DAJ CYNK

Komisja sugeruje 2 lata, a nie 15

14.12.2005

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 830

Ważne 0

0

Komisja infrastruktury opowiedziała się za 2-letnim okresem przechowywania przez operatorów billingów, co w poprawce do nowelizacji ustawy Prawo Telekomunikacyjne proponowały SLD i Samoobrona.

Komisja infrastruktury opowiedziała się za 2-letnim okresem przechowywania przez operatorów billingów, co w poprawce do nowelizacji ustawy Prawo Telekomunikacyjne proponowały SLD i Samoobrona.

Oznacza to, że komisja nie zarekomenduje Sejmowi pozostałych poprawek zgłoszonych podczas środowego drugiego czytania projektu noweli. PSL proponowało w swojej poprawce niewydłużanie okresu przechowywania danych - obecnie wynosi on 12 miesięcy - a po tym okresie przekazywanie ich na 2 lata do ABW. Podczas wcześniejszych prac nad projektem noweli PiS wprowadził do niego poprawkę zakładającą 15-letni okres przechowywania przez operatorów danych o połączeniach. W środę wycofał się z tego, składając poprawkę skracającą ten czas do 5 lat. Ta poprawka jednak także nie uzyskała poparcia komisji.

Jak poinformowała na posiedzeniu komisji wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska, rząd chce, by okres przechowywania danych o połączeniach nie był krótszy niż 5 lat.

W środę Parlament Europejski określił jasno, przyjmując dyrektywę w sprawie przechowywania danych, i ograniczył listę przechowywanych informacji. Mają to być jedynie dane potrzebne do ustalenia źródła połączenia i odbiorcy oraz daty i godziny. Zgodnie z dyrektywą, kraje członkowskie są też zobowiązane do zapewnienia ochrony prywatności swoich obywateli, a operatorzy telekomunikacyjni nie mogą przechowywać informacji ujawniających treść rozmów lub maili.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
6. ~dan
0

2005-12-17 08:57:54

Wg Mnie ogolne pozwolenia na bron dobrym rozwiazaniem by bylo moze wtedy taki bandzior by "pomyslal" 2 razy zanim sam by bron wyciagnal bo by mial swiadomosc ze nie tylko on ja ma w danej chwili napewno troche odwagi mu by to odebralo. No bo teraz to wyciaga bron a ludzie chodu(innego wyjscia niema) a jak by go 3,4 nagle obstawilo to inna spiewka

Odpowiedz

5. ~wlo
0

2005-12-15 12:07:12

Chociaż nie przeczę - chciałbym umieć posługiwać się bronią. Pewnie są jakieś kursy, gdzie można się tego nauczyć bez prawa posiadania broni, ale nie są dostępne da większości ludzi. Ja przynajmniej nie słyszałem...

Odpowiedz

4. ~wlo
0

2005-12-15 12:04:17

dokładnie - to że może spada gdzieś na świecie, nie znaczy, że u nas będzie spadać. Procenty to jedno a faktyczne ofiary co innego - jeśli tam spadnie z 10 tysięcy przy dostępie do broni nielegalnej jak u nas do lewgo oleju napędowego do 5 tysięcy przy legalnym dostępie to 50% spadek jest... U nas najpierw by ilość ofiar wzrosła przy dostępie do broni (przy powiedzmy sobie - bardzo trudnym nawet nielegalnym dostępie do broni) żeby później zmaleć o te 50% do wartości wyższej niż jest obecnie - jaki sens? Poza tym... Po co mi broń, jak w bloku może i zastrzelę bandziora włamującego się do mieszkania na klatce w bloku, jeśli przy okazji mogę zabić sąsiadkę z naprzeciwka - w sumie 2-3 metry i tekturowe drzwi to nic dla takiej kuli ;-)))

Odpowiedz

3. sympatyczny
0

2005-12-15 11:23:14

Karolu, liczba ludzi znalezionych z kulka w klatce piersiowej tez by wzrosla, a ja nie chce byc jednym z nich!

Odpowiedz

2. ~Karol
0

2005-12-15 10:03:13

wlo: popieram - nie można pod pretekstem przestępczości tworzyć Wielkiego Brata bo zaczną nam niedługo chip-y wszepiać. Tak w ogóle to przestępczość by spadła gdyby dać ludziom swobodny dostęp do broni (dowodzą tego dane statystyczne) no ale przecież w naszym Kaczogrodzie to nie do pomyślenia. No i nie byłoby zgody Kościoła, a to już nie do pomyślenia skoro Marcinkiewicz pewnie kiwnięcie palcem z Rydzykiem uzgadnia:D

Odpowiedz

1. ~wlo
0

2005-12-14 17:47:46

I wystarczy... Niech goście od ścigania bandziorów do roboty się wezmą a nie na łatwiznę idą...

Odpowiedz