DAJ CYNK

Komórka kluczem do domu

11.07.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 421

Ważne 0

0

Japońska firma Mita Home KK oferuje domy i mieszkania, których nie otwiera się kluczem, lecz telefonem komórkowym.

Japońska firma Mita Home KK oferuje domy i mieszkania, których nie otwiera się kluczem, lecz telefonem komórkowym.

W oferowanych przez Mita Home KK budynkach, drzwi otwiera się i zamyka bez użycia klucza. Zamiast tego właściciel wykorzystuje telefon komórkowy, który po wpisaniu odpowiedniego kodu uruchamia lub zdejmuje blokadę w drzwiach. Przedstawiciele firmy zapewniają, że to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – drzwi nie posiadają zwykłego zamka, więc ewentualne próby włamania są dodatkowo utrudnione. Z kolei kradzież telefonu nie stanowi zagrożenia, bo potrzebna jest znajomość kodu. W tej sytuacji jedynym problemem wydaje się dbanie o stan baterii telefonu – roztargnienie może sprawić, że po ładowarkę po prostu nie będzie jak wrócić...

Dobrą informacją dla osób, których nie interesuje kupno rezydencji w Prefekturze Toyama, a które marzą o otwieraniu drzwi telefonem jest fakt, że będzie można kupić także sam system – bez domu. Cena wyniesie 35 tys. jenów, a więc około 1 tys. zł.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press

Komentarze
Zaloguj się
2. ~SirM
0

2005-07-12 22:10:00

to w sumie zadna nowosc. juz dawno temu w ofercie Coltexu (nie wiem czy jeszcze) zakladano alarm do auta z lokalizacja, ktorego jedna z funkcji moglobys rozbrajanie alarmu z zaprogramowanego telefonu i sterowanie centralnym zamkiem.. Calosc dziala na mikroprocesorze Nokii.

Odpowiedz

1. ~Tom
0

2005-07-11 12:45:00

fajne tylko czy u nas tez bedzie mozna to kupic ?

Odpowiedz