DAJ CYNK

Kolejny pozew Nokii przeciwko Apple

08.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2860

Ważne 0

0

Nokia wystąpiła z kolejnym pozwem przeciwko Apple. W sądzie w Wisconsin złożyła pozew w którym dowodzi, że w iPhonie i iPadzie 3G zostały bezprawnie wykorzystane rozwiązania technologiczne związane z przekazywaniem głosu i danych oraz sposób wykorzystania danych systemowych w załącznikach - pisze Rzeczpospolita.

Nokia wystąpiła z kolejnym pozwem przeciwko Apple. W sądzie w Wisconsin złożyła pozew w którym dowodzi, że w iPhonie i iPadzie 3G zostały bezprawnie wykorzystane rozwiązania technologiczne związane z przekazywaniem głosu i danych oraz sposób wykorzystania danych systemowych w załącznikach - pisze Rzeczpospolita.

Przypomnijmy: w październiku 2009 roku Nokia złożyła w Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) pierwszy pozew przeciwko Apple o naruszenie jej 10 patentów. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. W grudniu w kolejnym pozwie Finowie zarzucali Amerykanom wykorzystanie bez wykupu licencji kolejnych 13 patentów należących do Nokii.

W międzyczasie wniosek w podobnej sprawie, tym razem ze strony Apple, trafił do sądu federalnego. Amerykańska firma oskarżała w nim swojego fińskiego konkurenta o bezprawne wykorzystywanie 13 patentów. Więcej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Wcześniej Nokia oskarżyła Apple o nieuczciwe skorzystanie z innowacji z dziedziny konstrukcji anten. Finowie są zdania, że ich rozwiązania poprawiają wydajność i pozwalają na produkcję bardziej kompaktowych urządzeń.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2010-05-10 10:50:17

14 bo dla ,,biedoty" licza sie takie nieistotne sprawy jak chociaz by mozliwosci. Co z tego, ze iPad tani jak nie obsluguje wielozadaniowosci? No ale po co komu w kompie dwie aplikacje naraz....

Odpowiedz

15. ~bzz
0

2010-05-10 10:35:00

Ipad (najtańszy) faktycznie kosztuje 1500 zł, a nawet mniej, jeśli tę wersję z dolarów (499) przeliczysz na złotówki. Jednak w polskiej dystrybucji nie dostaniesz go taniej niż za 2100 zł. Podatki, transport, cło i marża.

Odpowiedz

14. ~
0

2010-05-10 04:52:55

Ten Air ktory mial 100stopni mial zatrzymany wiatrak. Ale biedota ma teraz trend pluc na apple. Jak ich tablet dla biedoty od Asusa kosztuje 2300zl to juz morde zamykaja ze zdziwienia iz ipad jest za 1500zl

Odpowiedz

13. ~PatrykOS
0

2010-05-09 23:24:29

Jeśli chodzi Air''a to jest to cena za mobilność,jednakże jeśli grzał ci się do 100 stopni to nie wiem co ty z nim robiłeś. Pewnie odpalałeś neta,muzykę i photoshopa na raz,a później się dziwisz. W dodatku trudno mówić o Airze jako laptopie. Powiedziałbym raczej,że jest to netbook. @10 Zależy jeszcze z jakiej makówki korzystałeś. Jeśli z jakiejść starej typu iBook czy cuś to się nie dziw. Dziś komputery Apple''a słyną z własnie niezawodności,ale także szybkości,braku wirusów oraz swojego świetnego OS.

Odpowiedz

12. ~pisul
0

2010-05-09 20:52:33

Fakt produkty apple bardzo dobrze sie prezetuja.Ale w uzytkowaniu np MACBOOK AIR potrafi sie grzac do 100 stopni.Przegieli z minimalizowaniem wentyzacji(czesciowo przez klawiature) i gruboscia.A sprzet nowy potrafi kosztowac od 4 do nawet 7 tysiecy za lapka z ekranem 17"!

Odpowiedz

11. ~
0

2010-05-09 20:11:52

Jesteśmy z Ciebie dumni.

Odpowiedz

10. ~Seven
0

2010-05-09 18:18:34

@8 ja korzystałem z makówki i prawdę mówiąc to wolę nawet linuksa w trybie tekstowym. Można więcej i szybciej zdziałać.

Odpowiedz

9. ~Kejmul
1

2010-05-09 16:54:06

Zamiast latać po sądach, niech Nokia opracuje wreszcie coś porządnego. Jakościowo telefony Nokia są coraz gorsze i właściwie rzadkością jest przypadek, by współczesny model komfortowo i bezawaryjnie działał do końca gwarancji. Technicznie również Nokia nie widzi nawet pleców iPhone''a, HTC, Samsunga czy ostatnio nawet Motoroli...

Odpowiedz

8. ~PatrykOS
0

2010-05-09 14:38:33

Niby tyle patentów Apple użyło,które należy do Nokii,a nie widać po telefonach Nokii,żeby odniosły taki sukces jak iPhone -.- "pozwalają na produkcję bardziej kompaktowych urządzeń" Hm,czyli Nokia z tego nie korzysta,bo ich urządzenia nie są kompaktowe... @4 A korzystałeś kiedyś z jakiegoś MacBooka albo iMaca? Czy tylko sądzisz tak po obrazki z Google? W ogóle o czym ty mówisz? To tak samo jakbyś mówił o soku,który bez soku(samo pudełko) kosztuje tyle co jakiś "biedronkowy" "sok"...

Odpowiedz

-1

2010-05-09 09:45:56

I bardzo dobrze zrobili finowie. Niech Apple płaci teraz odszkodowanie za kradzież.

Odpowiedz

6. ~a
1

2010-05-09 09:42:35

samusng galaxy spica - 500 zl nowka iphone 3g 8b - 1500 zl nowka (ceny z allegro) mozliwosci samusnga wieksze, trzeba byc idiota zeby kupic za wlasne pieniadze iphona (co innego dostac jakos sluzbowy telefon lub wziasc za 1 zl w POTRZEBNYM NAM abonamencie, a nie abonamnecie pod telefon)

Odpowiedz

5. ~Daniel
2

2010-05-09 08:21:26

a kogo jeszcze interesuje nokia????

Odpowiedz

4. ~
1

2010-05-09 02:15:20

Apple kupują tylko fanboye tej marki, laptop warty bez os i loga apple z tymi samymi podzesołami w środku kosztuje około 1800zł, a apple kosztuje 3600zł. Jak widać tą markę kupują tylko fanboye i są gotowi kupić nawet papier toaletowy z logiem apple aby tylko był prestiż i błogosławieństwo od samego szefa apple.

Odpowiedz