DAJ CYNK

KFC w Chinach testuje płatność za pomocą twarzy

03.09.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3153

Ważne 1

0

Są na świecie tacy, którzy wierzą, że przyszłością płatności są te za pomocą smartfonu. Inni (np. mieszkańcy Szwecji) pozostają wierni kartom płatniczym, natomiast jeszcze inni (np. Niemcy) wolą tradycyjną gotówkę. Jeszcze inni chcą płacić za pomocą twarzy. A konkretnie - pewien lokal KFC w Chinach.



Są na świecie tacy, którzy wierzą, że przyszłością płatności są te za pomocą smartfonu. Inni (np. mieszkańcy Szwecji) pozostają wierni kartom płatniczym, natomiast jeszcze inni (np. Niemcy) wolą tradycyjną gotówkę. Jeszcze inni chcą płacić za pomocą twarzy. A konkretnie - pewien lokal KFC w Chinach.

Pierwotnie KFC miało inny plan - chciało za pomocą analizy twarzy...proponować posiłki. Inne dla klientów młodszych, inne dla starszych, inne dla kobiet... Miały też zależeć od nastroju wyrażanego przez nas. Jednak skończyło się na płatnościach. Opierają się one o system Alipay. System skanuje twarz zamawiającego, porównuje z tym co posiada na swoich serwerach a na końcu prosi o wprowadzenie numeru telefonu. I gotowe.

Ant Financial zapewnia, że jest to sposób całkowicie bezpieczny, a w celu uniknięcia oszustw polegających na przykład na pokazywaniu zdjęć - system posiada kamerę 3D.

Źródło tekstu: androidheadlines.com, wł

Tagi: chiny KFC
Komentarze
Zaloguj się
21. ~
0

2017-09-04 21:44:43

Polecieli chińczycy co to za technologia?!? co 3 ma taką samą twarz więc w sumie 3 ludzi płaci reszta żre na krzysia:D szkoda że w Europie to nie przejdzie

Odpowiedz

20. ~QQQ
0

2017-09-04 13:23:17

@18 - Nie doceniasz kobiet. One zrobią wszystko, żebyś ty płacił i na pewno znajdą jakiś sposób :D

Odpowiedz

18. szcuras
0

2017-09-04 13:16:45

@17 przecie piszą że kamera 3D... Tapeta nie wiem jaka i tak budowy twarzy nie zmieni, pomyśl czasem.

Odpowiedz

17. ~QQQ
0

2017-09-04 13:04:45

A ciekawe jak sobie z kobietami poradzą. Z makijażem wyglądają inaczej niż bez. I pewnie będą kazać mężom płacić zawsze, tłumacząc się, że system ich nie wykrywa! :D

Odpowiedz

16. ~
0

2017-09-04 12:47:54

1984 coraz bardziej widoczny.

Odpowiedz

15. ~abc
1

2017-09-04 12:29:17

Jajco (taki artysta z lat /''80) śpiewał: Mam kłopoty z twarzą ;-)

Odpowiedz

14. ~
2

2017-09-04 11:02:24

Takie zadanie w Chinach to już ekstremalne wyzwanie - dwa miliardy identycznych twarzy ;)

Odpowiedz

12. ~Čalm7
-2

2017-09-04 10:58:02

Ja lubię kurczaki z KFC:-D

Odpowiedz

11. ~Ĉalm7
-2

2017-09-04 09:16:06

W mieście ®©¥£$€&§¢¤¿°ä a tak swoją drogą jak ktoś ma krzywy swinski ryj to jak zapłaci w tych hinah ?

Odpowiedz

10. ~Foxpl1
0

2017-09-04 08:36:53

A w jakim mieście?

Odpowiedz

0

2017-09-04 08:16:13

5: nie boisz się takiego rozwiązania? Nigdzie nie będziesz w stanie zapłacić i nam z głodu padniesz bidoku. :)

Odpowiedz

7. ~Çalm7
0

2017-09-04 08:12:30

Jestem głodny, jadę do KFC:-D

Odpowiedz

6. ~
2

2017-09-04 08:06:36

Ciekawe, za pomocą czego tam płacą w szaletach?

Odpowiedz

1

2017-09-04 06:18:23

Raport Mniejszości :)

Odpowiedz

2. ~Miś
1

2017-09-04 02:58:46

"Są na świecie tacy, którzy wierzą, że przyszłością płatności są te za pomocą smartfonu. Inni (np. mieszkańcy Szwecji) pozostają wierni kartom płatniczym, natomiast jeszcze inni (np. Niemcy) wolą tradycyjną gotówkę. Jeszcze inni chcą płacić za pomocą twarzy. A konkretnie - pewien lokal KFC w Chinach. "Komu ten chiński lokal będzie płacił. A przy okazji to lokal nie ma twarzy, więc może być problem.

Odpowiedz