DAJ CYNK

Jednolite procedury testowania Javy

26.02.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9

Ważne 0

0

Opracowały program "Java Verified", który ma zapewnić jednolitą procedurę testowania i certyfikacji aplikacji Java, tworzonych z myślą o telefonach komórkowych.

Czołowe firmy sektora telekomunikacji bezprzewodowej - Motorola, Nokia, Siemens, Sony Ericsson oraz Sun Microsystems – opracowały program “Java Verified", który ma zapewnić jednolitą procedurę testowania i certyfikacji aplikacji Java, tworzonych z myślą o telefonach komórkowych. Program będzie nazdorowany przez Suna.

Opracowanie programu Java Verified oznacza, że nowe aplikacje w trakcie tworzenia będą przechodziły tylko jedną procedurę testowania i certyfikacji, niezależnie od tego jak szeroki będzie kanał ich odbiorców. Oznacza to ograniczenie kosztów produkcji nowych aplikacji i skrócenie czasu wprowadzenia ich na rynek.

Aby uczestniczyć w programie, twórcy aplikacji w Javie muszą się zarejestrować na stronie www.javaverified.com. Przesłane oprogramowanie jest kontrolowane pod względem uruchamiania, interfejsu użytkownika, funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz możliwości lokalizacji.

W kwestii opracowania ujednoliconych procedur testowych firmy porozumiały się już w czerwcu ubiegłego roku i – jak zapewniają – od tego czasu dokonał się "znaczący postęp". Przedstawiciele gigantów telekomunikacyjnych pozytywnie oceniają dotychczasowe osiągnięcia. "Jesteśmy przekonani, że współpraca przedstawicieli branży nad opracowaniem ujednoliconych procedur testowych i certyfikacji dla aplikacji Javy ma sens" – powiedziała Mala Chandra, wiceprezes działu komunikacji mobilnej Motoroli.

Źródło tekstu: 4Press

Komentarze
Zaloguj się