DAJ CYNK

Już dziesiąty raz - Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu

20.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Po raz dziesiąty Polska Telefonia Cyfrowa wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Festiwal rozpocznie się we Wrocławiu 22. lipca i potrwa do 1. sierpnia.

Po raz dziesiąty Polska Telefonia Cyfrowa wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Festiwal rozpocznie się we Wrocławiu 22. lipca i potrwa do 1. sierpnia.

Era Nowe Horyzonty to największy i jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce. Co roku wydarzenie to przyciąga do Wrocławia rzesze pasjonatów niezależnego i niekonwencjonalnego kina i daje widzom możliwość obejrzenia filmów, z których większość nie była wyświetlana wcześniej w Polsce.

Podczas tegorocznej edycji w ciągu 11 dni zostanie pokazanych ponad 500 filmów z 50 krajów. Tradycyjnie będą to filmy wykraczające poza horyzont popularnego kina, poruszające tematy dalekie od tych pojawiających się we współczesnych produkcjach. Festiwal otworzy francuski film Xaviera Beauvois O bogach i ludziach nagrodzony w tym roku Grand Prix w Cannes.

Ponadto festiwal będzie obfitować w liczne wydarzenia towarzyszące, łączące świat filmu z muzyką. Będą to, m. in., jedyny w Polsce pokaz opery filmowej światowej sławy holenderskiego kompozytora Michaela van der Aa - Księga niepokoju oraz projekt amerykańskiego, awangardowego muzyka Mike’a Pattona pt. Mondo Cane, na który składają się covery włoskich przebojów z lat 50-tych i 60-tych XX wieku.

Dla wszystkich osób, które chcą na bieżąco śledzić wydarzenia festiwalowe, Era przygotowała specjalny serwis na stronie www.twojaera.pl. Będą tam dostępne relacje wideo, zdjęcia, a także wywiady z twórcami, artystami i uczestnikami festiwalu.

Źródło tekstu: Era

Komentarze
Zaloguj się