DAJ CYNK

iPhone 4S wciąż z bardzo wysoką marżą

06.10.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5221

Ważne 0

0

UBM TechInsights podjął się próby oszacowania kosztów produkcji najnowszego telefonu Apple’a, iPhone’a 4S. Wniosek? Apple nie musi się martwić o marżę na swoim najnowszym produkcie.

UBM TechInsights podjął się próby oszacowania kosztów produkcji najnowszego telefonu Apple’a, iPhone’a 4S. Wniosek? Apple nie musi się martwić o marżę na swoim najnowszym produkcie.

UBM TechInsights oszacował koszt wyprodukowania iPhone’a 4S na podstawie kosztu niezmienionych podzespołów znanych z iPhone’a 4, skorygowanego o koszt nowych wnętrzności, które znalazły się w modelu 4S. Chociaż wyliczenia są wstępne, a ich pełna i szczegółowa treść opublikowana zostanie 14. października, w dniu premiery iPhone’a 4S, to już teraz wiadomo, że Apple podtrzymuje swoją tradycję jeśli chodzi o wysokość marż na swoich produktach.

I tak, koszt złożenia 32 GB wersji iPhone’a 4S został oszacowany na 203 dolary. Zgodnie z prawdopodobnymi cenami tej wersji urządzenia na rynku amerykańskim, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, marża Apple’a przy sprzedaży urządzenia na wolnym rynku wynieść może nawet ponad 500 dolarów na każdej sztuce, czyli ogromne ponad 67%. W przypadku pozostałych wersji urządzenia marże mogą być podobne.

Tymczasem jak już wspominaliśmy w tej wiadomości, amerykańska sieć Sprint podpisała z Apple wartą 20 mld dolarów umowę, zgodnie z którą w ciągu najbliższych 4 lat zakupi od niego 30,5 mln sztuk telefonów iPhone. Z prostych rachunków wynika, że za każdą sztukę zapłaci około 650 dolarów. Oznacza to dla Apple utrzymanie marży na zbliżonym poziomie nawet w przypadku sprzedaży iPhone’a poprzez operatorów.

Warto w tym miejscu przytoczyć również szacunki analityków z Janney Capital Markets z których wynika, że w 2012 roku Apple sprzeda w sumie 107 mln iPhone'ów. Osiągnięcie takiego wyniku ma być możliwe dzięki szerokiemu kanałowi dystrybucji - jeszcze przed końcem 2011 roku iPhone 4S ma trafić do 70 krajów na całym świecie; znajdzie się tam w ofercie ponad 100 operatorów telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: ubm techinsight, bgr, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2011-10-07 10:55:40

a analogiczne chińskie telefony jakimś cudem beda sprzedawane w detalu po 50-70 dolców

Odpowiedz

13. Fafral
0

2011-10-07 08:47:40

Magazynowania? Koszt sprzedaży? 600 dolarów zysku na jednym sprzedanym egzemplarzu. Nie widać tych cyferek? Pokażcie mi firmę, która tak "dba" o swoich klientów w czasach ostrej konkurencji i prześcigania się w technologiach. Koszty transportu, magazynowania są minimalne przy zysku netto.

Odpowiedz

2011-10-06 22:08:45

Niestety ale nigdy mnie jak do tej pory nie stać na telefon powyżej 1000zł najczęściej kupuje do 850zł

Odpowiedz

11. musslik
0

2011-10-06 17:41:43

@5 Gdzieś wyczytałem że "złożenie" iPhone kosztuje w Chinach 7 dolarów (w tym sam telefon pudełka i inne pierdoły)

Odpowiedz

-1

2011-10-06 16:58:04

299/399$ jeszcze bym dał, ale nie 650$+

Odpowiedz

9. ~Adam
0

2011-10-06 16:26:50

Co wy widzicie w tych telefonach ?? Nie rozumie tego....jeszcze żeby kosztowały 1k to oki, ale za taką kasę?

Odpowiedz

8. ~a co...
1

2011-10-06 15:20:54

nawet niech kosztuje 10 tys zł, i tak ludzie będą kupować/ skrajność z gruszkami...

Odpowiedz

7. ~RobertX
0

2011-10-06 14:54:18

1,2 i 3 - zobacz wyniki finansowe powyzej i odowiedz sobie na pytanie, po co pisac takie glupie komentarze? Weź pod uwagę to, ze to są wyniki całej korporacji a iPhone to jest jej gwiazda a zarazem dojna krowa. Marża na pozostaleych urządzeniach jest juz mniejsza...

Odpowiedz

6. ~RobertX
0

2011-10-06 14:51:50

Wyniki finansowe apple 3Q 2011: dochody wzrosły rok do roku z 15,7mldUSD do 28,57mldUSD, a zysk netto z 3,25mldUSD do 7,31mldUSD. sprzedaż komputerów wyniosła 3,95 mln sztuk, co stanowi wzrost o 14% do podobnego okresu z poprzedniego roku marża wzrosła z 39,1 do 41,7% sprzedaż iPodów spadła o 20% rok do roku i była na poziomie 7,54 mln sztuk. kwartalna sprzedaż iPhonów wzrosła o 142%! względem poprzedniego roku i wyniosła 20,34mln sztuk. sprzedano 9,25 mln sztuk iPadów i jest to 183% wzrost w stosunku do podobnego okresu w poprzednim roku

Odpowiedz

5. Q!
0

2011-10-06 14:48:25

@Hrhr - no to chyba słabo patrzyłeś. Było m.in. o produktach RIM i Androidzie (telefony) oraz Amazonu (Kindle Fire). Poza tym sednem niusa nie jest kolejny koszt złożenia telefonu, ale zyskiwana na tym marża (mniej ważna) oraz trend Apple''a (bardziej ważna).

Odpowiedz

4. ~Hrhr
0

2011-10-06 14:45:20

Nigdy nie zauwazylem o innych producentach newsow tego typu

Odpowiedz

3. Q!
0

2011-10-06 14:36:44

@1, 2 - analogiczne koszty ponoszą wszyscy inni producenci (nie tylko) telefonów, więc w szacunkach nie ma to większego znaczenia. To tak samo jak by podawać koszt wypieku chleba wraz z ceną jego dowozu do sklepu.

Odpowiedz