DAJ CYNK

Kim jest nowy prezes Cyfrowego Polsatu?

19.11.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4730

Ważne 3

11

Cyfrowy Polsat opublikował biogram swojego nowego prezesa, Tomasza Gillner-Gorywody. Szef największej platformy cyfrowej telewizji w Polsce z wykształcenia jest prawnikiem.

Cyfrowy Polsat opublikował biogram swojego nowego prezesa, Tomasza Gillner-Gorywody. Szef największej platformy cyfrowej telewizji w Polsce z wykształcenia jest prawnikiem.

Gillner-Gorywoda jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów zarządzania Uniwersytetu Monash w Melbourne. Karierę zawodową rozpoczął w 1979 roku w pionie operacyjnym w spółce PLL LOT, gdzie pracował blisko 10 lat.

Później, w latach 1988-93 pracował w Kanadzie, a od 1993 roku w Australii. W krajach tych był członkiem zarządów lub dyrektorem zakładów w branży drzewnej i meblarskiej.

Po powrocie do Polski w 2008 roku, Gillner-Gorywoda pełnił funkcje zarządcze oraz działał w charakterze prokurenta w kilku spółkach. Między innymi, zajmował stanowisko prezesa zarządu w spółkach Laris Investments (2008-13) oraz Apena (2011-12). Od 2008 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu spółki PRN Polska. Działał również w charakterze prokurenta w spółkach SPV Grodzisk (2012-13), JK Project (2010-13) oraz 3G (od 2011 do chwili obecnej). Ponadto, w latach 2011-12 zajmował stanowisko członka rady nadzorczej spółki Tower-Service.

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Komentarze
Zaloguj się
38. ~antyleming
0

2014-11-22 15:44:32

@wlo - a ty wiesz w jakim żyjesz kraju, czy nie bardzo? Całe mnóstwo biznesmenów w tym kraju wywodzi się ze środowisk esbeckich lub mafjinych (wiedzą powszechnie znaną jest, że Pruszków również przebranżowił się na biznes), a mogli to zrobić wyłącznie ze względu na znajomości i układy wśród rządzących. Czy zatem naprawdę wierzysz, że prokuratura i sąd coś takim biznesmenom zrobią? A prokuratorzy i sędziowie skąd się wywodzą?

Odpowiedz

37. ~Mieeetek
0

2014-11-19 17:23:24

# 36 skoro tak to będzie otwierał salony na bazarach ;)

Odpowiedz

35. wlo
-1

2014-11-19 16:43:26

Jeśli natomiast Ty wiesz, ze to bandyta... Czemu dowodów nie przedłożysz w prokuraturze? Jeśłi nie masz dowodów, ale podejrzewasz - zgłasza się podejrzenie... Czego się boisz skoro wiesz, ze to bandyta?

Odpowiedz

34. wlo
-1

2014-11-19 16:41:00

wg4518 - jeśli dorobił się nieuczciwie, to prokuratura i sąd powinny się tym zająć. Jeśli się nie zajęły i gość pracuje a nie siedzi za kratami - wara od gościa ;-)

Odpowiedz

33. wlo
-1

2014-11-19 16:39:39

To znaczy, że restrukturyzacja była źle przeprowadzona, bez uwzględnienia ryzyka - a jak widać na przykładzie jaki podałeś - ryzyko było ;-) Śmieje się oczywiście, bo widzą c spece od planowania tej restrukturyzacji powinni beknąć? Nie sądzisz? A może po prosu za mało im zapłacono?

Odpowiedz

32. ~jerzy
1

2014-11-19 16:20:05

dziwne ,ze ta paskudna geba ze zdjecia wywołuje tu tyle komentarzy... . kazdy prezes, dyrektor czy inny manager to złodziej i krwiopijca robotniczej krwi. zerujac pyskiem i wyszczekaniem na innych sam dorabia sie kasy depczac proletariat.

Odpowiedz

0

2014-11-19 16:18:36

wlo. Mówisz jak Maria Antonina - niech firmy płacą ludziom, a nie zwalnia :) Wszyscy wymienieni ludzie zatrudnieni w nowej firmie zostali wcześniej zwolnieni z firmy macierzystej, z powodu restrukturyzacji.Fajnie lemingować i posyłać uśmieszki, jak tu widać jak na dłoni robi się prywatną prywatyzację i wyciąga ze spółki. Zagraniczniaki się nie połapali, że są dojeni, bo u nich w kraju to nie jest do pomyślenia.

