DAJ CYNK

Kolejny abonent walczy z Plusem

01.10.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6

Ważne 0

0

Polkomtel, operator sieci Plus GSM, każe płacić klientom za swoje błędy i unika odpowiedzialności finansowej - twierdzi Tomasz W korzystający z usług firmy. Sprawa trafiła wczoraj na wokandę Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Polkomtel, operator sieci Plus GSM, każe płacić klientom za swoje błędy i unika odpowiedzialności finansowej - twierdzi Tomasz W korzystający z usług firmy. Sprawa trafiła wczoraj na wokandę Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Chodzi o zapis w regulaminie sieci Plus: w przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji dotyczącej rachunku telefonicznego kwota podlegająca zwrotowi zostanie zaliczona na poczet bieżących lub przyszłych zobowiązań abonenta.

Powiedzmy, że system informatyczny Polkomtela pomyli się i każe ściągnąć z mojego konta nie należne 50 zł, lecz 500 zł - tłumaczy Tomasz W. - Wtedy nie będę mógł otrzymać zwrotu 450 zł gotówką. Będę przywiązany do Polkomtela przez następne dziesięć miesięcy, bo firma każe mi te 450 zł po prostu wydzwonić. Tymczasem ja mogę być już niezainteresowany dalszymi usługami tego operatora.

Adwokat Polkomtela twierdzi, że firma rzadko korzysta z kwestionowanego zapisu. Jeśli użytkownik domaga się zwrotu nadpłaty gotówką, otrzymuje ją w imię dobrych obyczajów i "podejścia proklienckiego". Stwierdził także, że zaliczając nadpłaty na poczet przyszłych rachunków, firma ułatwia rozliczenia i działa dla dobra abonenta.

Skarżący zasłynął już pozwami przeciw Polkomtelowi w sądzie cywilnym. Domagał się uznania wyszczególnionej na fakturze kwoty 5 zł z tytułu monitorowania stanu rozliczeń za nienależną. Sprawę wygrał, Polkomtel musiał zwrócić 5 zł i zapłacić 30 zł kosztów sądowych. Sędzia, uzasadniając wyrok, sam zwrócił uwagę, że 5 zł pomnożone przez liczbę użytkowników Plusa daje liczbę wcale pokaźną. Zresztą wyrok nie przeszkodził Polkomtelowi w przysłaniu mu następnej faktury ponownie uwzględniającej monitorowanie stanu rozliczeń na kwotę 5 zł

Ja naprawdę nie jestem pieniaczem - mówi Tomasz W. i twierdzi, że w sądzie znajduje się więcej pozwów użytkowników Plusa o zapłatę owej sumy.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyda wyrok w sprawie niedozwolonej klauzuli w regulaminie 13 października.

Źródło tekstu: dziennik.krakow.pl

Komentarze
Zaloguj się