DAJ CYNK

Kolejny operator stacjonarny w strefie warszawskiej

09.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

TelePolska telefonizuje warszawską strefę numeracyjną, obejmującą region warszawski, ciechanowski, płocki, siedlecki, ostrołęcki i radomski.

TelePolska telefonizuje warszawską strefę numeracyjną, obejmującą region warszawski, ciechanowski, płocki, siedlecki, ostrołęcki i radomski.

Młody, alternatywny operator telekomunikacyjny (firma istnieje od 2001 roku) chce przejąć część rynku małych i średnich przedsiębiorstw. W perspektywie kilku miesięcy warszawska spółka usługa prefiksu obejmie całą Polskę.

Dla wsparcia strategii rynkowej, w tym roku TelePolska rozbuduje sieć dostępu o 12 punktów styku, ale zainwestuje też w dostęp radiowy. Dostawcą innowacyjnej technologii dostępu radiowego jest brytyjski potentat w dziedzinie dostępu radiowego.

Bój o rynek TelePolska wesprze kampanią reklamową o zasięgu lokalnym, głoszącą zalety świadczonych przez TelePolska usług telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu. Kampania w dwóch turach – jesienią 2004 r. i wiosną 2005 roku - potrwa 6 miesięcy.

Piotr Wiśniewski, prezes TelePolska jest pewien sukcesu – nasze usługi są rzeczywiście alternatywne – jakością łączy komutowanych i elastycznością przewyższamy konkurencję, a nasze ceny plasują się poniżej tych oferowanych przez TP S.A. czy Netię.

Spółka TelePolska, powstała jako część holdingu TelePolska Holding, do którego należy 100% kapitału TelePolska. Specjalizuje się w świadczeniu usług telefonii stacjonarnej i dostępu do Internetu. TelePolska została zarejestrowana w Poznaniu w 2001 roku. W tym czasie oferowaliśmy tylko telefonię stacjonarną. Obecnie sprzedajemy wyłącznie najwyższej jakości łącza komutowane – wspomina Piotr Wiśniewski, prezes zarządu spółki. TelePolska prognozuje, że w 2005 roku obejmie 2,5% polskiego rynku.

W najbliższym czasie przejmiemy kilku małych i średnich operatorów działających na rynku klientów biznesowych na terenie całego kraju. Zarząd negocjuje z kilkoma firmami z sektora. To wzmocni pozycję TelePolska i przyspieszy powiększanie udziału firmy w rynku - powiedział prezes.

Źródło tekstu: TelePolska

Komentarze
Zaloguj się