DAJ CYNK

Karty SIMteligent w Idei

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2795

W sieci Idea dostępne są karty SIMteligent oparte na usłudze Sim Tool Kit (STK). SIMteligent w sieci Idea to nowa, "inteligentna" karta SIM, która pomoże jej użytkownikowi abonentowi w jak najpełniejszym wykorzystać oferty usług i możliwości telefonu komórkowego.

Od 8.03.2004 r. w sieci Idea dostępne są karty SIMteligent oparte na usłudze Sim Tool Kit (STK). SIMteligent w sieci Idea to nowa, "inteligentna" karta SIM, która pomoże jej użytkownikowi abonentowi w jak najpełniejszym wykorzystać oferty usług i możliwości telefonu komórkowego.

Karta SIMteligent (STK), w odróżnieniu od standardowych kart SIM, posiada wgraną specjalną aplikację IDEA. Aplikacja IDEA daje możliwość łatwego i szybkiego dostępu do wielu usług sieci Idea, poprawia ergonomię korzystania z nich, a także stymuluje korzystanie z usług i serwisów zdefiniowanych przez operatora.

Wejście do aplikacji SIMteligent (STK) odbywa się poprzez MENU główne w telefonie. W niektórych telefonach menu Idea jest ukryte w menu "Opcje pobierania" (niektóre telefony Motorola) lub w menu "Łączność" (Sony-Ericsson).

Z kartą SIMteligent (STK) nie trzeba pamiętać komend SMSowych i numerów, na jakie należy je wysłać w celu np. zamówienia serwisu informacyjnego, aktywacji usługi, odczytania wiadomości e-mail. Wystarczy wybrać odpowiednią pozycję z menu IDEA, a aplikacja sama wyśle odpowiedniego SMSa. W przypadku, gdy SMS wysyłany jest na numer Premium, informacja o tym pojawia się w podmenu - dopiero jej akceptacja umożliwia dostęp do danej operacji.

Wraz z kartą SIM klient oraz standardowymi kodami PIN i PUK otrzymuje kod mPUK służący do odblokowania dostępu do usług finansowych i bankowych, które w przyszłości będą wgrywane na kartę SIM.

Korzyści wynikające z korzystania z karty Simteligent (STK) dla ich użytkownika:
1. Łatwość dostępu i korzystania z serwisów informacyjnych Idea.
2. Łatwość dostępu oraz aktywacji, modyfikacji i deaktywacji usług dostępnych w sieci. 3. Możliwość zapisu adresów e-mail bezpośrednio na karcie, ułatwiająca wysyłanie wiadomości e-mail oraz możliwość łatwego i sprawnego zarządzania skrzynką e-mailową mBox.
4. Prosty dostęp do usług lokalizacyjnych.
5. Możliwość zapisania w pamięci karty do 250 kontaktów telefonicznych (na standardowych kartach - 230).

Schemat menu głównego IDEA: 1. Serwisy
Powyższy schemat składa się z 6-ciu grup serwisów, jakie można zamówić korzystając z aplikacji Idea na karcie STK:
1.Informacje - Pogoda, Imieniny, Ciekawostki, Wydarzenia, Cytat.
2. Sport - Wiadomości, Piłka nożna, Hokej, Koszykówka
3. Inf. Finansowe - Giełda, Tendencje, Wskaźniki bankowe, Waluty
4. Drogi - Granica, Utrudnienia
5. TV - Program TV stacji: TVP1, TVP2, TVN, Polsat, Polonia, Rekomendacje
6. Pomoc - lista dostępnych komend

2. Usługi
1. Limit Info - informacja o liczbie minut / SMSów z callpacka pozostałych do wykorzystania w danym okresie rozliczeniowym.
2. 3 i Ja / Partnerzy w Biznesie - aktywacja, modyfikacja, sprawdzenie oraz rezygnacja z usług "Trzy i Ja" oraz "Partnerzy w Biznesie". Operacje w tym podmenu obciążone są opłatą niestandardową, zgodnie z cennikiem - informacja o tym pojawia się w podmenu, dopiero jej akceptacja umożliwia dostęp do operacji.
3. Wolne Chwile - aktywacja oraz rezygnacja z usługi "Wolne Chwile". Operacje w tym podmenu obciążone są opłatą niestandardową, zgodnie z cennikiem - informacja o tym pojawia się w podmenu, dopiero jej akceptacja umożliwia dostęp do operacji.
4. Roaming Info - informacja o partnerach działających w roamingu.

