DAJ CYNK

Koncepcyjny telefon przyszłości od Mozilli

29.09.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4903

Ważne 0

0

Jeden z członków społeczności Mozilla Labs przedstawił swój pomysł na telefon przyszłości. Łączy on w sobie piękno oraz innowacyjność, która być może w niedalekiej przyszłości stanie się osiągalna.

Jeden z członków społeczności Mozilla Labs przedstawił swój pomysł na telefon przyszłości. Łączy on w sobie piękno oraz innowacyjność, która być może w niedalekiej przyszłości stanie się osiągalna.

Telefon przyszłości Mozilli miałby się nazywać Sea Bird i zawierać w sobie szereg innowacyjnych funkcji i możliwości. Pracujące pod kontrolą systemu Android urządzenie miałoby być wyposażone w aparat o rozdzielczości 8 Mpx oraz dwa pikoprojektory.

Pierwszy z nich miałby oferować obraz o jasności 45 lumenów i rozdzielczości 960 x 600 pikseli. Drugi z nich byłby wykorzystywany do wprowadzania tekstu za pomocą wirtualnej klawiatury. Jakby tego było mało - pod nią znalazło się miejsce również na touchpada działającego w oparciu o podczerwień.

Oprócz tego obudowa w telefonie pomieściłaby zestaw słuchawkowy Bluetooth, który służyłby również do sterowania funkcjami telefonu na odległość (m.in. skalowanie wyświetlanego obrazu). Wśród wejść na urządzenia zewnętrzne nie zabrakło microUSB oraz JACK 3,5 mm.

Na dokładkę telefon Mozilli miałby posiadać aerodynamiczne kształty zaczerpnięte z natury, m.in. ze świata ptaków oraz kobiecych kształtów. Oferować miałby on również bezprzewodowe ładowanie, jednak bliższe szczegóły na ten temat nie zostały ujawnione.

Niestety, zaprezentowane materiały to tylko wariacje na temat telefonu przyszłości i są jedynie opracowaniami koncepcyjnymi, nie projektowymi. Przy okazji prezentacji telefonu Fundacja Mozilla wyraźnie zaznaczyła, że nie zamierza wchodzić na ten rynek. A szkoda.





Źródło tekstu: Mozilla Labs

Komentarze
Zaloguj się
21. krzysiop
0

2011-06-07 17:04:32

A poza tym....telefon do kitu, nie ma funkcji tostera :)

Odpowiedz

20. krzysiop
0

2011-06-07 16:41:00

Co to za nakładka? Nie wiem jak się nazywa

Odpowiedz

19. ~ibyi
0

2011-02-12 21:12:11

zaraz kupuje!

Odpowiedz

18. ~edizx''''s
0

2010-11-16 21:59:39

fakt z zasilaniem takiego żarłoka mogły by być problemy, A ta klawiatura na rzutniku działała by tylko po zmroku chyba ;)

Odpowiedz

17. ~bociek
0

2010-09-30 08:05:38

"Na dokładkę telefon Mozilli miałby posiadać aerodynamiczne kształty zaczerpnięte z ... kobiecych kształtów" dobry tekst omal nie padłem z kszesłą jak to przeczytałem, moze zaczna produkowac samochody i motory o kształtach kobiety skoro tak pokonują opór powietrza, ja rozumiem powiesz wpadnie jednym uchem wyleci drugi ale to nie aerodynamika

Odpowiedz

16. ~Octopus
0

2010-09-29 23:37:50

..a wibratory ? !!!! :)

Odpowiedz

15. ~gringo
0

2010-09-29 19:09:21

@14 - tostera, depilatora i czanika nie, bo pralka zajmie całą wolną powierzchnie :D

Odpowiedz

14. ~
0

2010-09-29 18:49:15

Skoro to wariacje futurystyczne to dlaczego tylko 8Mpix? Postęp się zatrzyma czy jak? Nie będą do telefonów ładować tostera, depilatora i czajnika?

Odpowiedz

13. ~Kili
0

2010-09-29 18:35:27

Wybaczcie, ale ten news już dawno był na android.com.pl - ocenzurujcie jak chcecie. W każdym razie konkurencja była jakiś tydzień szybsza ;)

Odpowiedz

12. ~
0

2010-09-29 18:19:57

To nie wiesz? Będziesz pykał i ci litery się pomylą, tak jak w dotykowych ekranach na wirtualnej. Dlatego powróciłem do zwykłej klawiatury.

Odpowiedz

11. ~boro
0

2010-09-29 18:16:15

Trzymając telefon w ręku i bedą np, w sklepie czy w autobusie jak niby ta klawiatura wyświetlana na działać

Odpowiedz

10. ~
0

2010-09-29 17:18:53

co ma oznaczac ten koncepcyjny telefon - mozliwe do osiagniecia obecnie funkcje, czy tez futurystyczne opcje? Bo jak to drugie, to niezbyt sie postarali.

Odpowiedz

9. ~rotfl
0

2010-09-29 17:14:31

@2: "jaki by on nie byl i tak wole cos tam innego" Nie ma to jak swiadomosc konsumencka

Odpowiedz

8. ewqaewqa
0

2010-09-29 17:02:15

Firefox Fennec jest już w wersji beta na Androida, dziś mam zamiar wypróbować. A ta prezentacja telefonu... Póki co marzenia, ale jakie:)

Odpowiedz