DAJ CYNK

iPhone 4S vs. Canon 5D Mark II, czyli pozory mogą mylić

18.10.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5082

Ważne 0

0

Pojedynek telefonu z profesjonalną lustrzanką jeśli chodzi o jakość rejestrowanego materiału wideo wydaje się być chybionym pomysłem? Zdecydowanie tak - wydaje się. Udowodnił to iPhone 4S, który pod tym względem na pewno nie ma się czego wstydzić.

Pojedynek telefonu z profesjonalną lustrzanką jeśli chodzi o jakość rejestrowanego materiału wideo wydaje się być chybionym pomysłem? Zdecydowanie tak - wydaje się. Udowodnił to iPhone 4S, który pod tym względem na pewno nie ma się czego wstydzić.

Do testu stanął iPhone 4S oraz Canon 5D Mark II. Dla przypomnienia iPhone 4S oferuje 8 Mpix aparat fotograficzny z obiektywem o jasności f/2.4. Jego konkurent wykorzystywał w teście obiektyw o jasności f/1.4, jednak jego wszystkie ustawienia dobierane były tak, aby jak najbardziej dopasować się do tego, co oferuje smartfon Apple’a.

<: F95 :>

Warto również w tym miejscu porównać możliwości filmowe iPhone’a 4S z największym jego konkurentem wśród smartfonów, czyli Samsungiem Galaxy S II.



Zobacz:
dane techniczne i zdjęcia iPhone'a 4S w katalogu.
dane techniczne i zdjęcia Samsunga Galaxy S II w katalogu.

Źródło tekstu: vimeo, redmondpie, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ZyGi1948
0

2011-10-21 09:47:23

Dlaczego filmy nakrecone nie pokazali np. na tv albo monitorze? wtedy idzie dostrzec różnice...z reszta zapraszam do zapoznania sie na telepolis.pl do crash testu IP 4S vs SGS2... za taka cene by tak szybkoIP 4S sie sypal...

Odpowiedz

32. ~,.,.,
0

2011-10-20 09:57:14

To jest tak jak testować na 1/4 mili poloneza z ferrari tylko że ferrari możę jechać max 80 km/h...

Odpowiedz

31. ~dezet
0

2011-10-19 17:51:47

DSLR vs.komórka- rewelacyjny pomysł ;-/ Test między telefonami już lepiej- samsung ma zauważalnie inną ogniskową, balans kolorów różny w obu. Nikt nie będzie kręcił pełnometrażowych filmów komórkami- wiadomo , że służą do okazjonalnego rejestrowania zdarzeń. Do filmowania zdecydowanie nawet najmniejsza kamera (często tańsza niż telefony), nie komórka.

Odpowiedz

30. musslik
0

2011-10-19 12:25:57

Ale wymyślili ;-) i co tyki test ma udowodnić? gusta i guściki są różne a i tak nikt się nie zmieni swoich upodobań, czy sprzętu bo jedna rzecz wygląda lepiej lub gorzej tak samo &quot;mnie cieszy&quot; porównywanie grafiki na rożnych platformach PC, PS3, x360

Odpowiedz

29. ~czosnek
0

2011-10-19 11:51:30

@27 i wtedy się obudziłeś z oślinioną poduszką z podniety, że to był taki piękny sen;)

Odpowiedz

28. jasiu
0

2011-10-19 10:47:44

Niech testują na przykład na koncercie w jakiejś hali, klubie etc, lub w ogóle przy słabym świetle :)

Odpowiedz

-1

2011-10-19 10:42:56

wyraźnie widać że canon dostaje po tyłku od iPka, to było do przewidzenia - canon nie potrafi kręcić iFilmów. :D

Odpowiedz

26. ~Mera
1

2011-10-19 09:28:25

Durnota takich &quot;testów&quot; i &quot;porównań&quot; graniczy już z absurdem. To już nawet nie śmieszy. To po prostu przeraża jak można być takim niedorozwojem aby wierzyć w takie idiotyzmy. Podstawy optyki się kłaniają, minimalne wykształcenie i rozsądek się kłania a nie kult plastikowego trypla z logiem nadgryzionego jabłuszka za niebotyczne pieniądze. No ale cóż ? Pryszczatych picerów i lanserów co te brednie kupią jest bez liku.Szczególnie tutaj.

Odpowiedz

25. thonka
0

2011-10-19 01:44:38

@24 &quot;(1,4 50mm z mocowanie cannona kosztuje tylko 550zl)&quot; oczywiscie chodzilo o euro...

Odpowiedz

24. thonka
1

2011-10-19 01:43:36

@20 jakis apple freak porownal PROFESJONALNY aparat 5D z PROFESJONALNYM obiektywem (1,4 50mm z mocowanie cannona kosztuje tylko 550zl) do iP 4S to jest w duzym bledzie bo ma 2,4f (stale?) ktore wiele soczewek daje bez problemu... IMHO porownanie BEZ SENSU. poki ktos robiacy takie porownania nie nauczy sie, ze DSLR to inny typ urzadzen od komorek, puty beda takie glupie porownania w palacym sloncu... i tak na koniec 1,8f 50mm kosztuje ok. 600zl STALE bez focusa w przypadku iphone''a. jak ktos mysli po tym porownaniu, ze ma aparat lepszy od lustrzanki... coz... marketingo apple robi swoje...

Odpowiedz

23. Maniiiek
-1

2011-10-18 23:05:49

@19 &quot;i zycze powodzenia ze sluchawkami dla biedoty&quot; - czujesz się jakiś lepszy bo masz telefon z ogryzkiem? Żałosne...

Odpowiedz

22. Kamil_K
0

2011-10-18 22:52:59

@21, tutaj panuje kult SGS II. Nie można go krytykować i już, podobnie jak Playa i kiedyś Nokii. Obrażasz świętość i za chwilę członkowie sekty zlinczują Cię, a w najlepszy razie zminusują.

Odpowiedz

21. ~Olek
1

2011-10-18 22:42:59

Tym dla których wygrał SGSII zalecam wizytę u okulisty.

Odpowiedz

20. ~jarekt
1

2011-10-18 22:42:46

To absolutnie oczywiste, ze wygra canon pod kazdym wzgledem. Tutaj chodzi o to, ze powoli dochodzimy do momentu w ktorym takie porownania zaczynaja miec sens. Gdyby porownac iP4S z tanszymi cyfrowkami wynik juz wcale nie bylby tak oczywisty szczegolnie jesli chodzi o filmy w HD. Mało ktory aparat cyfrowy ma stabilizacje, jasnosc i daje takie filmy jak iP a to juz jest bez watpienia przekroczeniem pewnej granicy. Tylko tyle i az tyle.

Odpowiedz

19. ~jarekt
0

2011-10-18 22:39:15

ad #17 napisał koles twierdzacy, że najlepsza jest firma, ktorej dobre produkty skonczyly sie na k800... Gratuluje i zycze powodzenia ze sluchawkami dla biedoty.

Odpowiedz