DAJ CYNK

Koalicja liderów na rzecz Polski Bezgotówkowej

01.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5027

Ważne 3

4

eService, PKO Bank Polski, Poczta Polska i Orange zawiązują Koalicję liderów na rzecz Polski bezgotówkowej, która będzie wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa.



eService, PKO Bank Polski, Poczta Polska i Orange zawiązują Koalicję liderów na rzecz Polski bezgotówkowej, która będzie wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa decydujące się na skorzystanie z oferty darmowych terminali płatniczych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Koalicja jest wspólną inicjatywą czterech liderów działających w branży finansowej, pocztowej i telekomunikacyjnej. Została zawiązana, by ułatwić wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom zawarcie umowy i otrzymanie nawet trzech terminali udostępnianych bezpłatnie w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Chętni przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie korzystali z urządzeń umożliwiających dokonanie płatności bezgotówkowych, albo przez ostatnie 12 miesięcy ich nie posiadali, mogą otrzymać terminale oraz wsparcie w postaci pokrycia wydatków związanych z ich utrzymaniem przez rok. Obejmuje ono także miesięczne koszty obsługi płatności, aż do osiągnięcia obrotów w wysokości 100 000 zł na urządzenie.

Zgodnie z badaniami pt. "Postawy Polaków wobec form płatności", przeprowadzonymi na zlecenie eService, ponad połowa Polaków chce płacić bezgotówkowo. Aż 4 na 10 z nich rezygnuje z dokonania zakupów, gdy nie ma możliwości płatności kartą. Celem Koalicji liderów jest ułatwienie przedsiębiorcom przyjmowania płatności bezgotówkowych, a co za tym idzie, rozwój ich biznesów poprzez wsparcie działań związanych z dostosowaniem się do zmieniających się zwyczajów i oczekiwań klientów.

Umowę będzie można zawierać w 524 oddziałach PKO Banku Polskiego obsługujących klientów MSP, 742 salonach i Smart Store'ach Orange Polska, w ponad 4 600 oddziałach Poczty Polskiej oraz u 22 000 listonoszy wyposażonych w tablety.

W efekcie zawieranej umowy, eService dostarcza Klientom dwa rodzaje urządzeń dostępnych w specjalnej ofercie. Przedsiębiorcy mogą wybrać, czy chcą skorzystać z tradycyjnego terminala (stacjonarnego lub przenośnego) - w opcji najmu, czy też wolą otrzymać na własność terminal Smart D220. W przypadku wybrania tej drugiej opcji, po upływie 12 miesięcy współpracy w ramach Programu, również nie będą ponosić kosztów związanych z najmem urządzeń, a jedynie te związane z procesowaniem transakcji. Dla uczestników Programu będą one dostępne na preferencyjnych warunkach.

Źródło tekstu: eservice

Komentarze
Zaloguj się
65. ~mekta
0

2018-05-18 11:38:44

Im mniej będzie płacenia gotówką tym lepiej.Eservice powinien to mocniej promować lata temu, wtedy wynik byłby jeszcze lepszy.kwestia kilku lat i gotówka będzie stanowić jakiś 1 proc. wszystkich obrotów.

Odpowiedz

64. zakons
1

2018-03-06 11:51:28

Ja płacę gotówką tylko tam, gdzie muszę. 95 proc. kasy wydaję kartą i uważam, że tak jest o wiele lepiej. Nigdy nie miałem z tego powodu problemów. Kiedyś trzeba było chodzić z duża gotówką i ludzie tak robili, ale to nie znaczy, że i ja tak muszę. Gotówki mamy zawsze tyle, żeby cokolwiek było z portfelu. Nie oszukujmy się - każdy kto ma w 100 proc. legalnie wypłacane wynagrodzenie, ma je przelewane na konto. Gotówką idzie tylko to, co jest dawane pod stołem....

Odpowiedz

63. ~frasag
0

2018-03-03 14:53:31

@62: według tamtego Kolegi- @59 kierowca ma napęd kasy fiskalnej z koła zapasowego.

Odpowiedz

62. ~Koro
0

2018-03-03 14:44:15

@59 A to kasa fiskalna napędzana jest z gniazdka obok autobusu? Co Ty pierdzielisz...

