DAJ CYNK

Koniec Jawbone - producenta inteligentnych opasek

08.07.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17

Ważne 1

0

Jawbone jeszcze kilka lat temu był drugim największym producentem elektronicznych opasek. Sama firma działała na rynku 18 lat. Ale po raz kolejny widzimy, że "firma z tradycjami" może zniknąć z rynku jak każda inna. Jawbone przechodzi do historii.Jawbone jeszcze kilka lat temu był drugim największym producentem elektronicznych opasek. Sama firma działała na rynku 18 lat. Ale po raz kolejny widzimy, że "firma z tradycjami" może zniknąć z rynku jak każda inna. Jawbone przechodzi do historii.

Firma była chwalona m.in. za wygląd swoich produktów, ale na rynku elektroniki noszonej coraz dotkliwiej przegrywała z Fitbitem, Samsungiem, Xiaomi czy Apple'em. Nie pomagały również problemy z jakością niektórych urządzeń.

Jawbone został założony w 1999 roku jako Aliph. Firma pierwotnie zajmowała się słuchawkami Bluetooth, dopiero później zaprezentowała swoje opaski. W ostatnim czasie próbowała znaleźć kupca na część swoich udziałów. Jawbone prowadził rozmowy z Fitbitem (z którym również znajdował się w sporze sądowym), ale okazało się, że oferta konkurentów była za niska.

Kierownictwo firmy powierzyło likwidację swojej firmy Sherwood Partners.

Źródło tekstu: Financial Times, wł

Komentarze
Zaloguj się