DAJ CYNK

KE pozwała Polskę przed ETS za regulacje rynku

18.09.2008

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1375

Ważne 0

0

Komisja Europejska pozwała Polskę przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości w związku z decyzją UKE o podjęciu regulacji detalicznych cen dostępu szerokopasmowego bez przeprowadzenia przeglądu rynku, który na mocy przepisów unijnych jest wymagany przed przyjęciem nowych przepisów.

Komisja Europejska pozwała Polskę przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości w związku z decyzją UKE o podjęciu regulacji detalicznych cen dostępu szerokopasmowego bez przeprowadzenia przeglądu rynku, który na mocy przepisów unijnych jest wymagany przed przyjęciem nowych przepisów.

Przypomnijmy, że 28. sierpnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę w wysokości 100 tys. zł w związku z nieprzedłożeniem do zatwierdzenia prezesowi UKE cennika Startowej promocji "neostrady tp". Sąd podzielił argumentację UKE, że z uwagi na fakt, że TP nie dzieli tej opłaty na usługi telefoniczne i internetowe, a opłata za utrzymanie łącza stanowi element cennika Startowa promocja neostrady tp, cennik ten podlegał zatwierdzeniu przez prezesa UKE. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Kara dotycząca regulaminu świadczenia usługi neostrada tp, o takiej samej wysokości i z takim samym uzasadnieniem została, podtrzymana przez SOKiK także w wyroku z 6. sierpnia. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~anty
0

2008-09-28 18:51:06

*mieeetek buahahaha dobre, naprawde dobre :) swoja droga to najlepsze jest to, ze w samym uke, ludzie ktorzy pisza decyzje o karach, doskonale wiedza, ze to co pisza to stek bzur niezgodnych z prawem.Ale co z tego, grunt to PR...a ze kiedystam podatnicy zaplaca za decyzje bez podstaw. Co z tego.

Odpowiedz

20. ~mieeetek
0

2008-09-19 14:14:08

"bardzo się cieszymy, że tak doskonale dba o interesy konsumentów" - od dbania o konsumentów to jest UOKiK. BTW - ciekawe ilu ludzi w UKE zajmuje się tylko i wyłącznie nakładaniem kar i jak są premiowani - prowizją? ;-)

Odpowiedz

19. ~Greg
0

2008-09-19 09:04:59

18: Ja wykombinowałem jakby tu wypocząc na urlopie :)

Odpowiedz

18. ~ukenamuniu
0

2008-09-18 21:48:38

Greg, WitekT: miło mi znów Was widzieć. Coś chyba kombinowaliście na boku?

Odpowiedz

17. ~Greg
0

2008-09-18 19:11:40

WitekT: Nie uważasz, że jednak jest coś nie tak, skoro KE pozwała do ETS Polskę? Sam twórca regulacji sektora telekomunikacji stwierdził, iż UKE zagalopował się w swoich decyzjach. KE chyba jeszcze nigdy nie przegrała w ETS, a więc pewnie ewentualna karę nałożoną na Polskę zapłacimy my podatnicy.

Odpowiedz

16. ~Chrome_TP
0

2008-09-18 18:50:18

get i po raz kolejny nie mieści ci się w głowie, że ktoś ma inne odmienne poglądy od twoich - nie bulwersuj się tym :> A co do twojego pytania owszem częściowo jestem zadowolony ale tylko częściowo bo obserwuje ten rynek od dłuższego czasu (ok 3 lat) i widzę że teraz dopiero się zacznie nędza :P - europa pod względem łacz idzie do przodu a my nie i kontynuowanie dalej obecnej polityki UKE w obecnej formie tylko tę przepaść poszerza.

Odpowiedz

15. ~get
0

2008-09-18 17:25:44

darius86 - no mamy mamy i bardzo się cieszymy że tak doskonale dba o interesy konsumentów, czyli nas ! rozumiem że ty jesteś jednym z tych którzy nie są zadowoleni z tego że dzięki UKE i pani Streżyńskiej płacą o wiele mniej za wszelkie usługi telekomunikacyjne ?!

Odpowiedz

14. ~get
0

2008-09-18 17:23:34

wlo - chyba OCZYWISTE jest że w takiej ewidentnej sprawie prędzej czy później BĘDZIE wyrok, ale dopuki go nie ma - nie można kogoś nazywać np. "bandytą który zabił 20 ludzi" - tak samo tutaj, pozywać to sobie można do woli, ale na razie sąd nie wypowiedział się - więc jedi ma rację, a że to nie jest postępowanie karne ? tzn. nie znając sprawy, ani prawa - można się wypowiadać po czyjej stronie jest racja ???

Odpowiedz

13. ~nazeer
0

2008-09-18 16:45:23

pewnie wzorem "elyt", z których się wywodzi, "pani Ania" się obrazi na KE i tyle ;-0... A swoją drogą ciekawie się dzieje...

Odpowiedz

12. ~kaziu
0

2008-09-18 16:29:35

http://www.telepolis.pl/news.php?id=12480

Odpowiedz

11. ~kaziu
0

2008-09-18 16:14:46

a mnie się ten regulator, to od początku nie widzi....

Odpowiedz

10. wlo
0

2008-09-18 16:01:29

A co do samej logiki... Jest wypadek. 20 zabitych... Nie ma wyroku, nie ma sprawy. Jeśli masz takie podejście do sprawy, to żałosny jesteś ;-)

Odpowiedz

9. wlo
0

2008-09-18 15:58:30

~Jedi - to nie jest postępowanie karne ;-)

Odpowiedz

8. ~Jedi
0

2008-09-18 15:55:22

Pozywać sobie mogą. Bez wyroku niema sprawy. To się nazywa domniemanie niewinności

Odpowiedz

7. taktakowiec
0

2008-09-18 13:59:48

I dobrze,niech sie wezmie za robote a nie szuka dziury w calym.

Odpowiedz