Odpowiedz

61. ~pabloki
1

2018-03-03 14:28:49

58 jerkingjack wcale nie obrażam , stwierdzam fakt. jak piszesz takie głupoty "Otóż jeden magiczny telefon do banku z reklamacją i pieniądze wracają do nas na konto" to co mam napisać ? w przypadku oszustwa tak jest , jednak chargeback jest tez do innych przypadków np. klient jest niezadowolony z wycieczki . zbyt wszystko uprościłeś . nie spotkałes sie z tym że możesz zostac poproszony o dodatkowe dowody jako klient. "ale każdy przedsiębiorca wliczy to w swoją marżę raczej na pewno. " a ponoć nie doliczasz marży na swoją sprzedaż . to dziąlsz charytatywnie bez marży w dodatku dopłacając prowizję 1,4% ? matematycznie i ekonomicznie sie nie zgadza. zresztą poilczyłes błednie że od 100 tyś te 1,5% to mało . a co jeśli marża jest 10% ? wtedy te 1,5% od sprzedaży realnie kosztuje az 15%. i taka jest rzeczywistośc . 1.5 % łdnie wygląda ale jest od sprzedaży a przeciez zarabiasz na marży ( no ty akurat charytatywnie wręcz dopłacasz prowizję)

Odpowiedz

60. ~frasag
0

2018-03-03 10:25:16

A kupię, kupię- u motorniczego, w kiosku ruchu i od współpasażera. A może nie tylko....

Odpowiedz

59. ~
0

2018-03-03 10:15:42

do niespełna rozumu, mówiących o barku prądu i braku biletu - czekam na DOWÓD, ze kupicie bilet BEZ prądu gdziekolwiek za gotówkę... może na PKP? może z automatu na przystanku?wiecie co to takiego kasa fiskalna?

Odpowiedz

-1

2018-03-02 22:49:07

@55 Czy ja ciebie ćwoku obrażam? Gooowno wiesz na ten temat i kropka. Powtarzam, jak jest niższa stawka to znajdź proszę to ci chętnie za to zapłacę. I Jack London był barannie amerykańskim pisarzem. I VATu nie płacę ani nie narzucam marży...

Odpowiedz

57. ~
0

2018-03-02 17:06:00

NIE! NIE! i jeszcze raz: dlaczego nie!

Odpowiedz

56. ~pabloki
0

2018-03-02 15:27:03

54 no ale wiesz że na świecie jest niższa stawka ? poz tym te 1,4 % pomniejsza zysk marże więcej bo jest od całej transakcji wieć od marży i podatku vat także.

Odpowiedz

55. ~pabloki
0

2018-03-02 15:24:03

39 London jestes Lądek albo frajer . chargeback nie działa tak jak to opisałeś , po telefonie do banku środki nie wracają pomijajaąc sytuację gdy bank w trosce o klienta zwróci od razu warunkowo mogąc je zabrać . jeśli wyjaśnienia kontrahenta-przedsiębiorcę zostaną złozone w terminie i będa one miały podstawy do nie uznania reklamacji to zwrot nie pójdzie . tam jest duży mechanizm zbezpieczeń przed nadużyciami . inaczej każdy mógłby kupując np bilet na seans do kina kartą zadzwonic do banku i po odpowiedzi od kontrahenta - sprzedawcy dostal by zwrot biletu bo się seans nie podobał. Tak nie jest . obecnie są duże obwarowania i dbanie o przedsiębiorcę co słuszne. poza tym wiesz że jeśli prześlesz ponowną reprezentacje jako POS klient zostanie obciążony czyli nie dostanie zwrotu a kasa przyjdzie do ciebie jako sprzedawcy.

Odpowiedz

0

2018-03-02 13:49:29

@48 To proszę znajdz mi taniej to ci jeszcze zapłacę za to jak jesteś taki fajny Panie czy Pani X. Dokładnie 1.4% w tej chwili mam na umowie.

Odpowiedz

52. wlo
0

2018-03-02 10:33:57

51 - wypłacić? w okienku oczywiście, nie z bankomatu za pomocą karty, blika czy czego tam się teraz używa?A czemu nie poprosiłeś pracodawcy o wypłatę w gotóce w tej sytuacji?

Odpowiedz

51. ~Punk
0

2018-03-02 10:30:53

Sam przechodzę na gotówkę, nie dam zarobić bankom, płaciłem kiedyś kartą, ale odkąd zmuszają do cyfrowego pieniądza to ja przechodzę na gotówkę.Jutro idę na zakupy i mam zamiar wypłacić pieniądze na te zakupy.

Odpowiedz