-03-29 01:00:30

Jak dla mnie nokia przybila sobie kolejny gwozdz wybierajac WP7 , przespala wiele etapow wiele firm ja goni i nawet przegania , nie mialem okazji bawic sie wp7 w jakims tel ale jak na system ktory nie jest spolszczony jesli dobrze pamietam to nie wrozy nic dobrego , coz widocznie lata nokii sa policzone ... czego bym nie chcial

Odpowiedz

34. AbrahaM
0

2011-03-29 00:01:49

Podstawowe pytanie - w co wierzyć, w to że (jeszcze) trochę Symbian pobędzie czy też w oficjalną zapowiedź jego uśmiercenia oraz taki "slajd": http://www.techgeeze.com/wp-content/uploads/2011/02/mobile-devic es-sales-mix.jpg który Nokia opublikowała, a który ilustruje proces wygaszania Symbiana na rzecz WindowsPhone.

Odpowiedz

33. ~maki
0

2011-03-28 23:48:11

Jeśli chodzi o ostatni dobry telefon Nokii jaki mam przyjemność użytkowania to E51, na prawdę nie do zdarcia model, a mam już chyba ze 3 lata. Następnej Nokii już chyba nie kupię, bo ostatnie modele to zabawki na pół roku i do kosza. Oj będzie dylemat przy następnej wymianie, bo w grę chodzą tylko telefony z klawiaturą, system jest mi obojętny. Co polecacie?

Odpowiedz

32. ~maki
-1

2011-03-28 23:39:03

Nokia sama nie wie co chce. Lepiej niech uważa bo już za rok może skończyć jak Siemens czy Alcatel.

Odpowiedz