DAJ CYNK

Jacek Oko nowym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej

msnet

Wydarzenia

Jacek Oko nowy prezes UKE

W nocnym głosowaniu Sejm zaakceptował kandydaturę Jacka Oko na stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Nowy szef urzędu jest z wykształcenia doktorem inżynierem elektronikiem o specjalności telekomunikacja.

18 września 2020 roku o godzinie 1:05 odbyło się głosowanie numer 131 na 17. posiedzeniu Sejmu RP. Dotyczyło ono akceptacji kandydatury Jacka Oko na stanowisko Prezesa UKE. Kandydaturę poparło 241 posłów, czyli ponad 50% głosujących (wystarczyło 221 głosów). Tym samym Jacek Oko przez najbliższe 5 lat będzie kierował pracami urzędu.

Zobacz: WitekT rzecznikiem UKE. Z Telepolis, przez Play do Urzędu Komunikacji Elektronicznej
Zobacz: Jacek Oko zostanie nowym prezesem UKE

Jacek Oko studiował na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie obronił pracę magisterską, a później uzyskał stopień doktora inżyniera elektronika (specjalność telekomunikacja). Obecnie jest pracownikiem dydaktycznym Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej (na stanowisku docenta) oraz pełni funkcję dyrektora Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego.

Więcej o nowym Prezesie Urzędu Komunikacji Elektronicznej można się dowiedzieć z jego życiorysu, przesłanego przez premiera Mateusza Morawieckiego do Sejmu.

Dla przypomnienia, obowiązujące w Polsce Prawo telekomunikacyjne przewiduje, że kandydata na Prezesa UKE wskazuje Prezes Rady Ministrów spośród osób, które wystartowały w konkursie na to stanowisko. Następnie kandydaturę musi poprzeć Sejm.

Zobacz: Francuska lewica: moratorium na 5G! Macron: jesteście jak Amisze...
Zobacz: Polkomtel poszukuje startupów wykorzystujących technologię 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PAP

Źródło tekstu: sejm.gov.pl, Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu