DAJ CYNK

Jeszcze w tym roku mobilna TV w cenie około 10zł?

17.03.2008

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3467

Ważne 0

0

UKE spodziewa się, że w tym roku pojawią się pierwsze komercyjne oferty telewizji mobilnej, poinformowała prezes UKE Anna Streżyńska. Obecne możliwości techniczne umożliwiają oferowanie około 12 programów telewizyjnych z dobrą jakością - pisze Gazeta Wyborcza

UKE spodziewa się, że w tym roku pojawią się pierwsze komercyjne oferty telewizji mobilnej, poinformowała prezes UKE Anna Streżyńska. Obecne możliwości techniczne umożliwiają oferowanie około 12 programów telewizyjnych z dobrą jakością - pisze Gazeta Wyborcza

Prezes UKE w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes tak powiedziała na temat telewizji DVB-H: Myślę, że pojawi się jeszcze w tym roku, bo ona tak naprawdę już jest. Są prowadzone testy, tyle, że terytorialnie bardzo okrojone, ale testy bardzo obiecujące, pokazujące, że z bardzo dobrą jakością około 12 programów w tej chwili może być oferowanych w sieciach komórkowych

Jak podkreśla Streżyńska technologia DVB-H nie powoduje konieczności dodatkowej konwersji i formatowania wideo na potrzeby sieci komórkowej. Mamy wszystkie programy informacyjne, popularne programy filmowe - to jest tylko kwestia przetargów - dodała. Według szefowej UKE, telewizja mobilna ma szanse powodzenia w Polsce, ponieważ Polacy lubią ciekawostki techniczne oraz media.

W innych krajach koszt telewizji mobilnej to kilka-kilkanaście euro w zależności od pakietu. Według Streżyńskiej, w Polsce pakiet podstawowy może kosztować do 10 zł. Czyli mniej niż 20zł o których mówiła Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela. Szerzej na temat przetargu na DVB-H pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza

Komentarze
Zaloguj się
48. ~~
0

2008-03-18 06:17:51

niech najpierw UMTS rozbudują a nie o telewizji mobilnej myślą

Odpowiedz

47. kwistas
0

2008-03-17 17:40:25

ee teraz jest 792111111 no proszę ale poprzedni 791111111 był lepszy. :P a co do TV to pewnie i tak tego nie będę używał no ale zobaczymy jak narazie próbowałem TV w Orange mogę powiedzieć że na zasięgu EDGE jest dobra jakość telewizji. No chyba że ktoś ma wymagania jak TV w domu ma to nawet UMTS/HDSPA go nie zadowoli :)

Odpowiedz

46. kwistas
0

2008-03-17 17:36:08

45 lol może następny raz ktoś sobie jaja zrobi i nie zapłaci za numer??? xD

Odpowiedz

45. ~
0

2008-03-17 16:23:14

O NA ALLEGRO JEST NR.TEL...PIERWSZE URODZINY P4.

Odpowiedz

44. ~silgin
0

2008-03-17 16:17:19

Ale uparty. Base Transceiver Station (BTS) is the equipment which facilitates the wireless communication between user equipments (UE) and the network. Node B is a term used in UMTS to denote the BTS Jak byk stoi, że Node B to BTS. BTS to szerokie pojęcie. Access Point to też taki BTS

Odpowiedz

43. ~
0

2008-03-17 16:14:26

dzis lub jutro ma byc jakas nowa promocja na doladowania u 4 operatora.ciekawe czy cos lepszego co teraz wprowadzil tak tak...

Odpowiedz

42. ~mateo
0

2008-03-17 16:01:02

wlo: 1. kiedyś tutaj też się mnie czepiano o jakąś bzdurę... nie, to nie odwet, tylko próba wyjaśnienia piszącemu, że źle pisze... powinien być wdzięczny a nie jeszcze focha strzelał ;-P 2. ten ktoś mógł napisać po prostu "nadajnik" i byłoby dobrze :)

Odpowiedz

41. wlo
0

2008-03-17 15:44:06

czy ja wiem? badaliśmy z chłopakami sprężystość tego przymiaru po prostu - naukowa działalność to była ;-)

Odpowiedz

40. WitekT
0

2008-03-17 15:42:23

wlo: to Ty niegrzeczny byłeś już od małego... :D BP, NMSP. ;)

Odpowiedz

39. wlo
0

2008-03-17 15:40:56

Pamiętam panią z matematki w podstawówce - kiedyś złamałem taką drewnianą linijkę metrową... Zaprowadziła mnie do dyrektorki i kazała powiedzieć co zrobiłem... Powiedziałęm zgodnie z prawdą, ze złamałem linikję... Nieee... To nie linijka - to przymiar liniowy był! ŁAŁ!!

Odpowiedz

38. wlo
0

2008-03-17 15:36:09

nie mów mi jak działa, powiedz CZYM JEST!

Odpowiedz

37. wlo
0

2008-03-17 15:34:32

~mateo - dyskusja rozchodzi się o przekaźnik - inaczej przekaźnikową stację bazową... A czy w systemie GSM czy UMTS... Nie ma znaczenia. Dlaczego mój syn, zakłada adidasy, mimo, że zdaje się każe sobie kupować nike? Czepiasz sie po prostu. Funkcjonalnie - każdy wie o czym jest mowa. No, prawie każdy. Poza tym, czy ludzie mówią BTS o samej stacji? Nie - zwykle o całości konstrukcji - z wieżą. Czemu ich nie prostujesz że wieża to nie BTS?

Odpowiedz

36. ~mateo
0

2008-03-17 15:32:31

wlo: różnica? chociażby taka, że BTSem zarządza BSC a dalej MSC a Node-B: RNC.

Odpowiedz

35. ~mateo
0

2008-03-17 15:28:27

wlo: a ja Ci cały czas mówię że Node-B działa (powiedzmy że) tak samo jak BTS w sieci GSM :-) A dyskusja rozchodzi się o Node-B a nie BTS ;-)

Odpowiedz

34. wlo
0

2008-03-17 15:28:02

~znawca - rozumiem, ze mateo wie lepiej skoro zwraca innym uwagę, więc nie pytam na logikę (bo ta mówi że funkcjonalnie jest to dokłądnie to samo co BTS właśnie) a o określenie - czym jest Node B?

Odpowiedz