DAJ CYNK

Junkyard Jumbotron - multiwyświetlacz dla każdego

14.03.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1734

Ważne 0

0

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology stworzyli ciekawą aplikację internetową - Junkyard Jumbotron, dzięki której w prosty sposób można stworzyć duży wyświetlacz składający się z ekranów kilku monitorów, laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, czy oprogramownie - wystarczy, żeby każdy element multiwyświetlacza miał przeglądarkę WWW i dostęp do Internetu.

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology stworzyli ciekawą aplikację internetową - Junkyard Jumbotron, dzięki której w prosty sposób można stworzyć duży wyświetlacz składający się z ekranów kilku monitorów, laptopów, tabletów czy telefonów komórkowych. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, czy oprogramownie - wystarczy, żeby każdy element multiwyświetlacza miał przeglądarkę WWW i dostęp do Internetu.Aby utworzyć taki multiwyświetlacz należy ułożyć ekrany wszystkich urządzeń w jednej płaszczyźnie, najlepiej tak, aby stykały się krawędziami. Potem trzeba wejść na stronę projektu, która znajduje się pod tym adresem.

Po wybraniu dowolnego identyfikatora otrzymuje się odnośnik do specjalnej strony WWW, którą trzeba otworzyć w dowolnej przeglądarce internetowej na każdym z urządzeń tworzących multiwyświetlacz. Na każdym z nich pojawi się specjalny, dwuwymiarowy kod kreskowy, przypominający QRCode.

Później należy zrobić jedno wspólne zdjęcie wszystkim urządzeniom i wysłać je e-mailem na serwer MIT.

Po dokonaniu kalibracji na stworzonym wyświetlaczu można prezentować obraz. Obecnie mogą to być jedynie pliki graficzne, jednak autorzy pracują także nad możliwością odtwarzania wideo.

Źródło tekstu: MIT, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. ~Mike
-2

2011-03-14 11:33:49

Prymitywne to jak diabli. Czyżby znacjonalizowano MIT?

Odpowiedz

1. ~
-2

2011-03-14 11:20:27

wysyłac mailem... nie wyglada mi to na zaawansowana technologię, zwykły podział ekranu - myslę, że kazdy coś podobnego moze sobie sam zrobic, bez MIT...

Odpowiedz