Odpowiedz

2014-11-19 16:15:11

nie można oddzielać tego kim się było lub jest w życiu prywatnym od tego co się robi zawodowo, taka podwójna mentalność, jeżeli dorobił się nieuczciwe (ja tego nie twierdzę), dzięki ukladom, dzięki kolegom towarzyszom, to trzeba to piętnować

Odpowiedz

29. ~Paco
0

2014-11-19 15:34:27

W sumie to, kto jest na stanowisku i jakim nie jest takie istotne. Byle tylko CP dalej był tanią platformą z ciekawą ofertą tv i usługami dodatkowymi typu net na wysokim poziomie. Poza tym mnie niewiele akurat obchodzi.

Odpowiedz

28. wlo
0

2014-11-19 15:19:57

krzysztof.ka - sam widzisz... ludziom trzeba płacić, żeby nie przechodzili do konkurencji ;-) A tu problem jest, ze ktoś zarabia ;-) Zdecydujcie się - albo się zarabia albo firma plajtuje bo nie płaci specjalistom ;-)

Odpowiedz

0

2014-11-19 15:17:17

Nic dodać, nic ująć. @26. Znam takie zdolniachy ze swojego podwórka. Tatuś dyrektor handlowy w firmie produkującej farby. Firma zostaje sprywatyzowana. Nowy, zagraniczny właściciel wymaga poprawy wskaźnika zwrotu na łebka. Firma korzysta z outsourcingu. Synkowie dyrektora handlowego zakładają firmę handlową. Tatuś zwalnia cały pion sprzedaży w firmie. Ilość pracowników znacznie maleje. Firma synków zatrudnia zwolnionych przedstawicieli handlowych. Tatuś przechodzi na emeryturę. Synkowie podpisują umowę z firmą na dystrybucję farb. Po 12 miesiącach dorobili się tak, że uruchamiają własny zakład. Zatrudniają technologów, operatorów, mistrzów i pion techniczny z firmy macierzystej. Know how za darmo. Przecież każdy wie jak się produkuje farby, prawda? Każdy sobie może założyć firmę jaką chce i produkować co chce. Prościzna. Firma stara, z tradycją ledwo zipie. Obok w ciągu kilku lat powstał gigant posiadający fabryki w kilku krajach. Nikt mi nie wmówi, że u nas jest możliwa kariera od pucybuta do milionera.

Odpowiedz

26. ~ziutasek
0

2014-11-19 14:26:58

@12 WitekTSkąd tyle w Was jadu? Niestety z życiowych doświadczeń ... oczywiście nikt nie zabroni Ci myśleć że największe fortuny powstały poprzez uwłaszczenie się na społecznej własności tylko dzięki "niewidzialnej ręce rynku" a utrwalacze władzy ludowej okazali się najlepiej radzącymi sobie w "wolnej" Polsce biznesmenami.Teraz akurat ich następcy okazują się najzdolniejsi, najpracowitsi i najskuteczniejsi w całym społeczeństwie.

Odpowiedz

25. jedrek
0

2014-11-19 13:38:57

najciekawsze, że ci współcześni "wielcy" prywatni swoje dorobki zaczynali od dotowanych przez podatnika państwowych firmach... Dorobić w tym kraju jest się najprościej na budżetowym, a potem udawać, że jest się wielkim kimś z pracy własnych rąk i że zaczynało się od zera samemu bez wsparcia... Dziś mamy takich na pęczki. Dla mnie wielkim będzie ten kto zaczynał od początku u samego siebie pracować.

Odpowiedz

24. ~pabloki
0

2014-11-19 13:36:15

to nie jest wylewanie jadu. ktoś z Was przeanalizował te firmy w których pracował ostatnio?

Odpowiedz

23. ~
0

2014-11-19 13:21:35

20, "uważam to za fakt" - piękna kompromitacja. Fakty nie podlegają "uważaniu" i to by było tyle na temat traktowania cię jako istoty rozumnej.

Odpowiedz