DAJ CYNK

Kolejne zatrzymanie za udostępnianie sygnału telewizyjnego

02.12.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5558

Ważne 6

3

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 20-letniego mężczyznę, członka międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym rozpowszechnianiem sygnału telewizyjnego.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 20-letniego mężczyznę, członka międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym rozpowszechnianiem sygnału telewizyjnego. Usłyszał on również zarzuty posiadania nielegalnego oprogramowania. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości przy współpracy z policjantami z Pucka zatrzymali 20-letniego mieszkańca tego powiatu. Mężczyzna podejrzany jest o nielegalne rozpowszechnianie sygnału telewizyjnego. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli m.in. dwa komputery, 10 dekoderów, talerze satelitarne z konwerterami, oraz 3 urządzenia służące do przesyłania sygnału. Przy pomocy tego sprzętu zatrzymany 20-latek świadczył usługi sharingowe polegające na udostępnianiu sygnału platform telewizji cyfrowych.

Z zebranych przez policjantów materiałów wynika, że zatrzymany mieszkaniec powiatu puckiego był członkiem międzynarodowej grupy przestępczej. Policjanci ustalili, że serwery służce do tego nielegalnego procederu funkcjonują poza terenem naszego kraju. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności mające na celu wyłączenie tych urządzeń.

W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny zostały również zabezpieczone nośniki z nielegalnym oprogramowaniem. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło tekstu: pomorska.policja.gov.pl

Komentarze
Zaloguj się
31. Trewre
0

2016-12-02 19:48:49

Ha ha, międzynarodowa grupa przestępcza, to chyba tylko dlatego, że sygnał mógł być odbierany przez polonusów.

Odpowiedz

30. ~Baobab
0

2016-12-02 18:46:20

Zwyrodnialec nauczył psa przeklinać. To, to samo.

Odpowiedz

29. ~Philimon
0

2016-12-02 14:18:49

@27- proszę oto odpowiedź na twoje pytanie dlaczego-

Odpowiedz

28. Hose
0

2016-12-02 14:09:52

@27 - Bo to by było proobywatelskie, policja wykonuje polecenia od góry, na czymś jest interes to się to robi. Nie ma interesu to szkoda na to czasu...

Odpowiedz

27. ~
0

2016-12-02 13:25:07

Policja na usługach prywatnej firmy ściga za udostępnianie sygnału TV, a palcem nawet nie kiwnie w sprawie faceta, który podszywając się pod państwowy organ jakim jest CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJAO DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ ( > ) wysyła do przedsiębiorców pisma wzywające do uiszczania na swoje konto opłat za wpisanie do Rejestru Firm!Facet założył firmę nazwie o łudząco podobnej do CEIDG: "Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm" - (

Odpowiedz

26. ~
0

2016-12-02 12:25:51

@16.No tu akurat dystrybutorom najbardziej doskwiera kradziez sygnalu. Zamiast zarabiac za to kase, zarabia na tym ktos inny, nie muszac placic stacjom. Tez by mnie bolalo... obstawiam ze to oni wymiszaja na policji dzialania w tym kierunku. A jak wiadomo, duzy moze wiecej, to i kego sprawy sa ważniejsze :)

Odpowiedz

25. ~
0

2016-12-02 12:17:44

Pozatym my tu gadu gadu, a w calym tym newsie chodzi tylko o to, zeby zarzucic stracha na czytelnikach, zeby wam do glowy nie przyszlo ogladac tv z netu, bo was wszystkich wylapia:)Ps. Jak wogole dziala to udostepnianie? Jakos nie wyobrazam sobie wysylania takiej ilosci strumienia video przez neta przez jakiegos gostka w domu, jakie to trzeba miec lacze zeby przerzucic tyle programow w hd? Rozumiem pozniej rozrzut przez jakies serwery, ale jak to do nich dostarczy z domu, gdzie lacza maja zwykle marny upload?

Odpowiedz

24. ~GLIWICE
1

2016-12-02 12:01:23

@22 nie chodzi o to czy bogatego można okraść czy nie, chodzi o prawo które jest patologiczne oraz o jego struktury, stosowanie i egzekwowanie. Powinien dostać dożywocie lub być przetrzymanym do 67lat a później niech go wypuszczą i niech życie dokona reszty:-/ Dobrze że nie ukradł bułki bądź co gorsza nie oszukał kupując banany XD ooo gwoździach z leroymerlin nie wspominając:-D Prawo w PL nie jest tak złe jak ludzie nim władający.

Odpowiedz

23. ~
1

2016-12-02 11:50:15

@15.Nie do konca. Samochod ukradli - szwagier go nie ma, oni go maja, albo maja z niego korzysc po sprzedaniu.Ktos kto kradnie sygnal, to faktycznie go kopiuje - mam go i ja i on. Ja nie ponosze straty, na tym ze mi go ukradl.Teoretycznie strate ponosi dystrybutor tresci - ale czesto teoretycznie, bo wiekszosc (tak wielszosc, ale nie wszyscy) ludzi korzystajacych ze skopiowanego sygnalu, nigdy by go nie kupilo od dystrybutora po cenie nominalnej.Faktem jest, ze policja woli scigac kogos kto siedzi w domu bez pistoletu, niz kogos, kto jest faktycznie niebezpieczny.Nie tyczy sie to wszystkiego - np ludzie korzystajacy z pirackich kopii office, nigdy by go nie kupili legalnie, tylko skorzystali by z openoffice albo googledocs, natomiast ci co ogladaja filmy z cda, pewnie spokojnie poszli by do kina albo poczekali na premiere w tv...

Odpowiedz

22. Jazeon
-3

2016-12-02 11:31:53

@21: Tzn bogatego okradać można?

Odpowiedz

21. ~gość
3

2016-12-02 11:18:14

Tak to potworna zbrodnia której dokonał, 15lat za mało, te biedne telewizje od ust sobie odejmują a on bezczelnie rozprowadzał ich sygnał, mieli więcej odbiorców reklam:-D

Odpowiedz

20. ~
4

2016-12-02 11:13:29

A to bandyta! No cos takiego, ale sie wzburzylem! Okradac biedne medialne korpa!? 5 lat!? Tylko 3 lata wiecej, niz za gwalt?! Zwyrodnialec powinien dostac minimum 10 lat!

Odpowiedz

19. ~Philimon
2

2016-12-02 11:04:15

Tak oczywiście, że grozi do, a ile sąd da?...nie powinien iść do wiezienia nawet na tydzień, kara pieniężna a w przypadku recydywy dopiero więzienie.Blank pełne poparcie w sprawie tych nagród:) Andrzej 24 czy też takie działania policji są według Ciebie ok?-

Odpowiedz

18. Hose
3

2016-12-02 10:41:58

Niestety jest że dziś policja nastawiona jest na zarabianie pieniędzy, łupienie kierowców, i tropienie tam gdzie jest "siano" w grze. Za to że znajdą złodzieja samochodu żadnych korzyści nie ma, tylko sporo roboty, papierów itp...

Odpowiedz

17. ~ja
7

2016-12-02 10:36:44

Brawo policja! ten człowiek już nikogo nie skrzywdzi! Zwyrodnialec!Ukradnij coś biednemu - policja nie ruszy palcem.Ukradnij bogatemu - ściga cie pół polski.

Odpowiedz