DAJ CYNK

Kolejne LLU w Netii

23.11.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3744

Ważne 0

0

Już wkrótce liczba węzłów LLU w Netii przekroczy 500. Operator niedawno oddał do użytku kolejne 10 węzłów, co daje w sumie 485 "uwolnionych" central

Już wkrótce liczba węzłów LLU w Netii przekroczy 500. Operator niedawno oddał do użytku kolejne 10 węzłów, co daje w sumie 485 "uwolnionych" central.

Nowe miejscowości objęte zasięgiem to: Brzeziny, Gryfino, Jawor, Lubań, Nowa Sól, Sulechów i Węgrów. Dostępność usług Netii w konkretnej lokalizacji można sprawdzić na tej stronie.

Źródło tekstu: blog.netia.pl

Komentarze
Zaloguj się
27. ~max
0

2010-11-25 17:37:17

@26m - niby śmieszne ale LLU jest duzo tańsze.

Odpowiedz

26. ~BroKenik
0

2010-11-25 00:37:45

Śmieszy mnie to. LLU i BSA nie różni się niczym. Różnica jest taka, że BSA leci : twoj-modem--->linia-tp--->dslam-tp--->sieć-ATM-tepsa--& gt;Netia. W przypadku LLU różnica jest taka, że masz twoj-modem--->linia-tp---->dslam-netia--->siećTP!!!--&g t;NETIA! Różnica jest taka, że od DSLAMu netii wszystko leci po prostu wydzierżawionym kanałem ATM o określonej przepustowości - ale nadal jest to sieć TP!!!. W przypadku BSA ta przepustowość jest po prostu gorsza.

Odpowiedz

25. ~ole
0

2010-11-24 21:30:08

14. W poście 16 masz wytłumaczoną różnicę. A ja dodam że po voip netii działają faksy - kwestia ustawienia odpowiedniego kodaku na faksie.

Odpowiedz

24. ~ole
0

2010-11-24 21:28:50

13. Nie bój się, zmigrują. Im na tym zależy tylko na razie przełączaja tam gdzie jest najwięcej użytkowników

Odpowiedz

23. ~alek
0

2010-11-24 11:55:27

a kiedy w Netii coś się ruszy z telewizją. Ciągle się słyszy tylko o Tepsie, związku choćby z październikowymi obniżkami cen TV, pakietami telewizyjnymi na próbę itd. A tu nadal cisza w tym temacie.

Odpowiedz

22. ~maciek
0

2010-11-24 07:54:42

20. masz racje kabelek taki sam, ale jak TP w zgłoszeniu podała termin rozbudowy sieci luty 2011, a klient ma net w Netii to go krew zalewa i bluzga na Netie bo nam rachunki placi. a to niezależne od operatora

Odpowiedz

21. ~elf
0

2010-11-24 00:28:54

19. raz mówi tak, raz inaczej. Zależy jak wiatr wieje - taka jego praca. Sam zapamiętałem raczej słowa o jakimś "harmonogramie", może to oznaczać przedstawione wcześniej podejście. Z biznesowego punktu widzenia ma to jednak jakieś uzasadnienie.

Odpowiedz

20. ~zod
0

2010-11-24 00:26:33

no bo tutaj jak jakis Stachu trzasnal by Dslam i on by nie wstal to ja bym go trzasnal. Nie jestem sceptykiem , nie jestem tez bezkrytyczny, znam ten temat lepiej niz ktokolwiek w tym kraju. Dla Was wazne, placicie mniej a gdyby nie Netia i inni op.alter. wydzwanialibyscie sie jeszcze modemami za 3 zl za min. To taki sam net, z dokladnie takich samych urzadzen i ten sam kabelek do Was z obiektu, jak traficie tak na prawde zalezy od tego jaka linie macie do domku

Odpowiedz

19. ~
0

2010-11-23 23:04:50

Tylko sam Karol Wieczorek na blogu chwalił się, że w momencie postawienia infrastruktury llu klienci z bsa są przenoszeni na własne podwórko (llu)

Odpowiedz

18. ~elf
0

2010-11-23 22:59:19

13. Może chodzić o jakieś umowy na hurtowy dostęp, albo upchnięcie na kartach w LLU jak najwięcej nowych klientów. Sam i tak jesteś już uwiązany lojalką na BSA.

Odpowiedz

17. ~Chrome_TP
0

2010-11-23 22:59:06

Raz miałem fajną rozmowę z jedną ich konsultantek :P - proponowała mi przejście do nich z netem i telefonem - no to mówię że nie jestem zainteresowany - ona - Jak to nie jest pan zainteresowany mniejszymi opłatami za te usługi ??? - ja mówię - nie opłaty są ok (jak na tamten czas), ale niech mi pani powie czy będę miał tak samo jak teraz - że jak mi coś nie działa to dzwonię bezpośrednio na centralę i mówię - Stachu weź z buta trzaśnij ten Dslam bo mi to tu nie trybi ;] - zgasiło ją doszczętnie :P no i stwierdziła że tego raczej nie przebije ;]

Odpowiedz

16. ~
0

2010-11-23 22:58:45

W przypadku BSA ruch leci: ty>dslam tp> światło tp> światło tp>netia. W przypadku LLU: ty>dslam netia>światło netia. Co to oznacza tłumaczyć chyba nie trzeba w okresie w którym od godziny 16 do 23-24 z 20mbit mam 2-3 na bsa... Telefon na llu leci już normalnie kablem, nie po voip.

Odpowiedz

15. ~zzz
0

2010-11-23 21:57:50

@14 - cena nie jest taka sama. W BSA masz mniej miesięcy za złotówkę (przy samym internecie bodajże 1, zamiast 3 w LLU). Licz zawsze średnią efektywną cenę. W LLU są lepsze ceny, bo Netia ma wicej do powiedzenia co do kreowania kosztów tej usługi - większy obszar na marżę.

Odpowiedz