DAJ CYNK

Komentarz Virgin Mobile do projektu ustawy antyterrorystycznej

29.04.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8327

Ważne 18

5

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobie, zabrała głos w sprawie nadchodzącej konieczności rejestrowania numerów na kartę.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobie, zabrała głos w sprawie nadchodzącej konieczności rejestrowania numerów na kartę.

Prezes Virgin Mobile ostrożnie wypowiada się na temat samego obowiązku rejestracji kart zaznaczając przy tym, że najważniejszy dla operatora będzie komfort i bezpieczeństwo danych klientów. Piotrowska-Oliwa powiedziała też, że żaden numer nie zostanie wyłączony bez przekazania odpowiednich informacji klientom.

Jako największy operator wirtualny w Polsce oczywiście pilnie śledzimy prace nad ustawą, aby móc szybko się do niej dostosować. Zależy nam aby maksymalnie uprościć cały proces rejestracji. Jeśli nowe regulacje wejdą w życie, będziemy się kontaktować z naszymi klientami, aby wskazać im najszybsze i najkorzystniejsze rozwiązania - mówi prezes Virgin Mobile.
Dane przekazane przy rejestracji będą całkowicie bezpieczne - działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a dodatkowo wypracowaliśmy własne procedury wewnętrzne, które szczegółowo określają sposób postępowania z danymi naszych Klientów. Zapewniamy, że nie ma się o co martwić.

Źródło tekstu: Virgin Mobile

Komentarze
Zaloguj się
34. ~WATPLIWOSC
0

2016-05-06 22:50:42

Mam jedna watpliwosc....skoro od 1 stycznia zniesiony bedzie roaming w UE, to jesli ow terrorysta szkolny kupi starter za granica Polski i kilka doladowan.....bedzie mogl dzwonic do kolezanek bez rejestracji? Jesli tak to czy zmieni sie security na terenie kraju?????

Odpowiedz

33. ~
0

2016-05-04 01:18:52

Zdajecie sobie sprawę, iż sprawa z rejestrowaniem kart SIM to nie jest wymysł PiS i gdyby poprzednicy pozostali przy władzy to również by to wprowadzili? Czy już do końca daliście się zmanipulować?

Odpowiedz

32. ~gmpl
0

2016-05-02 10:37:45

Większość numerów prepaid jest zarejestrowanych, od momentu wprowadzenia możliwości przenoszenia numerów, jak wiadomo, żeby przenieść trzeba zarejestrować.

Odpowiedz

31. ~qwe33
0

2016-05-02 10:24:58

A ja, w ewentualnym obowiązku rejestrowania kart nie widzę nic złego ale...nie dostrzegam też żadnych korzyści - szczególnie "anty-terrorystycznych" - z tego obowiązku wynikających.Będzie to dużo nikomu nie potrzebnej roboty...

Odpowiedz

30. ~
0

2016-05-01 22:26:39

@29 te odszkodowania powinny być wypłacone z kieszeni pisiorów

Odpowiedz

29. ~nick
0

2016-04-30 23:13:17

tylko sie spodziewać że z podatków wyplacone bedą odszkodowania z tytulu poniesionych strat przez obowiązek rejestracji

Odpowiedz

28. ~Marcin
0

2016-04-30 11:19:45

@26 formularz jest wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych

Odpowiedz

27. ~security
0

2016-04-30 10:40:11

Ustawa troche słaba, powinien dojść obowiązek powiadomienia operatora o kradzieży karty w najszybszym możliwym terminie.

Odpowiedz

26. ~mnm
0

2016-04-30 06:21:40

4 & 17@ a przenosił któryś z was z virgin do innej sieci numer tak zarejestrowany?Bo ja kiedyś chciałam z virgin do playa i okazało się że sama rejestracja w klubie virgin nie jest jeszcze gwarantem przeniesienia numeru i zdarzało się że numery virgin nie puszczał.Zresztą na stronie virgin jest coś takiego jak "formularz udostępniania danych" wie ktoś do czego do cudo służy skoro w zasadzie to samo podajesz rejestrując się w klubie virgin?

Odpowiedz

25. ~
0

2016-04-30 05:52:21

21, zdarza mi się "posługiwać numerem" innej osoby, i vice versa - kiedy mam się spodziewać sprawy sądowej?

Odpowiedz

24. ~Marek
0

2016-04-30 04:26:05

Na pewno będą wysyłać smsy i będą dzwonić na niezarejestrowane numery. Dla tego operatora ta ustawa może być dotkliwa, przecież to sam prepaid i brak stacjonarnych punktów sprzedaży. Może przyspieszą uruchomienie oferty abonamentowej, jeśli zaoferują to co nju, to chętnie przeniosę dwa numery.

Odpowiedz

23. ~Zabawki Wielkiego Brata
1

2016-04-29 23:33:09

Zabawki Wielkiego Brata publikacja fundacji Panoptykon za free na ich stronie www.

Odpowiedz

22. ~
0

2016-04-29 23:28:27

@19. motov3: Nie każdy żyje z oszustw, są w Polsce także ludzie, którzy nie muszą obawiać się, że zostaną zidentyfikowani ;)Jeśli do dalszego używania prepaida będą musieli zarejestrować swoje karty, to je po prostu zarejestrują! Nie wiem, w czym problem?A jeśli blady strach padł na włamywaczy i złodziei samochodów, to już mnie nie obchodzi.

Odpowiedz

21. ~Adam
-2

2016-04-29 23:07:06

Kastet a policja przy legitymowaniu sprawdza numer że jest na kogoś innego i masz sprawę w sądzie zaposługiwanie się nie swoim numerem. Buhahahahahahaha.

Odpowiedz

20. ~
3

2016-04-29 23:03:39

@19: Jest różnica - w prepaidzie wprawdzie płacisz "z góry", ale tylko tyle, ile zamierzasz wydać i w wielu ofertach korzystasz z rocznej ważności konta. Dzięki czemu, kiedy nie używasz - to nie płacisz.A w abonamencie (wyjątek - NJU) zazwyczaj płacisz min. 20-30zł/mies za samo posiadanie numeru, niezależnie od tego, czy w ogóle korzystasz z przyznanych w cenie pakietów, czy nie.

Odpowiedz