DAJ CYNK

Koniec rozmów Telefoniki i Hutchisona na temat brytyjskiego O2

25.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4751

Ważne 2

2

Hiszpańska Telefonica sfinalizowała rozmowy na temat sprzedaży brytyjskiego O2 Hutchisonowi za 15 mld dolarów.

Hiszpańska Telefonica sfinalizowała rozmowy na temat sprzedaży brytyjskiego O2 Hutchisonowi za 15 mld dolarów.

Hutchison rozpoczął negocjacje z Telefonicą na temat O2 23 stycznia. Rozmowy trwały do wtorku, 24 marca. O2 zostanie sprzedane za 10,20 mld funtów (15,2 mld dolarów).

Dzięki transakcji Hutchison będzie w posiadaniu drugiej (O2) i czwartej (Three) brytyjskiej sieci. Zakup O2 powiększy liczbę jego klientów o ponad 22 mln.

Zakończenie transakcji leży teraz w rękach organów zajmujących się regulacją rynku. Telefonica przewiduje, że powinno to nastąpić 30 czerwca, z możliwością przedłużenia tego terminu do 30 września.

Zobacz: Brytyjskie O2 zmienia właściciela
Zobacz: UK: Hutchison chce kupić O2

Źródło tekstu: reuters; wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~pabloki
0

2015-03-25 23:03:13

@29 a faktycznie , umknęło mi . pewnie dlatego że już nie lubię plusa .

Odpowiedz

29. LuiN
0

2015-03-25 16:59:57

28, te dla stałych klientów? Pisaliśmy już o nich.

Odpowiedz

28. ~pabloki
0

2015-03-25 16:57:19

plus ma nowe taryfy. coś mi palce zboczyły

Odpowiedz

27. ~pabloki
0

2015-03-25 16:54:20

jest afera :plau ma nowe taryfy a telepolis nic o tym.

Odpowiedz

26. ~pabloki
-1

2015-03-25 16:22:43

@up co t piszesz. play wyemituje kolejne oblogacje a w momencie spłaty zaproponuje rolowanie. a porem znów powtórka.za kilka lat ekonomisci wymyśla inne instrumenty np. powołaja nowy rodzaj funduszu i znów bedzie mozna krecic lody. nawet gdy firma bedzie miała 250% zadłuzenia.

Odpowiedz

25. ~
-1

2015-03-25 16:16:49

u nas w Plsce ktos bedzie musial przejac Play, bo ten sam sie nie uttzyma

Odpowiedz

24. ~lord_kr
1

2015-03-25 16:11:13

11: nie mam pojecia skad Twoja opinia o slabym pokryciu sieci O2. Wraz z Vodafone to jedyni operatorzy w UK posiadajacy siec GSM900 oraz UMTS900 a co za tym idzie doskonaly zasieg wrewnatrz budynkow. Mowie o tym z doswiadczenia gdyz od osmiu lat jestem abonentem O2. Martwi troche fakt ze LTE maja jedynie na 800 Mhz ale jak na razie nawet w centrum Londynu dziala to stabilnie i dobrze. Co do Trojki to zasieg bywa dosc kiepski, piszac teraz z St Pancras mam na modemie marne dwie kreski. Predkosc fatalna przynajmniej w Londynie. Moze cos sie zmieni po odpaleniu LTE800 ale jak na razie Three nie jest siecia na ktorej mozna polegac

Odpowiedz

23. ~aqq
0

2015-03-25 15:49:33

tak jak w wiekszosci jest 60/60.Przy cenie 3p za 60 sek troche ciezko to rozliczac inaczej, prowadzac konto w funtach z dokladnoscia do 0.01.Cena jest brutto.Zreszta kto z leniwych tubylcow na to patrzy...

Odpowiedz

22. DanielR
0

2015-03-25 15:36:00

@aqq (19), a jakie naliczanie połączeń - 60/60, 60/1, pewnie nie sekundowe?

Odpowiedz

21. ~mimi
0

2015-03-25 14:48:37

ad 9. No mnie tez zaciekawilo po kiego wala podaja ceny w dolarach a nie w zlotowkach, tudziez w euro skoro to w europie sie dzieje.

Odpowiedz

20. baranina
0

2015-03-25 14:16:17

I jeszcze do powyzszego info.W paru krajach w Europie majac w Three UK pakiet w prepaid lub abo korzystamy w ramach jego limitu, nie ma roamingu.Na liscie sa obecnie m.in. Hiszpania(od kwietnia) , Włochy, Francja, Austria, Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia, Szwajcaria a z po za Europy to m.in USA, Australia czy Indonezja. Dotyczy to takze internetu.Ciekawa opcja i czasem przydatna.

Odpowiedz

19. ~aqq
1

2015-03-25 14:01:29

11)Akurat Three ma jedna z najlepszych ofert prepaid w UK jesli nie najciekawsza.Pakiet 321 jest nie do pobicia3p/min rozmowy2p/sms1p/1 MB internetuNr wazny bezterminowo, konto takze. Dodatkowo kazde doladowanie za min. 5 funtow to 150 MB extra.Daje to prosta rzecz - jak dzwonisz relatywnie malo to nie musisz kupowac zadnych pakietow jak w innych sieciach.A juz cena 0.03 funta za min. rozmowy jest nie do pobicia.Moze i lacza sie 2 slabe sieci ale moze i jakos sie uzupelnia. Zobaczym.Najwazniejsze jest miec zasieg, jak go nie ma wiadomo, ze inna siec bedzie lepsza i bez zalu zegnamy tansza oferte.

Odpowiedz

18. ~
-1

2015-03-25 13:50:53

15, cencjusz, pod jakim znowu naporem? Nie wykluczam, że już się z taką pisownią spotkałeś - podobnych tobie nieuków może po świecie łazić więcej - ale to nie zmienia faktu, że jest ona błędna.

Odpowiedz

17. mi80
-1

2015-03-25 13:23:48

@15: Pod naporem? Skoro słownik ortograficzny każe tak odmienić końcówkę -ica to nie może być inaczej.

Odpowiedz

16. ~medyk, Szwajcaria
-1

2015-03-25 13:20:17

Czyli - British Telecom kupi Everything Everythere ... ucieknie Tmobile i Orange stamtad...Pozostaje O2 i Three jako jeden podmiotsamotnie Vodafone... Zrobilo im sie 3 operatorow... ARPU wyzsze niz w PL...Czyzby w PL jakies zmiany? Moze Orange i Play albo Polkomtel Play?

Odpowiedz