DAJ CYNK

Kolejne statystyki internetowe Netii

28.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2176

Ważne 0

0

Klienci Netii obsługiwani na bazie technologii xDSL, przesyłają codziennie (w obu kierunkach) średnio około 320 TB danych - napisał na firmowym blogu Karol Wieczorek.

Klienci Netii obsługiwani na bazie technologii xDSL, przesyłają codziennie (w obu kierunkach) średnio około 320 TB danych - napisał na firmowym blogu Karol Wieczorek.

Obecnie w ruchu międzynarodowym Netia ma wyjścia do światowych zasobów o łącznej przepustowości 60 Gb/s, za pośrednictwem kilku operatorów Ruch w szczycie osiąga wartość około 40 Gb/s.

Do PL-IX (główny punkt wymiany ruchu między krajowymi operatorami, a także miejsce, w którym znajduje się wiele zasobów Google i YouTube) mamy natomiast łącza o przepustowości 20 Gb/s (wykorzystywane max. 13 Gb/s) - pisze Wieczorek.

Netia nie wymienia ruchu krajowego wyłączenie za pośrednictwem PL-IX czy łącza z TP (TPNET). W całym kraju ma jeszcze kilkanaście dedykowanych peeringów m.in. do największych dostawców treści (np. Onet), kilku dużych operatorów internetowych, czy MAN-ów (dużych sieci metropolitalnych). W sumie za pośrednictwem dedykowanych łączy przepływa porównywalna ilość danych co przez PLIX.

Źródło tekstu: blog.netia.pl

Komentarze
Zaloguj się
18. ~
0

2010-07-02 12:48:47

Właśnie, jeśli chodzi o prędkości to szkoda ,że netia nie daje możliwości testowania, bo to jednak spore udogodnienie. Przynajmniej można sobie wszystko przeanalizować. Mogliby coś takiego wprowadzić.Z tego co kojarzę to większość operatorów ma już możliwość testowania - nawet w mobilnym free, a przy tym obiżyli stawki o -25 % na abo.więc też zapowiada się ciekawie.

Odpowiedz

17. ~aaa
0

2010-06-29 19:36:47

Tez tak do niedawna mowilem, nie ma problemu. Ale ostatnie kilka miesiecy w Katowicach to jakis koszmar, regularnie brak autoryzacji (synchronizacja jest)

Odpowiedz

16. ~PELE
0

2010-06-29 19:15:00

Ja mam internet z netii na łączu tp 2mega dzisiaj zaproponowali mi 6mega tylko musze przenieść do nich telefon stacjonarny(socjalny)i co mam zrobić gdy przeniose a oni mi nie zapewnią tych 6mega to strace socjalny abonament

Odpowiedz

15. ~e
0

2010-06-29 13:17:57

Również jestem zadowolony z usług Netii poprzez BSA. Póki co bezproblemowo (tfu, tfu żeby nie zapeszać).

Odpowiedz

14. Galnospoke
0

2010-06-29 09:40:19

Mi siec Netii dziala b. dobrze. Mam doskonale pingi i transfer.

Odpowiedz

13. kamil666
0

2010-06-28 23:32:48

dokładnie wyciągam full :) wszystko ładnie (BSA)20 Mb

Odpowiedz

12. ~*
0

2010-06-28 23:08:31

Co się dzieje z internetem? U mnie działa świetnie! Znajomi też nie narzekają na Netię.

Odpowiedz

10. ~aaa
0

2010-06-28 22:49:32

9. ~Iras mozna jeszcze orange freedom, to prawie jak tp, wiec takich problemow nie ma, w przyszlym roku zamierzam skorzystac z ich uslug. Niestety to co ostatnio dzieieje sie z internetem to niedopuszczalne!

Odpowiedz

9. ~Iras
-1

2010-06-28 20:45:27

Byłem, zobaczyłem, po dwóch latach zwątpiłem. Tak mogę opisać swoją przygodę z Netią. Potulnie wróciłem do monopolisty TP, płacę te kilka złotych więcej ale internet mam 24 godziny na dobę, działa to tak jak należy czyli na 6+. Mówią, że tanie mięcho psy jedzą - przekonałem się o tych dobitnie. Netia tak - ale na ich własnych kabelkach. W innym przypadku zostaje TP, przynajmniej człowiek nie musi się denerwować. Oczywiście nie neguję tego, że wszyscy w netii mają pod górkę. Ja miałem i mieć więcej nie chciałem.

Odpowiedz

7. ~xxxx
0

2010-06-28 19:54:41

Netia jest dobra ale na swojej infrastrukturze, nie na BSA. Wracam do neostrady :/

Odpowiedz

5. ~mirekb
0

2010-06-28 17:57:16

miałem ostatnio ze sprzedawcami netii do czynienia..MATKO JEDYNA ale ten ich telemarketing to masakra.w Kielcach jest ciekawa firemka obsługujaca telemarketing netii i play.sam nie wiem jak im sie udaje zdobywac az tylu klientów ;-)

Odpowiedz

4. ~satan
0

2010-06-28 17:51:26

A mi od kwietnia zwiększają prędkość i do dziś nie mam 20 Mb/s tzn za tyle płace w rzeczywistości mam 2 Mb/s a na umowie 1 Mb/s :D Więc złożyłem reklamację i mam 2 a płacę za 1.

Odpowiedz

3. ~
0

2010-06-28 16:20:43

mea culpa, no to teraz wyglada to zupelnie inaczej. cos rozkojazony jestem dzis. teraz wynik to ok 533 mb dziennie na lebka.

Odpowiedz