DAJ CYNK

Kiedy Play dogoni konkurencję pod względem zasięgu?

04.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16530

Ważne 13

9

Play zorganizował dzisiaj bardzo ciekawy streaming na temat rozbudowy zasięgu. Do końca 2020 roku sieć chce opierać usługi o własny zasięg.Play zorganizował dzisiaj bardzo ciekawy streaming na temat rozbudowy zasięgu. Do końca 2020 roku sieć chce opierać usługi o własny zasięg.

Ludzie trochę narzekają na nasz zasięg, na nasz własny zasięg, jak myślisz kiedy będzie można odczuć (różnicę przyp. red.). Jest na linii czasu taki moment, kiedy uważasz, że wykonamy taki krok milowy(...)? - zadał bardzo ważne pytanie Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play.

Bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie nie udzielił ani Michał Ziółkowski odpowiedzialny za rozbudowę sieci Play, ani Witold Tomaszewski odpowiedzialny w P4 za działania public affair. Jeśli jednak przyjąć przynajmniej jeden nowy nadajnik dziennie, czym chwalono się podczas streamingu, to z 5271 nadajników na koniec czerwca tego roku, plusowe 7800 dostaniemy najpóźniej... w 2024 roku.

Prawdopodobnie lepsze doprecyzowanie kilkudziesięciu nowych nadajników miesięcznie istotnie skróci ten okres. W końcu do końca 2020 roku P4 ma mieć własny, ogólnopolski zasięg. I oby odczuwalna różnica była widoczna znacznie wcześniej.

Na stronie budujemy.play.pl można zgłosić chęć udostępnienia działki na potrzeby nadajnika sieci Play. Sieć interesują wysokie konstrukcje - słupy, wieże, kominy czy budynki z możliwością instalacji na dachu. W obrębie zainteresowań są też działki z możliwością wynajmu 120 m2. Umowy podpisywane są na 10 lat, właściciel może liczyć na comiesięczne wpływy w wynegocjowanej kwocie, a teraz także specjalną ofertę komórkową sieci Play.A jak wygląda obecnie sieć Play? Z pokazanego slajdu wynika, że 80% Polaków mieszka w zasięgu 4G LTE Ultra, a 92% ma dostęp do playowego 4G LTE. Do 5271 stacji BTS z końca czerwca każdego miesiąca dołączanych jest kilkadziesiąt nowych, natomiast 400 poddawanych jest modernizacji. Każda stacja obsługuje średnio 6 systemów, 30% z nich jest połączonych światłowodem, a 45% radiolinią o przepustowości co najmniej 1 Gb/s.Poniżej zapis streamingu.

Źródło tekstu: wł

Tagi: play
Komentarze
Zaloguj się