3. MBox
1. Odbierz/Skasuj - odbieranie, czytanie i kasowanie wiadomości e-mail na skrzynce mBox
2. Wyślij wiadomość - wpisywanie treści i wysyłanie wiadomości do innych użytkowników mBox lub użytkowników innych skrzynek e-mail; istnieje możliwość wyboru adresu e-mail z listy adresowej.
3. Lista adresowa - możliwość zdefiniowania i edytowania do 20 adresów e-mail (nie dłuższych niż 40 znaków)
4. Powiadomienia - włącz/ wyłącz
5. Książka adresowa - wyszukiwanie kontaktów zgromadzonych w książce, filtrowanie po imieniu, nazwisku lub adresie e-mail

3. Lokalizacja
1. Co, Gdzie, Którędy - dostęp do wszelkich opcji usługi Co, Gdzie, Którędy: Wyślij zgode, Gdzie jestem, Jedzenie, Handel, Rozrywka, Pieniądze, Noclegi, Motoryzacja, Różne. Operacje w tym podmenu obciążone są opłatą niestandardową, zgodnie z cennikiem - informacja o tym pojawia się w podmenu, dopiero jej akceptacja umożliwia dostęp do operacji.
2. Gdzie jesteście - dostęp do wszelkich opcji usługi Gdzie jesteście: Zlokalizuj, Dodaj numer, Zgoda, Lista. Kto, Odwołaj Zgodę, Kontakt. Operacje w tym podmenu obciążone są opłatą niestandardową, zgodnie z cennikiem - informacja o tym pojawia się w podmenu, dopiero jej akceptacja umożliwia dostęp do operacji.
3. Gdziecko - dostęp do wszelkich opcji usługi Gdziecko: Zlokalizuj, Zgoda, Odwołaj Zgodę, Kontakt Grupa. Operacje w tym podmenu obciążone są opłatą niestandardową, zgodnie z cennikiem - informacja o tym pojawia się w podmenu, dopiero jej akceptacja umożliwia dostęp do operacji.

Idea.chat
1. Rejestracja - wprowadzenie pseudonimu.
2. Wyślij wiad. - wysyłanie wiadomości do konkretnego odbiorcy lub do wszystkich.
3. Czytaj wiad. - odczytywanie wiadomości
4. Wybierz kanał - wybór kanału tematycznego chatu: główny, GSM, Film, Flirt, Muzyka, Polityka, Sport, Ogłoszenia.
5. Lista Użytkowników - tworzenie i modyfikacja grup i kanałów użytkowników
6. Randka w ciemno
7. Pomoc

Telefony w sieci Idea współpracujące z kartami SIMtelligent:
Nokia: 1100, 3310, 3100, 3650i, 6100, 6510, 3410, 5510, 7650, 7250, 7210, 6610, 3510i, 8910i, 6310i
Alcatel: OT 511, OT-331, OT-332, OT735, OT-301, OT-320,OT-535, OT-735
Sony: CMD-J5, CMD-J6, CMD-J70,
Sony Ericsson: T68i, R600, T200, 610, T-238, T-230
Motorola: P7389i, C200, C350, C365, T190, T192, T720,V50, V51,V60, V70, C550, V500, C550
Panasonic: GD67,GD93, GD96
Sagem: MYX-5M, MW3026
Siemens: C55, C60, SL45, SL45i, S55, A50,A52, A60, ME45
Samsung:C100, V200, R200,Q200, A700, E700, N500, N620, SGH-S300M HTC: SPV-E200

Powyższa lista jest uaktualniania w miarę postępu testów. Również nowowprowadzane telefony są testowane z kartami SIMtelligent. UWAGA: telefony, które nie były testowane z STK (np. starsze modele nie sprzedawane już w naszej sieci) oraz telefony, które nie oferują pełnej funkcjonalności STK (np. N-gage), będą nadal poprawnie funkcjonować z kartami SIMtelligent, choć w niepełnym zakresie mogą oferować powyżej opisane usługi menu STK.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Idea

Przewiń w dół do następnego wpisu