DAJ CYNK

Jak LG promuje Swift 7

16.11.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2504

Ważne 0

0

Po słabym trzecim kwartale, LG postawił na agresywną kampanię promocyjną. Producent porównał swój najnowszy smartfon LG Swift 7 z produktami konkurencji i stwierdził, że ma on nad nimi przewagę w 4 kluczowych dziedzinach.

Po słabym trzecim kwartale, LG postawił na agresywną kampanię promocyjną. Producent porównał swój najnowszy smartfon LG Swift 7 z produktami konkurencji i stwierdził, że ma on nad nimi przewagę w 4 kluczowych dziedzinach.

Cztery wymieniane przez LG "kluczowe dziedziny" to: maksymalna wydajność akumulatora, obsługa aparatu z funkcją rzeczywistości rozszerzonej, "bezkonkurencyjny wyświetlacz dla systemu WP7" i optymalna konstrukcja.

Wydajność akumulatora popierana jest faktem, że LG Swift 7 ma jako jedyny smartfon z Windows Phone 7 akumulator 1500 mAh (tak się złożyło, że HTC 7 Pro również ma takowy). LG przytacza też dane z tabel specyfikacji poszczególnych smartfonów i badanie AnandTech, według którego Swift 7 ma o 17,7% wydajniejszy akumulator niż HTC Surround oraz o 26,9% wydajniejszy niż ten w Samsungu Focus. O tym, że pierwszą pozycję w zestawieniu zajmuje Apple iPhone 4, z wynikiem o prawie 30% lepszym, LG już nie wspomina.

Rzeczywistość rozszerzona (z ang. AR, Augumented Reality) to technologia, która w oparciu o dane rejestrowane przez aparat fotograficzny i inne sensory telefonu, nanosi na wyświetlany obraz z kamery dodatkowe informacje. Według LG dołączenie do Swift 7 funkcji ScanSearch opierającej się o AR deklasuje inne telefony z Widnows Phone 7, które funkcji tej nie mają.

Zdaniem LG najlepszym ekranem na potrzeby współczesnych multimediów jest TFT LCD. Firma przekonuje, że ekrany AMOLED nie są odpowiednie do pracy z systemem operacyjnym WP7 i aplikacjami Office Mobile, w których często występuje białe tło. Mimo optymizmu koreańskiego producenta i wychwalania 3,8-calowego ekranu telefonu, GSMArena wrzuciła jakość ekranu LG Swift 7 (na świecie znany jako LG E900 Optimus 7) do wad urządzenia.

O tym, że telefon ma optymalną konstrukcję świadczyć mają hartowane szkło na przednim panelu i nierdzewna stal z tyłu obudowy - zgoda. Trudno jednak zgodzić się ze stwierdzeniem: Opływowy kształt telefonu LG Swift 7 zapewnia wygodniejsze trzymanie telefonu wyposażonego w pełną klawiaturę QWERTY - pierwszą i jedyną wśród urządzeń z systemem WP7. Swift 7 po pierwsze sprzętowej QWERTY nie ma, a po drugie zapowiedziane jest już HTC 7 Pro właśnie z taką klawiaturą i z systemem Windows Phone 7.

Wyposażony w klawiaturę QWERTY LG C900 Optimus 7Q to już inny telefon, który według wcześniejszych informacji biura prasowego LG, w Polsce się nie pojawi. Prezentację promującą nowy smartfon LG znaleźć można pod tym adresem (plik .pptx; 480 kB).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. ~PRACOWNIK ORANGE
0

2010-11-17 10:06:32

Hmmm ta prezentacja to dobry bajer dla klientów tak by ich zmiażdżyć jakimiś kolorowymi historiami. Pamiętam szkolenie z Nokii gdy miałem odnośnie modnej kiedyś noki 5130 wydajność sprzedaży tego telefonu wzrosła o 60% po takim szkoleniu. Dobry bajer to lep na muchy dla klientów.

Odpowiedz

1. Hose
0

2010-11-16 21:22:45

LG zniża się do niezbyt ładnych chwytów, wiele osób się złapie na takie kolorowe opowieści, dla innych między innymi dla mnie takie opowieści są antyreklamą.

Odpowiedz