DAJ CYNK

Kantar: Android ma 92% rynku w Hiszpanii i 84% rynku w Chinach, iOS - 44% w Japonii i 38% w Australii

16.06.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17

Ważne 1

0

Portale poświęcone technologią mobilnym często żyją wszechogarniającą i wielopłaszczyznową wojną. Wojną między Androidem oraz iOS. A raczej między ich fanami. W Polsce zdecydowanie dominuje Android, a iOS nie tak dawno temu był niżej niż mobilny Windows. Jak wygląda to na świecie?Portale poświęcone technologiom mobilnym często żyją wszechogarniającą i wielopłaszczyznową wojną. Wojną między Androidem oraz iOS. A raczej między ich fanami. W Polsce zdecydowanie dominuje Android, a iOS nie tak dawno temu był niżej niż mobilny Windows. Jak wygląda to na świecie?

Japonia, Australia, Wielka Brytania oraz USA to kraje z najsilniejszą pozycją systemu od Apple'a. Ale nawet tam iOS nie dominuje. Jego wyniki to kolejno: 43,5%, 38,4%, 37,3% oraz 36,5%.

Android może się pochwalić Hiszpanią, Chinami, Włochami oraz Niemcami. Stanowi tam kolejno: 92%, 83,4%, 81,8% oraz 80,4%. Największemu umocnieniu pozycja zielonego robocika uległa w Chinach, osłabieniu zaś - w USA.

Mobilny Windows znajduje się w ciągłym odwrocie. Spośród przebadanych rynków, najlepszy wynik osiągnął we Włoszech oraz w Niemczech - 3,6% oraz 2,6%. Ciekawostką jest fakt, że mobilne okienka zanotowały wzrost na jednym z rynków. W USA. Zapewne spora w tym zasługa flagowych modeli pod markami HP oraz Alcatela.

Źródło tekstu: Kantar, wł

Komentarze
Zaloguj się