DAJ CYNK

Kiedy i za ile nowe Nokie na rynku? Za długo, za drogo

07.09.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Według niepotwierdzonych informacji, na nowe Nokie Lumia, 820 oraz 920, przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać. Jak długo i w jakiej cenie będą dostępne?

Według niepotwierdzonych informacji, na nowe Nokie Lumia, 820 oraz 920, przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać. Jak długo i w jakiej cenie będą dostępne?

Nokia Lumia 820 oraz Lumia 920 zaprezentowane zostały 5. września podczas konferencji Nokia World. Szerzej o tym pisaliśmy, odpowiednio, w tej oraz tej wiadomości.

Nowe Nokie trafią do amerykańskiego AT&T 2. listopada. W tym samym czasie oczekiwać można ich premier na rynku Europy Zachodniej. Fani marki w Europie wschodniej, w tym również w Polsce, według jednego z operatorów, zaczekają na najnowsze Nokie jeszcze dłużej, bo do drugiej połowy listopada. W Skandynawii - pojawią się w drugiej połowie lub pod koniec listopada.

Ile trzeba będzie za nie zapłacić? Niemało. Według serwisu WinFuture, za Lumię 920 trzeba będzie zapłacić w Niemczech okrągłe 600 euro. Lumia 820 pojawi się dwa tygodnie później w cenie 450 euro. W sprzedaży ma się pojawić również 920 bez obsługi transmisji danych w sieciach LTE.

Ten sam serwis twierdzi, że Lumia 920 pojawi się na niemieckim rynku w połowie października. Jej model sprzedaży ma być zbliżony do tego znanego z modelu Lumia 800, czyli najpierw na kilku wybranych rynkach, a następnie ze stopniowo poszerzanym zasięgiem.

Dla przypomnienia, Lumia 800 pojawiła się m.in. na niemieckim, francuskim oraz brytyjskim rynku dokładnie w połowie listopada 2011 roku. Do Polski trafiła dopiero 4. lutego 2012 roku, czyli po prawie trzech miesiącach.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 820 w katalogu
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 920 w katalogu.

Źródło tekstu: WinFuture, Reuters, The Verge, wł

Komentarze
Zaloguj się