DAJ CYNK

Już jest MeeGo 1.2 dla Nokii N9

28.02.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3256

Ważne 0

0

Nokia rozpoczęła wysyłkę aktualizacji systemu MeeGo do wersji 1.2. Paczka ma 284 MB, a podawany przez Nokię czas aktualizacji to maksymalnie 40 minut.

Nokia rozpoczęła wysyłkę aktualizacji systemu MeeGo do wersji 1.2. Paczka ma 284 MB, a podawany przez Nokię czas aktualizacji to maksymalnie 40 minut.

Wraz z aktualizacją oprogramowania użytkownicy Nokii N9 będą mogli wreszcie korzystać z przedniej kamery na potrzebę rozmów wideo. W menu pojawia się też opcja organizowania ikon w foldery.

Inne udogodnienia to między innymi poprawione działanie aparatu fotograficznego oraz funkcja kopiuj&wklej z wygodnymi nawiasami.

Instalacja aktualizacji odbyć może się bezpośrednio z poziomu menu telefonu (OTA). Warto jednak wcześniej zalogować się do sieci Wi-Fi z racji wielkości paczki.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~dadam123
0

2012-03-21 12:45:56

Witam wszystkich. Mam tą słuchawkę (oczywiście n9) od dwóch miesięcy i powiem że nadal nie mogę przestać się nią bawić. Telefon jest szybki,intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Na tą Nokie przesiadłem się z SGSII a w rękach miałem również 4s do zabawy i powiem że Nokia bije ich na głowę pod względem wykonania i obsługi. Nokie trzyma się pewnie w ręku, jakość obrazu super,aplikacje te które potrzebuję to są. Ja mam nadzieję że WP7 wypali się na starcie i Nokia dalej będzie rozwijać megoo bo ten system to przyszłość Nokii a nie winda. Mój jest oryginalnie brandowany na ORANGE i najbardziej mnie dopala to że chore ORANGE nie chce udostępnić najnowszej wersji oprogramowania na N9,wszyscy już udostępnili nową wersję 1,2 a my musimy się cieszyć starym softem dzięki gamoniom z Orange.

Odpowiedz

21. ~senega
0

2012-03-03 15:30:56

Ja mam androida z bluettothem a nie mogę przez niego przesyłać plików. Więc nie tylko nokia nawaliła

Odpowiedz

20. ~jaceksz73
0

2012-03-01 09:06:25

Dziwi mnie, że ludzie, którzy nie korzystają na co dzień z Nokii N9 udzielają się na forach i wygłaszają opinie. Ja korzystam z N9 i jestem bardzo zadowolony z tego telefonu. Wykonanie telefony super, obsługa systemu operacyjnego rewolucyjnie prosta, bardzo dużo przydatnych aplikacji. Ani razu mi się nie zawiesił.

Odpowiedz

19. ~
0

2012-02-28 18:10:12

Wideopołączeń nie ma bo aktualizacja dodała tylko software na poziomie systemowym do obsługi kamery przedniej którego nie było do tej pory. Podobnie byłoa z radiem: był hardware ale FM radia nie było a teraz sa 3, w tym ostatnia aplikacja jest POLSKA i najlepsza bo z RDSem. A winę za ten stan ponosi niejaki Elop spadochroniarz z M$ który chciał uwalić cały projekt i dlatego wypuscili telefon z oprogramowaniem w takim stanie w ajkim było, ale wydaje mi sie ze to był lepszy ruch niż dalsze czekanie. Wiec nie ma nad czym płalkać. Za chwile Skype i Gtalka bedzie aktualizacja i beda vidorozmowy, bo zobaczą nowe urządznie systemowe czyli przednią kamerę. Przednia kamera do tel pory była ALS Ambient light Sensor. Zobaczcie sobie opis aktualizacji w wikipedii ale angielskiej, bo polska jest niezaktualizowana. Zazwyczaj po aktualizacji tel przyszpiesza ludziom a nie zamula. jak ktoś użył złej wersji do aktualizacji to może miec problem, trzeba sprawdzac czy użyto odpowiednie jaktualizacji jesli było to recznie robione. No KOPIE SIĘ ROBI PRZED AKTUALIZACJĄ bo zawsze moze cos pójść nie tak. A jak nie ma sie kopii to można sobie tylko kapucyna pościskać ze zgryzoty. Albo wgrac kopie i spróbować ponownie - ajk sie ją zrobiło!!

Odpowiedz

18. ~stan
0

2012-02-28 16:42:29

Wideopołączeń nadal nie ma, napisałem do Nokia ale isza.

Odpowiedz

17. ~
0

2012-02-28 15:34:13

Działa wam aktualizacja? Mi dalej nie widzi wideopołączeń, a dodatkowo strasznie sie telefon przymulił. Kopiuj-wklej faktycznie jest inne.

Odpowiedz

16. Maniiiek
0

2012-02-28 14:54:34

@15 jeśli posiadanie produktu Apple porównujesz do homoseksualizmu to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Chociaż nie: znajdź mi wydajny palmptop z Wi-Fi i przyzwoity (nie mylić z bardzo dobry) odtwarzacz MP3 a to wszystko w cenie 150zł.

Odpowiedz

15. ~Riko
0

2012-02-28 12:30:27

@14 To ciekawe co robisz jak ktoś Cię zapyta o paradę równości. Też próbujesz tego "zakazanego owocu" żeby wiedzieć o czym mówisz? :). No cóż - co kto lubi. Ja tam wolę "Love Parade"

Odpowiedz

14. Maniiiek
0

2012-02-28 11:53:14

@10 zeby ludzie widzieli, ze wiem o czym mowie kiedy wypowiadam sie na temat systemu iOS. Masz z tym jakis problem?

Odpowiedz

13. vonski
0

2012-02-28 10:48:09

To sobie kup inny telefon i nie marudź. A u mnie N9 ciągle nie widzi tego update''u...

Odpowiedz

12. ~dalajka
0

2012-02-28 10:38:00

Leniuch - widać nic nie zrozumiałeś z mojego postu. Wykonuję dziennie parę - paręnaście wideo-rozmów, więc naprawdę nie rozumiem jak telefon który ma w pakiecie "przednią kamerę" musi czekać parę miesięcy od premiery na aktualizację o odblokowanie jej.

Odpowiedz

11. ~Leniuch
0

2012-02-28 10:34:31

@1 widać kolego że bardzo była Ci potrzebna ta opcja, skoro nawet o jej braku nie wiedziałeś:) Pewnie gdyby nie było możliwości dzwonienia też byś się pewnie dowiedział z tej strony.

Odpowiedz

10. danny93
0

2012-02-28 10:30:49

@Maniek model telefonu: iPod 2G hahahaha

Odpowiedz

0

2012-02-28 10:23:11

Właśnie się MeeGo pobiera;) Fakt, że wersja na netbooka bo Ubuntu 11.10 na tak słabym sprzęcie to nieporozumienie, ale jednak się pobiera.

Odpowiedz

8. ~dalajka
0

2012-02-28 10:17:51

7- nawet nie wiedziałam że Android/Iphone też ma ten problem. W takim razie na co im kamera do wideo-rozmów? Aby nie było że jadę po Nokii to mam e7 i jestem z niej zadowolona.

Odpowiedz