DAJ CYNK

ITU określiła standard prawdziwego 4G

19.01.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8230

Ważne 0

0

ITU określiła nowy standard dla technologii transmisji danych w sieciach mobilnych, czyli prawdziwe 4G. Jest on następcą 3G i zapewni transmisję danych z prędkościami od 100 do 1000 Mb/s.

ITU określiła nowy standard dla technologii transmisji danych w sieciach mobilnych, czyli prawdziwe 4G. Jest on następcą 3G i zapewni transmisję danych z prędkościami od 100 do 1000 Mb/s.

Zgodnie z ustaleniami ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny), standardy LTE-Advanced oraz pochodny WiMAX WirelessMAN-Advanced otrzymają wspólną nazwę IMT-Advanced.

Tym samym ITU oficjalnie określiła prawdziwy standard 4G, który do tej pory wykorzystywany był przez niektórych operatorów do określenia transmisji danych w technologii HSPA+. W Polsce korzysta z tego sieć Play.

Źródło tekstu: ITU

Komentarze
Zaloguj się
80. ganc2
0

2012-01-29 20:45:24

#66 a jak dodają gruszkowe 4G, to raze, nawet 9G!

Odpowiedz

79. ~
0

2012-01-29 10:02:10

# 77 - redaktor nie myli pojęć, poprostu interpretuje wypowiedź ITU: http://www.rp.pl/artykul/794616.html

Odpowiedz

78. ~gsz
0

2012-01-29 09:53:16

# 63, 65, 68 - http://www.speedtest.net/result/1736654728.png Prawdziwe LTE czyli 3,9G, ponieważ standard 4G to od 100-1000Mb/s LTE Advanced P4 wprowadzał w błąd konsumentów oferując HSPA+ jako 4G (a jak widać działa gorzej niż HSDPA)

Odpowiedz

77. ~B
0

2012-01-23 17:47:25

Co z bzdura z tym "4G". ITU-T opublikowalo nowy standard IMT-Advance. Nie musi sie on nazywac 4G, moze sie nazywac 3GS (jak iPhone ;). Niech "redaktor" nie myli pojec.

Odpowiedz

76. ~mirekb
0

2012-01-21 13:25:45

do przewidzenia..niezle skonfigurowali u mnie siec..3,5 do smiało 4Mbs ciągnie.oby tak dalej

Odpowiedz

75. ~
0

2012-01-21 12:33:43

No, to Gruszka już się ogłosił: mamy 4G !

Odpowiedz

74. Vincenzo
0

2012-01-20 19:06:09

I z ostatnich kilku dni - tydzien temu przedluzalem POL za 69zl. Okazuje sie, ze gdybym nie sprawdzil to nadal nie mialbym "nocnego Nielimitowanego Transferu" bo trzeba jego wlaczenie samemu zlecic, co w regulaminie wprost napisane wcale nie jest. Dobrze ze nauczony doswiadczeniami, ze w P4 czesto cos nie dziala sprawdzilem w Play24.

Odpowiedz

73. Vincenzo
0

2012-01-20 19:02:59

Z wlasnego doswiadczenia - naliczyli mi smsy w roamingu Plusa jako wyslane z zagranicy i reklamacje uznali za bezzasadna. Kiedy sie odwolalem i napisalem zeby podali mi dokladne dane sieci i godziny logowan (do najblizszych sieci czeskich jest z Wroclawia gdzie wtedy przebywalem 150km a do Niemieckich ze 200km) to dopiero zwrocili mi 5zl za smsy...

Odpowiedz

72. Vincenzo
0

2012-01-20 18:59:38

Masz racje. Moj brat mial net w Playu poczatkowo chodzil nawet ok. Potem wraz ze wzrostek ilosci uzytkownikow zasieg zaczal spadac. W koncu kompletnie zanikl (centrum miasta Wroclaw - nie stawiano zadnych nowych budynkow w tym czasie). CO sie okazalo Po obejsciu okolicy przestawili nadajnik z 11 pietrowego byudynku na 4 pietrowy. przez pol roku sie do tego nie przyznawali i twierdzili ze zasieg musi byc. w koncu dostawili jeden sektor ktory nieco poprawil zasieg. Moj brat juz jednak mial dosyc nerwow i im podziekowal.

Odpowiedz

71. ~
0

2012-01-20 17:02:24

do Vincenzo 70 - a to przepraszam, żel zrozumialem - ja tez mam ten sam problem - nawet gdy wprowadzili ''przyspieszenie'' kupiłem tą niby usługe, ale KOMPLETNIE nic sie nie zmieniło. a najgorsze, ze wtedy usiłowałem wymusić zmiany nawet przez UKE, ale Play ma kompletnie w 4 literach wszystko, bo przeciez wystarczy jedna decyzja, cos sie odblokowuje, cos sie dodaje i tyle - jest tak jak w innych miejscach... ale nie! Oni wiedza lepiej, że wszystko jest w porządku (nawet konkretne dane nich nie przekonuja0, cs jak kaczor z białym...

Odpowiedz

70. Vincenzo
0

2012-01-20 14:14:48

@61. - Ja nie napisalem ze mi starcza 300kB/s tylko ze nie ma znaczenia czy masz 1,2 czy 4 Mb/s bo i tak Play sie zapycha w szczycie. Tak wiec we Wroclawiu nie ma sensu do korzystania z netu w dzien brac wiekszych szybkosci bo i tak ich nie osiagniesz (co innego w nocy). Moze komus pomoze to w wyborze.

Odpowiedz

69. a-go
0

2012-01-20 13:35:12

#67 Roznica jest zasadnicza.

Odpowiedz

68. ~
0

2012-01-20 13:06:46

#65 http://www.speedtest.pl/test/34591703

Odpowiedz

67. ~pieron
0

2012-01-20 13:03:11

64 W sumie co za roznica, patrze na to globalnie. Gdybym wiedzial cos o innych operatorach jadacych na 4G na pewno dopisalbym do tych dwoch.

Odpowiedz

66. ~lalas
0

2012-01-20 12:02:02

Plej jak doda swoje 2G do swoich 3G to ma już 5G....jaka żenua ;-))

Odpowiedz