DAJ CYNK

Jakubas: Netię czekają krew, pot i łzy

05.11.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6436

Ważne 3

0

Rada nadzorcza Netii zapoznała się wczoraj z długo wyczekiwaną strategią na najbliższe lata. Będzie krew, pot i łzy, czyli głęboka restrukturyzacja. Równolegle spółka będzie uważnie obserwowała potencjalne akwizycje - pisze Puls Biznesu.

Rada nadzorcza Netii zapoznała się wczoraj z długo wyczekiwaną strategią na najbliższe lata. Będzie krew, pot i łzy, czyli głęboka restrukturyzacja. Równolegle spółka będzie uważnie obserwowała potencjalne akwizycje - pisze Puls Biznesu.

Nie spodziewałem się tak głębokich pokładów restrukturyzacyjnych, w każdym obszarze jej działalności jest wiele do zrobienia. Jednym słowem czeka nas ciężka praca. Celem jest obniżenie kosztów zadłużenia przez jego refinansowanie. Już w przyszłym roku możliwe jest spłacenie obecnego kredytu w całości - mówi Zbigniew Jakubas, szef rady nadzorczej telekomu.

Jakubas dodaje, że należy się przyjrzeć TK Telekom, bo jest wartością dodaną dla Netii. Gdyby UPC chciało sprzedać biznes w Polsce, to na pewno Netia będzie zainteresowana. Ważne są też nowe kierunki rozwoju.

Zobacz: PKP: TK Telekom powinno zostać sprzedane w 1H2015.

Netii brakuje usługi po stronie operatora komórkowego. Play jest naturalnym jej uzupełnieniem. Widzę wartość dodaną we współpracy z P4. Wejście w obszar data center też jest ciekawym kierunkiem rozwoju - mówi Jakubas.

Pojawiły się plotki, że pion klientów indywidualnych będzie powoli wygaszany. Poprzedni zarząd miał pomysł, by ten obszar wydzielić i sprzedać. Wbrew powszechnemu przekonaniu, ten segment nie jest kulą u nogi, bo przynosi firmie zyski. Jednak Jakubas dodaje, że jeżeli pojawi się sensowna oferta jego zakupu, to trzeba się będzie nad tym zastanowić.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się
28. ~John
0

2014-11-09 08:46:30

@27 Kłopot w tym, że Orange nie jest wcale lepszy, a na pewno większy, mający większy wpływ na całą polską telekomunikację. Poza tym jest obecnie, pod nową władzą, chroniony. Nie będzie wcale lepiej bo nie ma już w UKE Pani Streżyńskiej, za to są jacyś niekompetentni politycy.

Odpowiedz

27. ~VVV
0

2014-11-06 13:52:27

W Netii jest mega burdel zarządzanie i tragedia, wiem to z autopsji ;-)wszyscy uciekają od tego telekoma w kółko gadka o zwolnieniach jak ma tu coś dobrze działać, jak się przetacza rok w rok ten sam rak.

Odpowiedz

26. ~heh
0

2014-11-06 08:08:46

Po restrukturyzacji nie liczyłbym aby jakość wzrosła. Jeszcze mniej ludzi do realizacji usług, większe zaangażowanie w procesy firm zewnętrznych, które będą pracować za minimalne stawki nie wróży dobrze.

Odpowiedz

25. ~elf
0

2014-11-06 01:36:30

@ 23. Z komentarzy wynika, że problem pojawia się jak już pojawi się jakiś problem. Nawet rzecznik Netii zwala wtedy winę na wszystkich wokół, zamiast spróbować ten problem rozwiązać (co złego to nie my). Jak wszystko działa to oczywiście żadnych problemów nie ma.

Odpowiedz

24. ~jakub
0

2014-11-05 23:00:49

No to teraz ten Jakub da im wszystkim popalić

Odpowiedz

23. ~pabloki
-1

2014-11-05 22:58:46

znajomi mają netie i nie narzekają. trójpak. była raz w ciągu 3 lat była awaria tv. szczęściarze czy co? może to wynika ze zbyt dużych oczekiwań u Was w stosunku do netii.

Odpowiedz

22. ~Lord
0

2014-11-05 20:17:20

W domu w Polsce Netia ADLS na łączu Orange dobrze mi działa.Mam nadzieje, że usługi dla domu jeszcze trochę będą działać bo chce do ADSL dołączyć numer stacjonarny w ich ofercie.

Odpowiedz

21. ~Paweł
0

2014-11-05 19:39:40

Od 1995 do 2012 miałem u nich internet i telefon - zero awarii ale to bylo na sieci własnej.

Odpowiedz

20. ~Amigo007
0

2014-11-05 19:12:25

Z netią to jest chyba jak z play w gsm. Jak wszystko działa dobrze, to jest dobrze. Ja jestem tym szczęśliwcem. Internet w netii już 2 razy aneksowałem, od niedawna mam także u nich telefon za 10zł! 2 moje ostatnie faktury to 59,59zł za internet + telefon. Jestem zadowolony. Chociaż kiedyś były problemy, najpierw z migracją do nich (wina tpsa, która nie chciała przenieść internetu) ale w końcu się udało. Pamiętam wtedy była promocja 1 rok za 0zł za internet (umowa 36 m-cy). Jak już zmigrowałem to było dobrze. Kilka razy pojawiły się awarię, ale zawsze po reklamacjach było ok. Teraz od dość dawna nie mam żadnych problemów. Prędkość internetu 10 mbit/sek nie powala dzisiaj. Ale mi wystarcza :-)

Odpowiedz

19. ~Wujek_Zurek
0

2014-11-05 18:52:24

Tytul niczym w 1men1jar :D

Odpowiedz

18. vonski
2

2014-11-05 18:50:00

@13: tu nie chodzi o transfery, bo te akurat były zgodne z umową. Ale przez ponad rok (ROK!!) nie mogłem się doprosić wymiany routera, nowy wysłali dwukrotnie na zły adres, a dyskusje z BOA to jak skecze z Monty Pythona. Babka mówi, że wysłane, UPS że nie dostał takiej przesyłki i tak w kółko. Miałem wrażenie, że ktoś mnie wkręca normalnie, bo nie mogłem uwierzyć że operator telekomunikacyjny ma w papierach burdel jak w kancelarii III rzeszy. W życiu się nie spotkałem z taką niekompetencją.

Odpowiedz

17. ~Ricki1980
0

2014-11-05 18:33:16

Ja jeszcze muszę być 6 miesięcy na LLU, ale w marcu kończę współpracę. Marny download i beznadziejny upload ADSL już mi nie wystarcza.

Odpowiedz

16. dumelosw
0

2014-11-05 18:06:50

ja się z Netią za miesiąc na szczęście żegnam

Odpowiedz

15. ~
0

2014-11-05 18:02:13

@5 całkowicie popieram. Również miałem wieczne awarie aż w końcu nie przedłużyłem umowy i napisałem rezygnacje którą przyjęli i potwierdzili. Mimo to nadal wystawiali faktury które sprzedali firmie windykacyjnej i musiałem zapłacić za nic.

Odpowiedz

14. ~heh
0

2014-11-05 16:43:34

Czyli w wolnym tłumaczeniu: ja właściciel będę miał więcej kasy, dzięki której przejmę następne firmy do dojenia, ty robolu błagaj o litość i laskę pracy na śmieciówce.

Odpowiedz