DAJ CYNK

iPhone królem rynku gier mobilnych

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2825

Firma analityczna comScore przeprowadziła badania na temat najbardziej popularnego telefonu służącego do pobierania gier mobilnych. Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie okazał się iPhone.

Firma analityczna comScore przeprowadziła badania na temat najbardziej popularnego telefonu służącego do pobierania gier mobilnych. Niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie okazał się iPhone.

Wśród dziesięciu modeli, które znalazły się w zestawieniu, aż cztery z nich należą do Apple'a. Na pierwszym miejsce znalazł się iPhone 3G 8GB. Drugie miejsce należało do iPhone'a 8GB pierwszej generacji, natomiast na trzecim miejscu znalazł się iPhone 3G z pamięcią o pojemności 16 GB. iPhone 16 GB pierwszej generacji uplasował się na siódmej pozycji. Taka popularność iPhone'a i gier na niego spowodowana jest niewątpliwie łatwością obsługi sklepu iTunes.

Na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się następujące telefony:
4: BlackBerry Curve 8330
5: BlackBerry Curve 8310 Red
6: Motorola RAZR V3m
8: LG Rumor
9: Samsung Instinct M800
10: LG VX10000

W Europie iPhone nie ma już tak silnej pozycji jak w Stanach, jednak udało mu się zająć pierwsze miejsce w zestawieniu. Na kolejnych dwóch znalazły się dwie odmiany modelu Nokii N95.

Ciekawe badanie dotyczyło również skłonności właścicieli iPhone'a i N95 do pobierania gier na swoje telefony. 14% właścicieli tego pierwszego mieszkających w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoch zakupiło grę na swoje urządzenie. W przypadku N95 było to zaledwie 6%. Mimo wszystko dane te są i tak znacznie wyższe dla przeciętnej dla rynku, która wynosi 1,6%.

Ale to jeszcze nie koniec. Według plotek Apple planuje wprowadzić nowy próg cenowy dla gier dostępnych poprzez iTunes. Nowa cena ma wynosić 19,99 dolarów, jednak ma być ona dostępna dla największych wydawców gier, takich jak GameLoft czy EA. Taki ruch miałby pozwolić na zaoferowanie klientom bardziej rozbudowanych gier, a tym samym stanąć do równej walki z konkurentami na rynku konsolowymi takimi jak Nintendo DS czy Sony PSP.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: pcworld.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu