DAJ CYNK

Już jest MeeGo w wersji na telefony komórkowe

30.06.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3055

Ważne 0

0

Nokia wypuściła wczesną, deweloperską wersję systemu MeeGo dla telefonów komórkowych. Nowy system uruchomić można póki co na Nokii N900 lub Aava Mobile. Czy jednak warto?

Nokia wypuściła wczesną, deweloperską wersję systemu MeeGo dla telefonów komórkowych. Nowy system uruchomić można póki co na Nokii N900 lub Aava Mobile. Czy jednak warto?

MeeGo w wersji 1.1 zainstalować można zarówno na linuksowej Nokii N900, jak i na Aava Mobile, czyli deweloperskim telefonie wielosystemowym z procesorem Intel Atom Moorestown na pokładzie. Nokia N900 jest znacznie łatwiej dostępna niż Aava i to właśnie ona posłużyła do prezentacji MeeGo 1.1 na poniższym filmie:



System póki co zbyt spektakularnie nie wygląda, pamiętać jednak należy, że to bardzo wczesna wersja oprogramowania. System w wersji dla tabletów wygląda znacznie korzystniej.



Na finalne oprogramowanie i (najprawdopodobniej) Nokię N9 wyposażoną w tenże system, poczekać będziemy musieli do jesieni. Nokia już teraz zaprasza do testów nowego systemu, niezbędne pliki i dokumentację znaleźć można pod tym adresem.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N900 w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~tit
0

2010-07-01 13:13:20

ale po co cały czas pokazywany jest pasek baterii i sygnału.

Odpowiedz

9. ~wilk100
0

2010-07-01 09:16:48

Czy nokia jest konsekwentna w swych działaniach czy ja z poziomu użytkownika czegoś nie rozumiem. Czy ich polityka nie pozwala na rozszerzenie swoich modeli o np androida ?. Testuja i testuja ale na gotowych modelach pchajac je na rynek. Takie rozwarstwianie sie os''ow na komorki nie jest dobre . Coz pewnie zawsze chodzi o app store.

Odpowiedz

8. ~rob
0

2010-07-01 08:07:47

wyglada niezle ale czemu wskaznik baterii wskazuje ladowanie mimo ze nie ma kabla podlaczonego?

Odpowiedz

7. ~BKX
0

2010-07-01 07:56:59

Sprzedaż Nokii N900 nie mogła powalić, bo ten model był zdecydowanie za drogi (na to co sobą prezentował), nie było go oficjalnie u żadnego operatora (Orange przez chwilę miał go w zaporowych cenach - chociaż polski rynek nie jest w najmniejszym stopniu wyznacznikiem sprzedaży) i jak wiele osób pisało w testach, był bardziej przenośnym urządzeniem mobilnym niż telefonem... ;) Najważniejsze to prostota + ładny wygląd (zarówno telefonu jak i interfejsu) a dopiero później mnogość zaawansowanych funkcji. Na przykładzie sprzedaży Samsunga Omnia HD czy Omnia II można to stwierdzić - dobrze na papierze, słabo w rzeczywistości bo najprostsze funkcje nie były najlepiej rozwiązane...

Odpowiedz

6. issa
0

2010-07-01 00:39:34

Rcicho , przeczytaj sobie jeszcze raz news na Telepolis - Nokia udostepnia QT SDK.

Odpowiedz

5. ~
0

2010-07-01 00:25:37

ad 2. Ciekawe jak sie czują ci developerzy, ktorzy troche sie wysilili piszac aplikacje po Maemo? Wyszedl jeden czy dwa telefony i koniec systemu. Sprzedaz n900 tez nie powaliła z nóg. rcicho

Odpowiedz

4. ~n
0

2010-07-01 00:17:49

jak widze to ten migo to nawet nie jeden a dwa kroki w tył w porównaniu do maemo....

Odpowiedz

3. jakubd
0

2010-06-30 23:31:38

Trudno go nazwać "kolejnym cukierkowym" bo wywodzi się on z maemo, który już wyszedł w 5 wersjach, to miała być jego 6ta. Ale Nokia dogadała się z Intelem i mamy MeeGo, który przejmie pałeczkę od maemo, wraz z bazą developerów i programów gotowych już w wersji dla maemo.

Odpowiedz

2. ~BKX
0

2010-06-30 23:23:43

Jeżeli będzie (graficznie) wyglądał tak jak wersja na PDA to jestem w stanie wrócić do Nokii. Myślę, że taka firma łatwo nie odpuści, chwilowy kryzys Nokii może wyjść jej na dobre...

Odpowiedz

1. rcicho
0

2010-06-30 22:39:12

Kolejny ładny cukierkowy OS bez odpowiedniej (ilościowo) bazy oprogramowania. Ktory to już system za ktory ostatnio bierze się Nokia? Trzeba było rok temu zrobić zwrot w strone Androida i dziś Nokia byłaby w o wiele lepszej sytuacji. Teraz Finowie muszą gonić a czolówka coraz bardziej odjeżdza.

Odpowiedz