DAJ CYNK

Jak ugryźć Windows Phone 7

12.10.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6276

Ważne 0

0

Jeden nowy system, dziewięć nowych smartfonów. Jaki jest Windows Phone 7? Według Microsoftu lepszy niż wszystkie dotychczasowe mobilne systemy operacyjne.

Jeden nowy system, dziewięć nowych smartfonów. Jaki jest Windows Phone 7? Według Microsoftu lepszy niż wszystkie dotychczasowe mobilne systemy operacyjne.HTC zaprezentował wczoraj aż 5 nowych smartfonów z Windows Phone 7, kolejne dwa to produkty LG, nową Omnię pokazał Samsung, jest też intrygująca propozycja od Della. Już na pierwszy rzut oka widać, że producenci przygotowywali swoje telefony bardzo długo, ściśle współpracując z Microsoftem (owa ścisła współpraca podkreślana jest w niemal każdym materiale prasowym).

Microsoft pokusił się o mały przegląd telefonów z Windows Phone 7 i trzeba przyznać, że różnorodność modeli to już na początku mocna strona odświeżonych okienek:Telefony Windows Phone 7 będą dostępne u ponad 60 operatorów z 30 krajów. Windows Phone 7 przyspiesza codzienne zadania, poprzez szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji na ekranie startowym. Wszystkie telefony Windows Phone 7 będą zawierać wydajny procesor Snapdragon firmy Qualcomm.

Windows Phone 7 zaprojektowano tak, aby użytkownicy mogli swobodnie pracować oraz pozostawać w kontakcie z innymi. Dzięki temu nie ominą ich najciekawsze momenty życia. Konfigurowalny ekran początkowy z zakładkami to bezpośredni dostęp do wybranej przez użytkownika treści. Tablice są aktualizowane w czasie rzeczywistym informacjami z Internetu, takimi jak wiadomości, spotkania albo aktualny status przyjaciół.

Windows Phone 7 zawiera kilka zakładek tematycznych, z których najważniejszymi są:
Ludzie. To zakładka łącząca pokrewną treść dotyczącą danej osoby, w tym źródła informacji z serwisów społecznościowych oraz zdjęcia. Stanowi też centralne miejsce, z którego w prosty sposób można wysyłać wiadomości do Facebooka i Windows Live.
Obrazy. Dzięki tej zakładce udostępnianie materiałów wideo i zdjęć w sieciach społecznościowych staje się jeszcze prostsze. Windows Phone 7 integruje się również z internetowymi galeriami i komputerem PC, przez co telefon staje się idealnym miejscem do przeglądania całej kolekcji zdjęć i wideo.
Muzyka i wideo. Windows Phone 7 wykorzystuje najlepsze cechy odtwarzacza Zune. Łatwa nawigacja i wysoka jakość dźwięku zapewniają poczucie "zanurzenia" w odtwarzanej treści. Użytkownicy mogą odtwarzać swoją kolekcję muzyki oraz bezprzewodowo synchronizować telefon z komputerem PC.
Biuro. Pozwala wykorzystać znane, najpopularniejsze na świecie oprogramowanie biurowe w telefonie Windows. Dzięki dostępowi do Office, OneNote i SharePoint Workspace użytkownicy mogą w jednym miejscu czytać, edytować i udostępniać dokumenty. Outlook Mobile dodaje do tego możliwość pracy oraz dostęp do aktualnych wiadomości również poza domem lub biurem.Wyszukiwanie jest łatwiejsze dzięki dedykowanemu przyciskowi, który pomaga użytkownikom odnaleźć to, czego potrzebują, czy to w kontaktach, poczcie e-mail czy też Internecie. Na ekranie startowym przycisk wyszukiwania zapewnia dostęp do serwisu Bing dla urządzeń mobilnych, pokazując strony internetowe, lokalne informacje, mapy, wskazówki itd. Nowy system pozwala również na pełną głosową obsługę telefonu.

Z kolei rozwiązanie Windows Live pomaga m.in. w zarządzaniu zdjęciami, kalendarzem Windows Live i usługą Office OneNote Mobile. Nowa, bezpłatna usługa Find My Phone dostępna w Windows Live pozwala zdalnie uruchomić dzwonek telefonu, zablokować go, wymazać dane oraz sprawdzić lokalizację telefonu na mapie.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się